Datuve :: Amazon paziņo par jauno Kindle e-grāmatu lasīšanas ierīci

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 54

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 54

Datuve.lv video
Top.LV

Amazon paziņo par jauno Kindle e-grāmatu lasīšanas ierīci

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2010.07.29 14:00  

Amazon paziņojuši par savu jaunāko (trešās paaudzes) Kindle e-grāmatu lasīšanas ierīci, kura būs pieejama gan Wi-Fi, gan 3G/Wi-Fi versijā. E-grāmatu lasīšanas ierīce tikusi pie vairākiem nelieliem uzlabojumiem, taču joprojām nav ieviestas radikālas izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējiem Amazon veikumiem. Jaunais Kindle pie pircējiem nonāks sākot ar šī gada 27.augustu.


Neraugoties uz baumām par krāsainu LCD displeju, jaunajā Kindle saglabāts lietotāju iecienītais e-tintes displejs. Jaunās ierīces nosaukums būs ”Kindle” – gluži tāpat kā Amazon pirmajai e-grāmatu lasīšanas ierīcei. Jaunuma tirdzniecība 27.augustā uzsāksies ASV un Lielbritānijā, kur tas aizvietos otrās paaudzes Kindle starptautisko versiju.


Jaunās Kindle Wi-Fi versijas cena būs 139 ASV dolāri, savukārt par 3G/Wi-Fi modeli nāksies samaksāt 189 ASV dolārus. Lielbritānijā to cenas būs attiecīgi 109 un 149 sterliņu mārciņas, un tīkla pakalpojumu nodrošinātājs būs Vodafone.


Jaunajai Kindle ierīcei būs 4GB atmiņa un 6 collu displejs ar lielāku atsvaidzes intensitāti un labāku kontrastu nekā iepriekšējām Kindle versijām. Amazon nebaidās apgalvot, ka displejs kontrasts ir par 50% labāks nekā jebkurai citai e-grāmatu lasīšanas ierīcei. Uzlabots ir arī akumulators laiks – neieslēdzot Wi-Fi, grāmatas varēs lasīt mēnesi, savukārt, ja izmantosiet bezvadu savienojamību, ierīci nāksies lādēt pēc 10 dienām. Ierīces izmērs, salīdzinājumā ar iepriekšējām Kindle versijām, samazināt par 21%, savukārt svars – par 15%. Lietotājiem tiek piedāvāts jauns, eksperimentāls pārlūks.


Amazon ir spītīgi atteikušies nomainīt e-tintes displejus pret krāsainajiem LCD displejiem. Lai gan atsvaidzes intensitāte e-tintes displejos ir mazāka, tie mazāk nogurdina acis, tādēļ lielākā daļa lietotāju dod tiem priekšroku ierīces ilglaicīgai izmantošanai tai galvenajam mērķim – lasīšanai. Šajā ziņā Kindle ir soli priekšā e-grāmatu lasītājiem ar e-tintes ekrāniem.


Amazon izpildirektors skaidro: „Vairumam grāmatu video vai animācijas nav nepieciešamas. Tas drīzāk traucē, nevis uzlabo. Jūs nevarat uzlabot Hemingveja darbu, pievienojot tam video. Pasaulē būs 100 uzņēmumu, kas ražos planšetdatorus ar LCD ekrāniem. Kādēļ lai mēs būtu 101.? Man patīk ražot ierīci, paturot prātā tās galveno mērķi.”


Jaunā ierīce pašlaik ir pieejama iepriekšpasūtīšanai.

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 KakTussss @ 2010.07.29 22:06

Tikai 2 jautājumi:
1) vai atbalsta LV un RU valodas?
2) Vai var brīvi skatīties ne-amazon formātus?

Ja uz kāda atbilde ir nē, tad not interested.

#2 TrakaisKursis-neielogojies @ 2010.07.30 10:14

#2 mani arī šis jautājums interesē. ja kindle ir iecerēts kā lietotāju sagūstīšana, tad da nu taādu .. .

#3 Despots @ 2010.07.30 20:10

Pamēģiniet Barnes&Noble izlaisto Nook. Nezinu par valodu atbalstu, bet formātus gan krietni vairāk ņem

#4 kalis @ 2010.07.31 02:05

Uzlabots ir arī akumulators laiks – neieslēdzot Wi-Fi, grāmatas varēs lasīt mēnesi

#5 blem @ 2010.07.31 16:16

labāk pocketbook 302

#6 Zems IQ @ 2010.11.09 21:11

Varbūt tagad kādam ir pieredze ar latviešu un krievu valodu? Kā iet ar lasīšanu?