Datuve :: Honda robots palīdzēs pārvietoties cilvēkiem ar locītavu slimībām

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 73

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 73

Datuve.lv video
Top.LV

Honda robots palīdzēs pārvietoties cilvēkiem ar locītavu slimībām

Ievietoja: AigarsIevins @ 2008.11.10 18:15  

Honda Motor Corporation, kompānija, kas ražo ne tikai automašīnas, bet arī robotus, prezentējusi jaunu robota tipa ierīci, kas varētu padarīt vieglāku pārvietošanos cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai cilvēkiem ar dažādām locītavu slimībām.

Kompānijas prezentētais robots būtībā ir mehāniska kāja ar īpaši pielāgotiem apaviem un nelielu krēslu. Aparāts aprīkots ar 2 motoriem, kurus baro litija jonu baterija (bez uzlādes darbojas līdz 2 stundām). Šie motori, tandēmā ar pašu ierīces mehānismu uzņem daļu slodzes, ko cilvēks rada staigājot vai kāpjot.


Tādējādi tiek noņemta muskuļu slodze un locītavu sāpes. Ražotājs apgalvo, ka produkta „kustības” būs dabīgas.

Lai to lietotu, patērētājam jāuzvelk kurpes un jāuzceļ krēsls atbilstošajā augstumā. Vidējā izmēra ierīce piemērota 167 līdz 177 cm gariem cilvēkiem un tās svars ir ap 6,5 kilogramiem, taču būšot pieejamas arī citu izmēru „kājas”.

Honda apliecina, ka ierīce kādu laiku testēta laboratorijas apstākļos un tuvākā mēneša laikā to plānots pārbaudīt reālās pasaules apstākļos.

Jāpiezīmē, ka jau iepriekš Honda aktīvi darbojušies „staigāšanas” robotu jomā. Pirmā šāda veida ierīce izgatavota 1999.gadā un kopš tā laika tehnoloģija attīstīta. Jaunākās paaudzes ierīce izmantota robotā ASIMO, kura pārvietošanās spējas ir visai apbrīnojamas (skatīt video).


Saistītie raksti

Komentāri

#1 R @ 2008.11.10 18:57

taa neko vispar - iespaidigi

#2 karuuzo @ 2008.11.10 19:32

Nu jā, salīdzinājumā ar pirmajām versijām, kuras nedroši spēra solīšus un kaut kā stīvi kāpa pa kāpnēm, šis ASIMO jau riktīgi atgādina dzīvu cilvēku. Tikai nesapratu, viņš pilnībā tiek vadīts no datora vai simulē cilvēka uzvedību? Tur fonā varēja redzēt vienu džeku, kurš kaut kā līdzīgi staigāja.

m

#3 Brutto @ 2008.11.10 20:52

Jā, video redzētais robotiņš tiešām pārspēj savus sugas brāļus. Agrākās versijas tik veikli nekustējās.