Datuve :: Hitachi izgudro smadzeņu TV tālvadības interfeisu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 61

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 61

Datuve.lv video
Top.LV

Hitachi izgudro smadzeņu TV tālvadības interfeisu

Ievietoja: ilmars38 @ 2010.01.15 23:21  

Hitachi saka, ka tas strādā ar revolucionāro smadzeņu interfeisu, kurš jums ļaus vadīt TV un citas elektroierīces bez pogu piespiešanas. Pēc Associated Press ziņām, tehnoloģija strādā analizējot smadzeņu asins plūsmu izmaiņas. Tehnoloģijas pamatā ir Optiskā Topogrāfija (Optical Topography), kura analizē smadzenes ar nelielu infrasarkanās gaismas daudzumu, ļaujot attēlot smadzeņu asins plūsmu.

Kontrolēšanas ar smadzeņu spēka triks slēpjas pieres garozas atbloķēšanā, ko var izdarīt ar vienkāršu līdzekli: dziesmas dziedāšanu vai matemātiska uzdevuma risināšanu.

Hitachi jau ir nodemonstrējis ierīces versiju ar mazu vilcienu, kuru var vadīt ar domām. Vēl sarežģītākas programmas atrodas izstrādes stadijā. Izklaides, medicīnas un automobiļu industrijas no tā varētu gūt lielu labumu, kad šāda tehnoloģija tiks komercializēta.

Variācijas par domu kontroli ir pazīstamas jau vairākus gadus, taču Hitachi pieeja ir unikāli neinvazīva. "Tas ir arī interesanti," saka Hitachi.


TechRadar.com

Saistītie raksti

Komentāri

#1 interess @ 2010.01.16 13:24

Jauki

#2 purva_moshkjis @ 2010.01.16 13:41

Tam ir masu produkcijas potenciāls. Ar domu spēku vadāmas rotaļlietas. Tas būs labs konkurents "guitar hero".

#3 archer @ 2010.01.16 14:28

Nez ko tas iesāks ja cilvēks ir neizlēmīgs un nezin kuru īsti kanālu uzlēgt? :D

#4 ruk @ 2010.01.16 15:01

nu ganjau ka pārslēgs tikai tad kad būs izlēmis...

#5 :D:D:D @ 2010.01.16 16:05

jā, un 5 purni sēdēs pie TV, katrs gribēs skatīties citu kanālu un kanāli pārslēgsies no viena uz citu :D
vai arī skatīsies kkādu interesantu pārraidi un iedomāsies par kko citu un tad - hops, jau cits kanāls :D

#6 moa @ 2010.01.16 22:45

Es gan domāju ka sajās mozgas tikai ar laiku.
Nav jau nekas neparasts ja ātri vien ievieš ražošanā uzpariktes, kuras tā pa īstam nemaz nav iztestētas laikā. Pofig, nopelnīs un bye bye.
Visvairāk  nāks ņirgas ja tādas pults slēgāšana pēc  pāris mēnešiem sāks iespaidot vestibulāro aparātu vai piemēram atmiņu pārvietoties pa savu kāpņutelpu pilnīgā tumsā nekļūdīgi:D

#7 loliks2 @ 2010.01.17 23:20

Smadzenju veezis garantets. :D

#8 karuuzo @ 2010.01.18 09:36

Nu zin, šo "vadīšanu ar domām" var salīdzināt ar datora izmantošana bluķīša vietā malkas skaldīšanai. Nu lab, varbūt ne tik traki, bet datora izmantošanu elektrības indikatoram būtu reāls salīdzinājums. Iespraužam kontaktā - lampiņa iedegas, značit ir elektrība :)

Vienīgais, ko līdz šim esmu dzirdējis par "vadīšanu ar domām" ir kaut kādu fizisku faktoru pārķeršana (pieres saraukšana, ausu kustināšana, acu bolīšana), ko pēc tam interpretē kā domas. Nu lab, var jau arī ieslēgt TV nošķaudoties, bet tas ir tas pats, kas izmantot kodolenerģiju čaiņikam. Nu lab, cilvēks ir adoptīvs, it sevišķi smadzenes un ātri sapratīs kas un kā, bet līmenis te ir toč bērnudārzs. Neredzu šādam jēgas, ja nu vienīgi esi paralizēts.

m

PS. Vienīgā reālā manta, kas ir izražota, ir protēzes, ko pieslēdz pie nervu galiem. Tas gan rullē.