Datuve :: Pārlūku izvēlnes parādīšanās rezultātā IE zaudē tirgus daļu Eiropā

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 116

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 116

Datuve.lv video
Top.LV

Pārlūku izvēlnes parādīšanās rezultātā IE zaudē tirgus daļu Eiropā

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2010.03.23 11:20  

Datuvē jau tika rakstīts par Microsoft radīto tīmekļa pārlūku izvēlni, kuras nepieciešamību pieprasīja Eiropas Komisija. Microsoft pakļāvās Eiropas Komisijas prasībām un izveidoja tīmekļa pārlūku izvēlni, ļaujot Windows lietotājiem Eiropā izvēlēties kādu no 12 pārlūkiem. Pēdējie jaunumi liecina, ka šīs izvēlnes parādīšanās Microsoft veidotajam IE pārlūkam nākusi par sliktu.

Nesen klajā laisti ziņojumi, kas liecina par to, ka Microsoft veidotā pārlūku izvēlne palīdzējusi palielināt Mozilla Firefox un Opera pārlūku tirgus daļas Eiropā. Tirgus izpētes uzņēmuma Statcounter informācija norāda, ka Internet Explorer gadījumā situācija ir pavisam citādāka – Francijā kopš februāra IE tirgus daļa samazinājusies par 2,5%, Lielbritānijā par 1%, savukārt Itālijā par 1,5%.


Opera savukārt apgalvo, ka pārlūka lejupielāžu skaits Eiropā mēneša laikā ir divkāršojies, bet tādās valstīs, kā Itālija, Spānija un Polija pat trīskāršojies. Protams, daļu no šiem panākumiem iespaidojusi jaunākās pārlūka versijas (Opera 10.5) parādīšanās, taču lejupielāžu skaita pieaugums ir neparasti straujš, pierādot to, ka Microsoft veidotā izvēlne palīdz šiem pārlūku veidotājiem.

Arī Mozilla veidotā Firefox pārlūka tirgus daļa ir palielinājusies, lai gan šajā laika posmā nav tikusi piedāvāta jauna pārlūka versija. Mozilla preses pārstāvis stāsta: „Pārlūku izvēlnes parādīšanās rezultātā Firefox lietotāju skaits ir ievērojami audzis. Mēs ceram, ka šis skaits palielināsies vēl vairāk, kad izvēlne būs pieejama visās valstīs.”

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 karuuzo @ 2010.03.23 11:31

Vai tas drīzāk nav saistīts ar IE antireklāmu? Ja tie pārlūki būtu kačāti tieši no pārlūku izvēles lapas, tad vēl varētu tā spriest.

m

#2 taspac @ 2010.03.23 12:09

Nu, a kāds tur brīnums? Parasts lietotājs vulgaris instalēs  visu, ko viņam piedāvās un skatīsies pēc tā, kurai pārlūkprogrammai krāsaināka ikona :D

#3 Reloaded @ 2010.03.23 12:30

#2, nevērtē par zemu lietotāju vulgaris. Ja jau viņam jātiek galā ar antivīrusiem, tad orientēties pārlūku piedāvājumā tāds nieks vien ir.

#4 expiorer @ 2010.03.23 15:50

izmetu IE un tagad man windows update vairs nestrādā

#5 IrēnaB @ 2010.03.23 16:48

Manuprāt, ja pārlūku izvēli kaut kā ir ietekmējusi šī "izvēlnes parādīšanās", tad tas liecina gan kaut ko par lietotāju vidējo statistisko, nevis par atsevišķu pārlūku īpašajām kvalitātēm. Nē, ne jau tāpēc, ka viņš izvēlējies to vai citu pārlūku, bet gan tāpēc, ka to viņš ir izdarījis tikai tad, kad tas viņam pienests uz paplātes. Normāls lietotājs, kurš zina, ko viņam vajag, jau sen bez ierobežojumiem lieto tādu pārlūku, kā vēlas - tie patiesībā ir tie lietotāji, uz kuriem pārlūku izstrādātājiem vajadzētu balstīties.
Manuprāt, šī "pārlūku izvēlne" ir gluži lieka. Drīzāk domāju, ka tie, kas ietekmējas no šīs izvēlnes, pārlūku izvēlas pavisam nejauši, nevis kādu likumsakarību vadīti. Un, protams, sadalot varbūtības procentu uz visiem 12 (vai cik viņu tur ir), kā arī pierēķinot papildu bonusu pieciem priekšā esošajiem (jo vidējā statistiskā aita noteikti izvēlēsies kaut ko no pirmās lappuses), nav grūti aprēķināt, ka dažādu pārlūku lejupielāžu skaits tendēs izlīdzināties, ja vien tiks izmantota šī izvēlne, nevis specifiski kritēriji, kā tam patiesībā vajadzētu būt.

#6 dadzis @ 2010.03.24 08:29

kliba suņa murgi ... tie kas lietoja ie tie turpinās lietot, bet tie kas nelietoja - nelietos ... un viss. vienīgais, es vismaz 1/2 no tiem piedāvātajiem pat nebiju dzirdējis, tad nu man moka ziņkāre un tik dēļ tāsa es varētu tās eksotikas paprovēt. bet pāriet no ie es negrasos nekur. paralēli lietoju FF tik dēļ tā, ka šim ir plugini visvisādi, kas lieti noder ikdienā geimojoties ;)

#7 degunradzis @ 2010.03.24 11:53

#7

IE nav pārlūks, tā ir pārlūka butaforija

#8 frukc @ 2010.03.24 12:23

#8 nav komentārs, bet purkšķis publikā.

#9 Reloaded @ 2010.03.25 00:09

#9, ir gan butaforija.

IE ir nevis JavaScript, bet gan JScript, kas ir JavaScript MS dialekts. Atšķirība, piemēram, tāda, ka konstrukcija "document.links.myid.href" strādā visos pārlūkos, izņemot IE, jo, lūk, tam jāraksta "document.getElementByID("myid").href". Tāpat CSS2 tiek atbalstīts, tikai sākot ar IE8, tādēļ, piemēram, parametru "table" IE dēļ īsti nevar izmantot. Ajax inicializācija arī atšķirīga no normāliem pārlūkiem. Utt, utjpr. Stulbi, ka ar MS resursiem nevar standartiem atbilstošu pārlūku uztaisīt.