Datuve :: Zinātnieki strādā pie tehnoloģijas, kas nodrošinās 50,000 reizes lielāku datu pārraides ātrumu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 49

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 49

Datuve.lv video
Top.LV

Zinātnieki strādā pie tehnoloģijas, kas nodrošinās 50,000 reizes lielāku datu pārraides ātrumu

Ievietoja: OskarsM @ 2016.02.14 11:30  

superchannel

Lielbritānija vēl joprojām piedzīvo samērā vājas kvalitātes internetu (ja salīdzinām kaut vai ar Latvijā pieejamo), kas nespēj nodrošināt ātru un kvalitatīvu lejupielādi, tādējādi prasot pat vairākas stundas, lai lejupielādētu kādus lielākus failus. Taču kāds no Lielbritānijas zinātniekiem ir atklājis jaunu tehnoloģiju, kas spētu datus pārsūtīt ļoti ātri.

Lielbritānijas zinātnieki ir izstrādājuši optisku šķiedru, kas spēj pārsūtīt 1,125 terebaita datus sekundes laikā. Ātrums ir milzīgs un to pagaidām uzskata par pasaules rekordu. Šāda tehnoloģija varētu pamatīgi iespaidot interneta attīstību un pielietošanu ikdienā.

"Tas ir ap 50,000 reizes lielāks ātrums, nekā mūsdienas datu pārraides vidējais ātrums, kas nodrošina Lielbritānijas iedzīvotājiem vien ap 24 megabitiem sekundē", tā izteicās viens no zinātniekiem, kas strādā pie šī atklājuma - Roberts Mahers (Robert Maher).

Vēl joprojām daļa no Lielbritānijas iedzīvotājiem izmanto mazāk par 10 megabitu ātrumu, kas kāda seriāla lejupielādēšanai prasa pat vairākas stundas, savukārt ar jauno tehnoloģiju tas notiktu vien dažu sekunžu laikā.

Tiek lēsts, ka šī jaunā tehnoloģija "super-chanel" varētu rast revolūciju un izveidot pavisam jaunu nākamās paaudzes ātrgaitas sakaru sistēmu.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 pirsik @ 2016.02.16 17:26

Nu un ko līdzēs super ātrgaitas internets, ja līdz ar tehnoloģisko attīstību noteikti parādīsies visādi maksas servisi un pakalpojumi. Tagad vismaz ar pietiekamu ātrumu var novilkt visu, ko vēlies. Pēc 20-30 gadiem iespējams tā vairs nebūs. Gribēsi kaut ko novilkt vai apmeklēt, abonē un maksā. Par brīvu nekas vairs nebūs un savu super duper lielo ātrumu varēsi iebāzt vienā vietā.