Datuve :: Apple izdevies pārtraukt Samsung planšetdatoru tirdzniecību Austrālijā

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 135

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 135

Datuve.lv video
Top.LV

Apple izdevies pārtraukt Samsung planšetdatoru tirdzniecību Austrālijā

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.08.30 12:44  

Apple centieni panākt monopolu planšetdatoru tirgū vakar atkal vainagojušies ar panākumiem - Samsung planšetdatori līdz 26. septembrim Austrālijā netiks tirgoti un reklamēti. Samsung pārstāvji paziņojuši Reuters: "Samsung ir informējuši Austrālijas Federālo tiesu par saviem nodomiem iesniegt prasību pret Apple Australia un Apple saistībā ar Apple uzrādīto patentu nederīgumu un Samsung piederoši patentu pārkāpumiem."

Galaxy Tab 10.1 ir plānāks un vieglāks par iPad 2. Tam ir lielāks displejs ar lielāku izšķirtspēju, vairāk DRAM, kamera ar lielāku izšķirtspēju un LED zibspuldzi, kā arī otrs skaļrunis. Turklāt Galaxy Tab piedāvā sīkrīkus un Adobe Flash - privilēģijas, kas Apple produkta lietotājiem ir liegtas. Neraugoties uz šīm priekšrocībām, Samsung produktam, iespējams, nebūs iespēja konkurēt ar Apple iPad vairāku reģionu "brīvajā tirgū". Apple apgalvo, ka viņiem ir ekskluzīvas tiesības uz minimālistisko planšetdatora dizainu, tādēļ viņi var bloķēt jebkuru konkurentu, kas vēlas iesaistīties tirgū. Apple ieguva šos patentus, balstoties uz fantāzijām un prototipiem, jo patenti tika iesniegti 5 gadus pirms tirgū parādījās pirmais Apple planšetdators.


Apple iesnieguši prasības pret Samsung vairākās starptautiskās tiesās, apgalvojot, ka Samsung nekaunīgi nokopējuši Apple planšetdatoru dizainu. Tāpat Apple apsūdz Samsung multi-touch žestu patentu pārkāpumos. Savukārt Samsung apgalvo, ka Apple nelikumīgi izmanto uzņēmuma intelektuālo īpašumu, kas saistīts ar bezvadu sakariem.

Lai gan Austrālijā sūdzības iesnieguši gan Apple, gan Samsung, iPad un iPhone tirdzniecība valstī turpinās. Samsung planšetdatoru tirdzniecība apturēta arī Vācijā (kur Apple produkti joprojām pieejami). ASV Galaxy Tab 10.1 joprojām tiek tirgots - 13. oktobrī ASV Starptautiskā Tirdzniecības komisija lems par Samsung planšetdatoru importa aizliegumu ASV, savukārt 3. decembrī - par Apple ierīču importa aizliegumu.


9. septembrī būs zināms galējais spriedums par Galaxy Tab tirdzniecību un reklamēšanu Vācijā. Sākotnēji aizliegums tika attiecināts uz visu Eiropas Savienību, taču Vācijas tiesa samazināja lieguma apjomu uz valsts robežām. Šis liegums Samsung ir īpaši sāpīgs, jo uzņēmums nevarēs prezentēt Galaxy Tab 10.1 vienā no lielākajām Eiropas mobilo ierīču izstādēm IFA 2012, kas no 2. līdz 7. septembrim notiks Berlīnē. Samsung gan ir izdevies apiet liegumu ar gaidāmo Galaxy Tab 8.9, kas nav pieminēts Apple sūdzībā.

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 SandisD @ 2011.08.30 20:07

Interesanti! Būtībā tas viss ir vērsts pret Google Android, bet interesanti vai Apple iesūdzēs visus, kas to izmanto? Cik esmu lasījis, tad Samsung jau ir trešā kompānija aiz Motorolas un HTC, ko Apple iesūdz tiesā. Bet nu palasot ārzemju portālus, tad viens ir skaidrs, par patentiem visu laiku tiesājas.

#2 dsgrr @ 2011.08.30 20:58

Jāatzīst gan, ka samsung mobīlās ierīces ir vislīdzīgākās apple produktiem. Šīs patentu cīņas gan nav vel tik apsurdas kā AppStore un Android Market publīcēto applikāciju izgatavotāju tiesāšanās. Tur visus developerus sūdz tiesā firmas kas neko nekad savā mūžā nav izveidojušas. Piem. daudzus iesūdz tiesā par to ka aplikācijā ir fīča kad lietotājs var aizpildīt tā teikt anketu par to ko viņš domā par konkrēto aplikāciju... Respektīvi tas būtu tas pats ja es būtu uzrakstījis pasaku par sarkangalvīti un vilku, un iesūdzētu visus tiesā kuri izmantojuši vārdu vilks savā grāmatā... Absurds

#3 R @ 2011.08.30 21:15

debila kretinu slinku un imfantilu pasaule - kope viens otru un sudz tiesa otrs pirmo - priduraki - kas tad par tirgu ir - tas ir absurds un idiotisms

#4 ALG @ 2011.09.01 18:27

Nu nenormāli tas Apple iesūkā... Par šitādiem izgājieniem jau vien negribas viņu pirkt, nerunājot par tizliem, sīkiem bet nozīmīgiem ierobežojumiem... Nu cirvju bars...

#5 Dr. Dre. @ 2011.09.02 08:59

Microsoftu par štrunta brauzeriem paņēma priekšā par negodīgu konkurenci, a šitie mierīgi nosaka, ka konkurenti nedrīkst savu preci pārdot Eiropā, Austrālija un kur tik vēl ne...