Datuve :: Amazon sūdz tiesā 1 114 apmaksātus komentētājus

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 100

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 100

Datuve.lv video
Top.LV

Amazon sūdz tiesā 1 114 apmaksātus komentētājus

Ievietoja: Xan @ 2015.10.19 11:00  

Laiku pa laikam kaut ko meklējot interneta veikalos sanāk apskatīt komentārus. Nereti var redzēt, ka starp daudziem neitrāliem komentāriem ir pāris ļoti aizrautīgi ļaudis, kuriem viss patīk. Tad parasti arī ir skaidrs, ka tie ir apmaksāti komentētāji. Pētījumi vēsta, ka Amazon lapā vien apmēram 1-2% no visiem komentāriem ir vai nu apmaksāti vai no kādas ļoti ieinteresētas puses.Šie komentāri ne tikai mulsina pircēju par preces kvalitāti, bet var arī šo preci “izstumt saulītē”. Gandrīz katrā šādā portālā ir tops, visaugstāk vērtētākās preces un jaunumi. Ieliec pārdošanā dienas laikā sarakstītu “grāmatu”, samaksā 100 eiro troļļiem un skaties, kā grāmata izsitas topā. Nu tā atrodas starp lielu rakstnieku grāmatām, par kurām balsojuši tūkstošiem cilvēku. Kamēr dažiem tā patikusi un dažiem nē, tās vērtējums ir 4,4. Tomēr tava grāmata patīk “Visiem” un vērtējums ir 5.

Amazon jau kādu laiku karo ar šiem nepatieso komentāru licējiem. Lapā ir ielikts algoritms, kas mēģina filtrēt viltus komentētāju atsauksmes. Precīzu algoritmu darbību neizpauž, lai to nesāktu apiet vai izmantot savā labā. Tāpat šīs nav pirmās tiesas prāvas, tomēr visplašākās.

Šo viltus komentāru rakstīšanu atvieglo mājaslapa Fiverr, jeb “piecītis”. Tajā jebkurš var piedāvāt kādam izdarīt mazu darbu un cits to uzņemties. Tā atšķiras no citām šāda tipa lapām, jo parasti darbi ir mazāki, līdz ar to ātrāk izdarāmi. Piemēram, kāda darba pārlasīšana un kļūdu labošana, bilžu uzlabošana un tamlīdzīgi. Amazon gan nav vērsies pret pašu šo lapu, jo tās noteikumos ir norādīts, ka viltus komentāru pakalpojumus sniegt nedrīkst un tā sadarbojas, aktīvi dzēšot šādus sludinājumus.

Saistītie raksti