Profesionālie tulkošanas pakalpojumi. 5
Pardod: MSI GeForce RTX 2080ti gaming X TRIO Graphic Card 1
Vēlos piedāvāt darbu online. 0
OCTA termiņš 13
Ka sauc Pasaules dalu kura dzivojam 4
google 1
Taustiņu funkcijas izmainīšana 2
Torrent 1
Cik maksā šodien kārtigs Gamer PC? 4
ESET izlaiž 2017.gada produktu izdevumus 23
VIAPLAY: Video tiešsaistē skatās 70% Latvijas iedzīvotāju 21
Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP 2
Google tuvākajā laikā atteiksies no Chrome paplašinājuma palaidēja 2
Acer ievieš nozares pirmo ieliekto monitoru ar acu izsekošanas funkcionalitāti 4
Adobe laiž klajā ārkārtas atjauninājumu 3
Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs? 3
Leģendārie telefoni – Nokia 3310 un citi 3
Puisis iziet Super Mario spēli mazāk kā piecu minūšu laikā un labo pasaules rekordu 2
Līdz 29.jūlijam atjaunini savu Windows bez maksas! 3
Kā uzlabot televizora skaņu? 2
Programma, ar kuras palīdzību fotogrāfijas pārveidot .gif formātā 1
Aproce, kas sastāv no 25 instrumentiem 1
Trīs padomi televizora izvēlei 2
Windows 7 ēra tuvojas noslēgumam, Microsoft koncentrējas uz Windows 10 1
Lietotāji online: 404
Reģistrētie lietotāji online: 0
Viesi online: 404
Royal Philips Electronics inženieri pašlaik izstrādā jaunu "pirkstu nospiedumu" tehnoloģiju, kas varētu automātiski identificēt un bloķēt digitālo video failu lādēšanu internetā. Šī tehnoloģija būšot līdzīga tehnoloģijai, kas tiek izmantota dažās universitātēs, lai bloķētu nelegālu mūzikas failu apmaiņu.
Pirmoreiz līdzīgs filtrs tika izmantots 2001. gadā, kad tiesa lika Napster bloķēt savā tīklā nelegālo mūziku. Toreiz tika izmantotas agrīnās šādas sistēmas versijas, lai identificētu dziesmas, kas beigās padarīja visu tīklu nelietojamu.
Kādu laiku vēlāk neatkarīga kompānija Audible Magic paziņoja, ka ir izstrādājusi savu tehnoloģiju dziesmu identificēšanai internetā. RIAA (Recording Industry Association of America) ātri vien uzķēra šo ziņu un aicināja failu apmaiņas tīklu īpašniekus iebūvēt šāda veida filtrus savā programmatūrā. Kā jau mēs tagad varam redzēt pēc p2p (peer to peer) tīkliem, šī doma izgāzās.
Video failu identificēšana notiks līdzīgi kā audio. Dziesmām tiek meklēta unikāla datu virkne, kas tiek izmantota, lai identificētu konkrēto dziesmu. Šī programmatūra var tikt integrēta ISP (Internet Service Provider) tīklā un pēc datubāzes identificēt un vajadzības gadījumā bloķēt aizliegtos failus. Galvenais mērķis ir panākt, lai fails tiktu identificēts pat, ja ir sakompresēts vai pārvērsts citā formātā. Mūzikas gadījumā dziesmu vajadzētu identificēt pēc tās audiālajām īpašībām, nevis pēc nuļu un vieninieku secības, kas veido digitālo failu. Video materiālu gadījumā izmantoti tiks tādi paši principi, taču būtu jāizmanto atsevišķu kadru vizuālās īpašības, nevis audiālās.
Lai šāda sistēma patiešām tiktu ieviesta, ir vēl ļoti daudz darāmā. Pirmkārt jau jāizveido milzīga datu bāze, pēc kuras noteikt katru filmu. Tas nozīmē milzīgu darbu visām kino kompānijām, kas vēlas tikt iesaistītas šajā projektā
MPAA (Motion Picture Association of America) gan vairāk nocentrējās uz filmu iezīmēšanu ar speciālām ūdenszīmēm. Šī tehnoloģija jau kādu laiku tiek izmanota uz Oskaram nominētajām filmām, lai novērstu to izplatību internetā vēl pirms to parādīšanās uz lielajiem ekrāniem. Protams, ka šī sistēma nav tik efektīva kā augstākminētā, taču tā prasa krietni mazāk resursu.
Philips pagaidām ir piesardzīgi ar savām prognozēm. Philips cer izgatavot daudz maz lietojamu programmas versiju līdz šā gada beigām vai nākamā gada sākumam.
Raksta avots: News.com
nu ja, gan jau kaads gudrs cilveeks, kaut vai muusu pashu oollee izdomaas kaa apiet kaarteejo aizsardziibas sisteemu :D bet jaasaka, ka shitas jau izklausaas nopietni, vieniigi tas, ka diezgan tehnologjiski kompliceeta lieta, buus vajadziigas lielas jaudas, lai palaistu to visu reaalaa darbiibaa.
Piekriitu Ivchikx! Tas pats par muuziku. Lai apmierinaatu savas muzikaalaas veelmes, man buutu jaateeree simti latu! Lai visi shitie antipiraati p*shas d*rst!!!!!
nu šitas ir smieklīgi. nespēju iedomāties, ka tāda sistēma spētu sekmīgi strādāt.'ja pareizi esmu sapratis, tad:
1) nepieciešama milzīga datubāze;
2) pilna trafika kontrole (veicot dekompresiju un dekriptēšanu);
3) nepieciešami milzīgi skaitļošanas resursi.
no way - šitas nav spējīgs stādāt, ja nu vienīgi uz superdatora (BluGene utml.) :D
ja meklees peec konkreetas virknes, tad nedaudz paarkompreseejot failu birkne jau būs citaada un to neatradiis. pupu mizas tas viss ir. varbuut kaadaas resnaakajaas valstiis arii var ieviest bet liidz banaanu republikai jau netanaaks noteikti. Un ir tad n-taas failu apmainajs programmas.
Man atkal patika teikums:
"Šī tehnoloģija jau kādu laiku tiek izmanota uz Oskaram nominētajām filmām, ... vēl pirms to parādīšanās uz lielajiem ekrāniem."
Man gan atkal likās, ka pirms parādīšanās uz lielajiem ekrāniem ir grūti pateikt, vai filma tiks nominēta Oskaram, ne?
Pupu mizas. P2P programmas ieviesīs kaut kādu šifrēšanas algoritmu un vsjo, visa šī sistēma vējā. Nesēdēs tak tur milzīgs bars ar cilvēkiem un nemēģinās katru pārsūtāmo failu atšifrēt :)
Plus vēl, kā tiks galā ar t.s. Multisource downloadiem, kas ir katras kaut cik cienošas P2P programmas normāla funkcionalitāte? Gabals faila atnāk no vienas konekcijas, cits gabals no otras un beigās pierādi, ka tā vispār ir filma :)
Filip: Filmas tiek jau ieprieksh izsuutiitas kinoakadeemijas locekljiem veerteeshanai. Taas ir taas filmas, kuraas raada ik pa laikam uzraxtu, ka filma ir taadas un taadas kompaanijas iipashums utt. Cik atceros, kinoakadeemija ieviesa katrai shaadai kopijai savu citiem neredzamu uudensziimi, peec kuras tad veelaak var atpaziit, no kura kinoakdeemijas loceklja filma naakusi, taadeelj vinji vairs nav tik knashi uz taaadu filmu izplatiishanu :D
no way - šitas nav spējīgs stādāt, ja nu vienīgi uz superdatora (BluGene utml.) :D
tieshi taa, un nedomaaju, ka tas arii tiks ieviests, pirms nebuus lielaaki datorresursi. BTas pilniigi noteikti nebuus tuvaako 2-3 gadu laikaa un noteikti ne uzreiz Latvijaa, bet ja citaas valstiis ieviesiis shaadu sisteemu, kur tad muusu p2p baalelinji njems materiaalus?
ja meklees peec konkreetas virknes, tad nedaudz paarkompreseejot failu birkne jau būs citaada un to neatradiis
nu tieshi to jau vinji censhaas panaakt, lai nenjemtu peec 1 un 0 seciibas, bet gan peec konkreetam filmas vizuaalajaam epizodeem, pagaidaam gan tas ir saakuma stadijaa, taa ka nevar zinaat vai vinjiem tas izdosies, zinu tik ka pasaulee pietiekami daudz gudru cilveeku un izdomaat var da jebko :)
Uhz, tas koments sanaaca gandriiz kaa pats raxts :D
NJaaa, cik sapratu tas vareetu straadaa, kaa taada atteelu atpaziishana, vai kas liidziigs nu tam jau vajadzeetu mainfreimu lai izlaistu cauri 100Mb/s. Nu un ja tam p2p klientam uzliktu elementaaru kripteeshanu tad vispaar bezceris tiem piraatu kjeeraajiem.
nu protams sapakos ar arhivaatoru un nometiis priekshaa paroli un neviens gailis pakalj nedziedaas. Protams, ka cilvji kaut ko izdomaas, bet taadeelj jau ir taa, ka ja cilveeks ir izdomaajis, tad cilveeks to izdomaas arii apiet :)
nokriptēs tos failus, bet atslēgas publicēs pēc tam kad filma jau būs izplatiita.
-->> asgards: es domaaju, ka tu jau buusi zem zemes, kad veel nebuus vinji ieviesushi 100% droshu aizsardziibu pret piraatismu ;-D
-->> Didulis: 100% droshs nekas nav :D
-->>Platais: jaa, cilveeki kas doma ir abos galos, vieniigaa starpiiba, ka tiem, kas ciinaas pret piraatismu par to naudu maxaa, bet p2p tiiklos jau tik uz entuziasmu
Kko nesaprotu, viņi mēģinās uztaisīt, lai vispār internetā nevarētu parvietoties tās filmas? Ja jau tas iet caur ISP, tad tā vajadzētu būt. Bet kā tad varēs oficiālie saiti turpināt darbību, kas pārdod iespēju lejupielādēt tās filmas legāli maksājot. Kā varēs izveidot citu kodējumu tām filmām no p2p pieejamajām. Man kkā liekas ne pārāk iespējami to visu izdarīt.
Arvien jaunas metodes.
Lai aizsargaatu naudu tika izgudroti seifi, lai tos apzagtu tika pielietoti muukjiizeri, un lai atkal pasargaatos no zagljiem tika izgatavotas jaunaakas atsleegas, utt,utt.
Taa arii IT videe viss notiek, bet kaads ir vienmeer priekshaa paareejiem..