Datuve :: Telia Latvija tīkls ir gatavs IPv6

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 109

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 109

Datuve.lv video
Top.LV

Telia Latvija tīkls ir gatavs IPv6

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.06.08 11:26  

Telia Latvija ir gatava nodrošināt klientiem interneta pakalpojumus atbilstoši IPv6 standartam. Tas ļaus lietotājiem Latvijā tieši izmantot IPv6 protokola interneta resursus.

Telia Latvija ir modernizējusi tīkla aparatūru un programmatūras nodrošinājumu, kā arī veikusi darbinieku apmācību, lai turpmāk nodrošinātu interneta resursu lietojamību IPv6 standartā.

Telia Latvija ir gandarīti, ka vairāki uzņēmuma klienti jau ir sekmīgi uzsākuši lietot IPv6 protokolu, piemēram, Latvijas Universitāte, Valmieras pilsētas dome un citi. ” IPv6 ieviešana ļaus būtiski izvairīties no lielākiem izdevumiem un riskiem nākotnē. Tā ir savlaicīga un pārdomāta līdzekļu ekonomija,” saka Mārtiņš Gataviņš, Telia Latvija izpilddirektora vietnieks.

Šobrīd pasaulē un Latvijā pārsvarā interneta resursi ir pieejami t.s. IPv4 protokolā jeb interneta protokola ceturtajā versijā. IPv4 protokols radās pagājušā gadsimta 70-tajos gados. Pieejamais adrešu skaits, ko var sadalīt interneta pakalpojumu sniedzējiem šobrīd strauji izsīkst, īpaši Āzijas reģionā. Ir pamats apgalvot, ka jau tuvākajā laikā atsevišķi tīmekļa resursi būs pieejami tikai lietojot IPv6 protokolu.

„Interneta adrešu resursi esošajā IPv4 protokolā strauji izsīkst. Tādēļ pāreja uz IPv6 protokolu ir jāsāk jau šodien. To var salīdzināt ar pārdomātu pāreju uz citu energoresursu veidu,” uzsver M.Gataviņš.

Telia Latvija DNS serveris un interneta mājaslapa ir tieši pieejami izmantojot IPv6 tīklu. Izplatītākā prakse pārejas periodā ir lietot t.s. „dual-stack” pieeju, kad iekārtām tiek piešķirta gan IPv4, gan IPv6 adrese. Populārākās operētājsistēmas kā Microsoft Windows Vista un Microsoft Windows 7 to atbalsta bez īpašas konfigurēšanas, Microsoft Windows XP ir nepieciešama sistēmas administratora iejaukšanās.

Lielākas problēmas saistībā ar IPv6 ieviešanu paredzamas sarežģītās informācijas sistēmās, Šajos gadījumos ir nepieciešams piesaistīt lietpratēju atbalstu.

IPv6 protokolā ir paredzēta 128 bitu adresācija pretstatā 32 bitu adresācijai IPv4 protokolā, atrisinot adresācijas problēmu uz pietiekami ilgu laiku. IPv6 protokolu pētnieki izveidoja un standartizēja jau sen, taču fakts, ka IPv4 adrešu vēl bija pietiekoši daudz, un šie protokoli nav savietojami, būtiski kavēja IPv6 ieviešanu pakalpojumu sniedzēju un lietotāju sistēmās.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Antilamers @ 2011.06.08 13:41

Absolūti padebīļi.

#2 draudzinjsh @ 2011.06.08 14:11

Kaimans tur buru !!!
gratz !

#3 draudzinja_draudzinjsh @ 2011.06.08 14:12

jaanis 4eva

#4 Android WWW @ 2011.06.08 16:07

tagad varēs saviem 17 klientiem piedāvāt ipv6 jaukumiņus :<

#5 East @ 2011.06.09 11:55

Kāds vienkāršā valodā varētu paskaidrot, kāds end-userim no tā būs labums?
Paldies :)

#6 Evers @ 2011.06.09 11:57

Skatos, ka gan #1 gan #4 nav visi datumi kalendārā!

Varbūt Telia ārpus Rīgas nevar lepoties ar tiem lielākajiem ātrumiem, taču pakalpojums ir kvaliatīvs, attieksme pret klientu un apkalpošana arī ir uz urrā, bojājumu pieteikumi tiek pieņemti atsaucīgi un risināti bez gariem zobiem! Cik man zināms, viņu politika ir tāda - galvenais ir izcili stabils un kvalitatīvs pieslēgums, bet ātrums tāds, lai stabilitāte un kvalitāte nekristos ne par kapeiku.

17 klienti? muhahahaha, klauns, Telia ir spēcīgākais Interneta pakalpojumu sniedzējs Vidzemes reģionā, kas neatstāj apdalītus arī laukus. Nebūtu Telia - nebūtu interneta ne manā darba vietā, ne manās mājās. (Triatel un mobilo operatoru piedāvājumi ir nelietojami mēsli). LTC pa lielam sēž tikai pilsētās - egoistiski zīmuļi ar štruntīgu internetu (nerunāju par optiku, ar to nav bijusi darīšana).

Turklāt tagad privātajiem klientiem piedāvā arī IP telefoniju, kas ir jūtami lētāka par Lattelecom piedāvājumu, pat ja tāpat zvanam uz Lattelecom tīkla numuriem. Bet nu tās fans tāpat neesmu.

Jāuzliek savam Linksys zirdziņam cits OS un ar varēšu lietot IPv6.

#7 Izzi sucks @ 2011.06.10 09:06

telia pat ip4v nespēj nodrošināt. viņu lētie rūteri (microtik) gadiem nav apdeitoti. bsdutils joprojām neļauj izmantot dns1 no localhost ja lieto *nix. Bet ko nu tur daudz... laimīgs tas kuram nav saistības ar telia un meitasuzņēmumu izzi.

#8 ss @ 2011.06.14 16:22

to izz sucks,
pilnigs iiblis, nevienaa teikumaa nevar atrast, ka taa buut taisniiba :D ne nu lieto microtik, ne arii izzi ir meitas uzņemums un protams viss paarejais texts arii pilnigas mulkiibas

#9 izzi sucks @ 2011.06.14 18:06

slikti meklēji http://www.izzi.lv/lv/vesture
bsdutils gļukus arī launchpad`ā vari atrast, speciāli rpiekš neaptēstiem neiešu meklēt.

#10 ss @ 2011.06.15 08:27

tocna iiblis, kur tie gadi,  kad teliai latvijai nav nekaada sakara ar izzi, izzi vismaz  2 reizes pec telias ir nomainijushies iipashnieks, pajols