Datuve :: IZZI saņēmis kvalitātes zīmi Drošs interneta pakalpojumu sniedzējs

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 54

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 54

Datuve.lv video
Top.LV

IZZI saņēmis kvalitātes zīmi Drošs interneta pakalpojumu sniedzējs

Ievietoja: Antra_F @ 2012.11.16 17:42  

Telekomunikāciju uzņēmums IZZI, sadarbojoties ar NetSafe Latvia Drošāka interneta centru un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju (CERT.LV), kā viens no pirmajiem uzņēmumiem Latvijā saņēmis kvalitātes zīmi Drošs interneta pakalpojumu sniedzējs.

„Attīstoties interneta videi, drošība tajā kļūst aizvien būtiskāka. To pierādīja arī mūsu veiktā aptauja, proti, 45% iedzīvotāju drošību interneta vidē uzskata par ļoti nozīmīgu jautājumu, kuram ikdienā jāvelta papildu uzmanība. Vēl vairāk – katrs 20 interneta lietotājs atzina, ka viņam, viņa radiniekiem vai tuviniekiem jau bijusi slikta pieredze, kā rezultātā viņi cietuši no ļaundariem tiešsaistē,” skaidro Sandra Kraujiņa, IZZI valdes locekle. „Un šobrīd nekas neliecina, ka šī prakse varētu mazināties, gluži pretēji, attīstoties interneta videi, visticamāk, noziedznieki un krāpnieki kļūs rafinētāki. Tādēļ diskusija par drošību internetā būtu jāpaceļ jaunā līmenī, kas arī kalpoja par iemeslu uzņēmumam pievērst vēl lielāku uzmanību drošības jautājumiem tiešsaistē.”

IZZI jau šobrīd sadarbojas ar dažādām organizācijām, piemēram, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centru un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju (CERT), nodrošinot iespējami ātru nelegālā satura izņemšanu no publiskas aprites internetā, iespēju robežās cenšamies informēt gala lietotājus, ja viņi ir kļuvuši par robotu tīklu sastāvdaļu, kā arī pēc klientu pieprasījuma nodrošinām bezmaksas interneta satura filtru uzstādīšanu.

„Diemžēl liela problēma ir sabiedrības neinformētība. Kā parādīja mūsu aptauja, 23,6% respondentu atzinās, ka par interneta drošības jautājumiem vispār nedomā, savukārt 31,3% iedzīvotāju ir pārliecināti, ka paši spēj parūpēties par drošību tiešsaistē. Tas tikai apstiprina, ka liela daļa sabiedrības vēl arvien dzīvo informācijas vākumā un nezina par reālajiem draudiem. Ja aplūkojam vidējā patērētāja datoru, tad nereti tas ir inficēts ar surogātprogrammām, kas ļauj, piemēram, attālināti piekļūt informācijai datorā, pašam saimniekam to nemaz nezinot,” uzsver S. Kraujiņa. „Kā rāda mūsu pieredze, tad nodarījumi internetā kļuvuši tik rafinēti un daudzveidīgi, ka cilvēkam jābūt ar ļoti specifiskām un padziļinātām zināšanām, lai pilnībā izvairītos no tiem. Tādēļ lielākoties uzskats, ka es pats jau varu parūpēties par savu drošību internetā, ir mīts. Un, visticamāk, šo cilvēku datori cietuši no kaitnieciskām programmām, saimniekiem pašiem nezinot. Īpaši aktuāli tas ir mājas datoriem, ar kuriem strādā visi ģimenes locekļi.”

Droša interneta pakalpojuma sniedzēja iniciatīvas mērķis ir nodrošināt kvalitatīvākus un drošākus interneta pakalpojumus sabiedrībai, interneta pakalpojumu sniedzējiem sadarbojoties ar interneta drošības organizācijām NetSafe Latvia Drošāka interneta centru un CERT.LV.

Saistītie raksti