Datuve :: Windows XP zem tweak'era skalpeļa

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošana



Forums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 95

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 95

Datuve.lv video
Top.LV

Windows XP zem tweak'era skalpeļa

Ievietoja: Ivchikx @ 2006.06.29 13:18  

Ik pa laikam Datuves forumā pavīd kāda tēma par populārās operētājsistēmas Windows XP pielāgošanu kādam konkrētam darbam, ātrdarbības uzlabošanu, jaunu iespēju ieviešanu vai lietotāja vides izmainīšanu, tad nu tāpēc arī tapis šis raksts tieši par to - Windows XP Tweaking. Tad nu pārbaudām, vai tiešām senču nav mājās, uzvelkam rokās cimdus, uz galvas uzmaucam metinātāja ķiveri un ķeramies klāt!

Piezīme: Es neatbildu ne par vienu no darbībām, ko jūs veicat datoros šī raksta iespaidā. Nekorektu darbību rezultātā ir iespējams daļēji vai pilnīgi padarīt operētājsistēmu nelietojamu.

Kamēr Windows XP nemaz vēl nav datorā...
Svarīgi ir arī izvēlēties atbilstošu datoru, kurā instalēt Windows XP, tāpēc, vecmāmiņ, tas tavs i586 Pentium I diezi vai šeit derēs. Pēc paša personīgajiem novērojumiem, uzskatu, ka Windows XP spēj normāli strādat uz apmēram 1Ghz procesora ar 256MB RAM, piemēram, šobrīd es šo rakstu rakstu uz datora, kam ir 764Mhz Intel Celeron procesors ar 386MB RAM un operētājsistēma Windows XP SP2, bet, protams, patīkamam - ātram darbam labāk būtu izvēlēties procesoru, sākot ar 2Ghz un 512 RAM (loģiski - jo vairāk, ātrāk, jo labāk). Datora detaļu komplektācija arī ir atkarīga no tā, ko jūs esat iecerējuši ar datoru darīt, piemēram, diezi vai mans dators būtu piemērots video kodēšanai.

Kad esam vajadzīgo datoru sameklējuši, tad varam ķerties klāt pie instalācijas! Pirmais jautājums parasti rodas pie failu sistēmu izvēles: FAT32 vai NTFS? Nevar viennozīmīgi pateikt, kuru failu sistēmu izvēlēties, te nu jāizvērtē būs jums pašiem! FAT32 kā failu sistēma jau ir pazīstama no Windows 98 laikiem. FAT32 nolasīs praktiski jebkura vecā DOS starta diskete, tai nav iebūvēta failu pieeju sistēma, tāpēc faili uz FAT32 failu sistēmas būs pieejami jebkad, jebkur un jebkuram. NTFS ir daudz jaunāka failu sistēma, vecās DOS starta disketes to nespēs nolasīt, tāpēc atjaunošanas darbiem tādos gadījumos nāksies meklēt kādu LiveCD vai jebko "gudrāku" par DOS starta disketi. NTFS ir iebūvēta arī EFS (Encrypting File System), kas ļauj lietotājam konkrētus failus šifrēt, padarot tos nepieejamus citiem lietotājiem, citām operētājsistēmām, kā arī dažādiem LiveCD un citām līdzīgām sistēmām. Ar EFS nošifrētu failu var nolasīt tikai konkrētās Windows operētājsistēmas konkrētais lietotājs, kas failu šifrējis, ielogojoties ar savu lietotāja vārdu un paroli. NTFS arī piedāvā lietotājam failiem vai mapēm uzstādīt pieejas - kurš lietotājs ko drīkst darīt ar konkrētu failu. Šīs pieejas gan bez kādām problēmām apiet citas operētājsistēmas, LiveCD vai citi rīki, kas atbalsta NTFS failu sistēmu lasīšanu, tāpēc tās reāli darbojas tikai konkrētās failu sistēmas ietvaros. FAT32 galvenais mīnuss ir arī tas, ka šī failu sistēma neatbalsta lielus failus. Maksimālais faila lielums uz FAT32 ir 4GiB, maksimālais failu daudums ir 268 435 437 faili un maksimālais loģiskā diska izmērs izmērs ir 2TiB, toties NTFS failu sistēmas maksimālais faila lielums ir 16TiB (teorētiski 16EiB), maksimālais failu daudzums ir 4 294 967 295 (2^32 - 1) un maksimālais loģiskā diska izmērs izmērs ir 256 TiB (arhitektūra pieļauj arī 16EiB lielu loģiskā diska izmēru), kas ir daudz, daudz vairāk par FAT32. Piemēram, viena pilna DVD diska precīza kopija aizņem ~4.3GiB, kuru izveidot būtu problemātiski uz FAT32. Ir vēl daudz citu atšķirību starp šīm failu sistēmām, bet tās gan jums būs jāapskata pašiem.

Izvēlēties failu sistēmu jums piedāvās Windows XP instalācijas programma, kad būsiet norādijis disku un partīciju, uz kuras instalēt Windows XP. Lietotājam tiek dota šāda izvēle:
* Pilnā tipa formatācija uz FAT32
* Ātrā tipa formatācija uz FAT32
* Pilnā tipa formatācija uz NTFS
* Ātrā tipa formatācija uz NTFS
* Atstāt esošo failu sistēmu (ja jums jau partīcija ir formatēta uz kādas no šīm failu sistēmām)

Ja jums šobrīd ir uzstādīta FAT32 failu sistēma, bet jūs vēlaties pāriet uz NTFS failu sistēmu, tad to var izdarīt izpildot sekojošas darbības:
1) Atveriet sistēmas Windows XP konsoli (dodoties uz Start->Run, ierakstot tur cmd un apstiprinot)
2) Ierakstiet konsolē komandu convert, kur pēc atstarpes norādiet loģiskā diska burtu un atribūtu /FS:NTFS. Piemērs:

convert C: /FS:NTFS

*) Pievienojot atribūtu /NoSecurity, tiks uzstādīta pieeja jebkuram lietotājam lasīt jebkuru diska failu (visiem failiem uzstādīta pieeja Everyone: Allow Full Control); pievienojot atribūtu /X, nepieciešamības gadījumā programmām vai operētājsistēmai tiks forsēti slēgta pieeja diskam, ja tās to šobrīd lieto.

Secinājumi
Darbības risks: Pazaudēt datus, formatējot partīciju, uz kuras jau atrodas dati.
Mana izvēle: NTFS
Pozitīvais: Iespēja lietot lielus failus (lielākus par 4GB); iespēja aizliegt kādam operētājsistēmas lietotājam pie konkrētiem failiem vai mapēm; iespēja šifrēt failus, ko vēlies paslēpt no citu acīm
Negatīvais: Vecas sistēmas un DOS ielādes disketes nespēj nolasīt šo failu sistēmu.
Vairāk par FAT32 un NTFS failu sistēmām:
* Wikipedia - FAT32
* Wikipedia - NTFS


Kad jau veiksmīgi esam ieinstalējuši Windows XP...
Pirmais, ko vajadzētu darīt, ir sistēmas atjaunināšana, lai iegūtu pilnīgāku aizsardzību pret dažādiem vīrusiem un izlabotu operētējsistēmā ielaistās ražotāja kļūdas, kam seko vajadzīgo datora drošības tipa programmu instalēšana, jaunāko draiveru instalācija un visbeidzot lietojumprogrammu instalācijas. Tad kad beidzot esam gatavi darbam, tad varam ķerties klāt pie smalkumiem!

Sistēmas veiktspējas uzlabošana
Ar datora veiktspēju saistīts ir viens zelta likums: Mazāk - labāk! Jo mazāk operētājsistēma, servisi vai liekas programmas lietos datora resursus, jo vairāk to atliks jūsu izvēlētajām programmām, kas sekmēs to ātrāku darbību.

Lai atbrīvotu procesora un operatīvās atmiņas resursus, var atslēgt operētājsistēmas grafiskās vides efektus un pārslēgties uz klasiskā stila grafisko vidi. Lai atslēgtu grafiskās vides vizuālos efektus:
1) Jānospiež labā peles poga ar kursoru uz My Computer un jāizvēlas Properties (logu var atvērt ar taustiņu kombināciju Win + PauseBreak)
2) Sadaļā Advanced nodalījumā Performance jānospiež poga Settings
3) Jaunatvērtā loga Performance Options sadaļā Visual Effects jāizvēlas Adjust for best performance
4) Jāapstiprina visi tikko atvērtie logi

Lai pārslēgtos uz klasiskā stila grafisko vidi:
1) Uz darba galda (Desktop) jānospiež labā poga un jāizvēlas Properties
2) Sadaļā Themes jāizvēlas tēma Windows Classic
3) Jāapstiprina visi tikko atvērtie logi

Secinājumi
Darbības risks: Nekāds.
Pozitīvais: Tiek atbrīvoti procesora un operatīvās atmiņas resursi
Negatīvais: Operētājsistēmas grafiskā vide zaudē savu pievilcību
Piezīme: Pilnīgai efektivitātei jāatspējo Themes serviss pēc šīm darbībām


Ja jūsu datoram ir liels operatīvās atmiņas (RAM) apjoms (vismaz sākot ar 1GB), tad paātrināt operētājsistēmas darbību var, liekot tai sistēmas kodolu un draiverus lādēt operatīvajā atmiņā, nevis swap failā pagefile.sys. Par to parūpēsies DisablePagingExecutive reģistra atslēga. Ar šo atslēgu 'sadarbojas' atslēga LargeSystemCache, kas norāda vienmēr lādēt operētājsistēmas kodolu operatīvajā atmiņā, nevis swap, kas manāmi paātrina komunikāciju ar kodolu. Iespējojot šo triku, kodols aizņem vidēji ~4MB operatīvās atmiņas, reizēm nedaudz vairāk. Par šo parūpējas reģistra atslēga LargeSystemCache. Te nu ir iespējotas abas atslēgas:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
"DisablePagingExecutive"=dword:00000001
"LargeSystemCache"=dword:00000001


Secinājumi
Darbības risks: Nekorekti ievadot reģistrā parametrus, var padarīt operētājsistēmu nelietojamu; lietojot šo triku pie pārāk maza operatīvās atmiņas daudzuma, var novērot sistēmas nestabilitāti un palēnināt tās darbību.
Pozitīvais: Kodola nolasīšanas un ierakstīšanas darbības notiek ātrāk, paātrinot operētājsistēmas darbību.
Negatīvais: Nav
Noklusēti: Abām atlsēgām vērtība atbilst 0
Vairāk informācijas par sistēmas kodolu:
* Wikipedia - Kernel (computer science)


Ja reiz nodarbojamies ar reģistra rediģēšanu, tad apskatīsim vēl kādu reģistra atslēgu. Tīri teorētiski ir pieņemts, ka Windows pats spēj noteikt procesora otrā līmeņa kešatmiņas (L2 Cache) izmērus, bet dzīvē tā gan nenotiek kā teorijās uz papīra, tāpēc šis parametrs jānorāda mums pašiem pašrocīgi. Par to atbild atslēga SecondLevelDataCache. Ļoti svarīgi ir nesajaukt un izvēlēties precīzu procesora L2 kešatmiņas daudzumu, ja nav pārliecības, tad noskaidrot to var ar programmas CPU-Z palīdzību. Te ir atslēgas ar dažādām procesora L2 kešatmiņas daudzu vērtībām:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
"SecondLevelDataCache"=dword:00000040 Atslēgas vērtība priekš 64kB L2 atmiņas
"SecondLevelDataCache"=dword:00000080 Atslēgas vērtība priekš 128kB L2 atmiņas
"SecondLevelDataCache"=dword:00000100 Atslēgas vērtība priekš 256kB L2 atmiņas
"SecondLevelDataCache"=dword:00000200 Atslēgas vērtība priekš 512kB L2 atmiņas
"SecondLevelDataCache"=dword:00000400 Atslēgas vērtība priekš 1024kB (1MB) L2 atmiņas
"SecondLevelDataCache"=dword:00000800 Atslēgas vērtība priekš 2048kB (2MB) L2 atmiņas


Secinājumi
Darbības risks: Nekorekti ievadot reģistrā parametrus, var padarīt operētājsistēmu nelietojamu
Pozitīvais: Norāda operētājsistēmai precīzu procesora otrā līmeņa kešatmiņas lielumu
Negatīvais: Nav
Noklusēti: Atlsēgas vērtība atbilst 0
Vairāk informācijas par procesora otrā līmeņa kešatmiņu:
* Wikipedia - CPU cache


Tiem datoriem, kam ir liels operatīvas atmiņas daudzums (pat 1GB var būt par maz), ātrdarbību var uzlabot atspējojot virtuālo atmiņu (virtual memory), tas ir, visu, kas tika lādēts swap failā (pagefile.sys), tagad ielādēs operatīvajā atmiņā, kas pamatīgi paātrinās sistēmas darbību. Šis tweak's ir diezgan eksperimentāls, jo daudzas programmas atsakās darboties uz sistēmas bez virtuālās atmiņas, piem., Adobe Photoshop uzrāda brīdinājuma ziņojumu par virtuālās atmiņas neesamību. Iespējams, apjomīgām DirectX programmām (piem., spēlēm) var nepietikt atmiņas, kur ielādēt tekstūras, kas var novest pie sistēmas uzkāršanās, BSOD vai vēl kam citam. Atslēgt virtuālo atmiņu var:
1) Nospiežot labo peli uz My Computer un izvēloties Properties
2) Sadaļas Advanced nodalījumā Performance nospiežot pogu Settings
3) Jaunatvērtā loga Performance Options sadaļas Advanced nodalījumā Virtual Memory nospiežot pogu Settings
4) Jaunatvērtajā logā izvēloties No paging file visiem loģiskajiem diskiem
5) Apstiprinot visus tikko atvērtos logus
Secinājumi
Darbības risks: Ja datorsistēmai ir uzstādīts pārāk mazs operatīvās atmiņas daudzums, kas nepieciešams, operētājsistēma var uzskārties, sākt bremzēt, bieži demonstrēt BSOD vai nefunktcionēt kā tai vajadzētu.
Pozitīvais: Notiek ātrāka ielāde un darbība jebkurai programmai, servisam utt.
Negatīvais: Nestabilitāte pārāk mazas operatīvās atmiņas gadījumā
Piezīme: Eksperimentāls triks!!! Neiesaku izmantot šo tweak'u iesācējiem!!!


Ātrdarbības pieaugumu var iegūt, atslēdzot funkciju System Restore. Šī funkcija domāta, lai pēc nekorektas darbības ar sistēmu jūs to vienkārši spētu atjaunot, bet manā praksē nav gadījies piedzīvot gadījumu, kad šī "fīča" būtu palīdzējusi. System Restore sev rezervē arī diezgan lielu daļu cietā diska brīvās vietas, kur saglabāt atjaunošanas punktus (restore points), kā arī tās nemitīgā darbība aizņem datorsistēmas resursus. Lai atslēgtu System Restore jāveic šādas darbības:
1) Jānospiež labā peles poga ar kursoru uz My Computer un jāizvēlas Properties (logu var atvērt ar taustiņu kombināciju Win + PauseBreak)
2) Jaunatvērtā loga System Properties sadaļā System jāieliek ķeksis pie Turn off System Restore on all drives
3) Jāapstiprina visi tikko atvērtie logi

Secinājumi
Darbības risks: Nekāds
Pozitīvais: Tiek iegūta brīvā vieta uz cietā diska kā arī atbrīvoti datorsistēmas resursi, kas paātrina sistēmas darbību
Negatīvais: Tiek izdzēsti visi atjaunošanas punkti (restore points) un nekorektas rīcības gadījumā sistēmu nav iespējams atjaunot, lietojot šo funkciju
Piezīme: Pilnīgai efektivitātei jāatspējo System Restore serviss pēc šīm darbībām


Ja visi, kas izmanto konkrēto datoru, lieto tikai vienu lietotāja kontu, tad droši var atslēgt Fast User Switching funktciju, kas lieto sistēmas resursus, bet nemaz nav nepieciešama. Šādi netiek atslēgta iespēja pārslēgt lietotājus, tikai, atslēdzot Fast User Switching, vienlaicīgi var būt ielogots tikai viens lietotāja konts. Atslēgt Fast User Switching var:
1) Atverot Control Panel
2) Atverot jaunatvērtajā logā User Accounts (šīs abas darbības var aizstāt ar komantu control userparsswords)
3) Izvēloties Change the way users log on or off
4) Noņemot ķeksi Use Fast User Switching
5) Apstiprinot visus tikko atvērtos logus

Secinājumi
Darbības risks: Nekāds
Pozitīvais: Tiek atbrīvoti datorsistēmas resursi, kas paātrina sistēmas darbību
Negatīvais: Vienlaicīgi var būt ielogots tikai viens lietotāja konts
Piezīme: Pilnīgai efektivitātei jāatspējo Fast User Switching serviss pēc šīm darbībām


Bieži vien jaunas funkcijas ieviešana operētājsistēmā ne tikai palielina tās funkcionalitāti, bet arī komplektā noslogo sistēmu, tādejādi bremzējot tās darbību. Tāpat ir ar Indexing Service, kas indeksē uz cietā diska esošos failus, lai caur meklētāju (Start -> Search) tos ātrāk varētu atrast. Šī funkcija lieki noslogo gan cieto disku, gan procesoru, gan operatīvo atmiņu, tāpēc būtu ietecams to atslēgt, jo meklētāju tik un tā izmantojam ļoti reti. Atslēdzot šo servisu, meklētājs joprojām darbosies, tikai nedaudz lēnāk. Atslēgt šo servisu var:
1) Atverot My Computer
2) Izvēloties loģisko disku, kam tiks atslēgts šis serviss, uzspiežot uz tā labo peli un izvēloties Properties
3) Noņemot ķeksi Allow Indexing Service to index this disk for fast file searching un apstiprinot šo logu
4) Logā, kas parādīsies pēc apstiprinājuma pogas nospiešanas, jāizvēlās Apply changes to X:\, subfolders and files un jāapstiprina šis logs
5) Atkārtojot 2. - 4. punktu visiem loģiskajiem diskiem

Secinājumi
Darbības risks: Nekāds
Pozitīvais: Tiek atbrīvoti datorsistēmas resursi, kas paātrina sistēmas darbību
Negatīvais: Palēlinās meklētāja meklēšanas ātrums
Piezīme: Pilnīgai efektivitātei jāatspējo Indexing Service serviss pēc šīm darbībām


Ja reiz ķeramies klāt cietajiem diskiem, tad ir pāris NTFS failu sistēmas triki, kas uzlabo veiktspēju. Sāksim ar to, ka atslēgsim faila pēdējās apskates laika ierakstu veidošanu, kas ir pilnīgi nevajadzīga un praksē neizmantojama funkcija, par ko atbild atslēga NtfsDisableLastAccessUpdate. Vēl varam atslēgt DOS 8.3-tipa failu nosaukumu ģenerāciju, jo savietojamība ar tik vecu operētājsistēmu mūsdienās šķiet pilnīgi lieka. Par to atbild atslēga NtfsDisable8dot3NameCreation. Lai atslēgtu šīs failu sistēmas funkcijas, reģistrā jāievada šādas atslēgas:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem]
"NtfsDisableLastAccessUpdate"=dword:00000001
"NtfsDisable8dot3NameCreation"=dword:00000001


Secinājumi
Darbības risks: Nekorekti ievadot reģistrā parametrus, var padarīt operētājsistēmu nelietojamu
Pozitīvais: Tiek atslēgtas liekas funkcijas, kas nav nepieciešamas, paātrinot failu sistēmas darbību.
Negatīvais: Iespējama nesavietojamība ar DOS, iespējojot atslēgu NtfsDisable8dot3NameCreation


Viens no maniem iecienītākajiem trikiem, kā padarīt sistēmu ātrāku, ir nelietoto un nevajadzīgo sistēmus servisu atslēgšana. Servisi ir programmiņas, kas visu laiku strādā fonā, lai nodrošinātu vajadzīgo funkciju darbību, piemēram, interneta iespējamību, skaņu atskaņošanu utt. Ir daudz noderīgu un nepieciešanu servisu, bet ir arī tādi, kas ikdienā nav nepieciešami, tāpec, lai iegūtu lielāku sistēmas darbaspēju, tos nevajadzīgos var vienkārši atslēgt. Katra servisa nozīme ir aprakstīta BlackViper izveidotajā Windows XP SP2 servisu aprakstā (spogulis). Lai atslēgtu nevajadzīgos servisus:
1) Atveram Control Panel
2) Atveram Administrative Tools
3) Atveram Services (šīs darbības var aizstāt ar komandu services.msc)
4) Izvēlamies no sarkasta servisu, veicam dubultklikšķi un jaunatvērtajā logā kontrolējam tā darbību.

Secinājumi
Darbības risks: Atslēdzot kādu vitāli svarīgu servisu operētājsistēmu var padarīt daļēji vai pilnīgi nelietojamu
Pozitīvais: Tiek atbrīvoti datorsistēmas resursi, kas paātrina sistēmas darbību, atspējojot lieko programmu - servisu darbību
Negatīvais: Tiek atspējotas dažādas operētājsistēmas funkcijas, kas var kādreiz būt vajadzīgas
Piezīme: Dažādi draiveri, programmas vai tml var ieienstalēt kādu jaunu servisu. Dotajā sarakstā minēti tikai Windows XP SP1 un SP2 servisi, tur nav minēti tie servisi, ko instalē jūsu antivīruss, tēmu menedžeris, cita programma vai lietotājs pats pašrocīgi. To servisu atslēgšanu vai citas darības veiciet tikai tad, ja pats zināt kas tas ir un kam tas ir nepieciešams.


Spējīgu rīku veiktspējas uzlabošanai piedāvā pati operētājsistēma. Rīka System Configuration Utility sadaļā Startup var atslēgt dažādu programmu automātisku startu pie operētājsistēmas ielādes, kas ļauj atbrīvot resursus lietotājam svarīgām lietojumprogrammām. Rīku var atvērt:
1) Dodoties uz Start->Run
2) Dotajā ailē ierakstot msconfig un apstiprinot

Secinājumi
Darbības risks: Atslēdzot kādu vitāli svarīgu programmu, var padarīt daļēji vai pilnīgi nelietojamu kādu lietojumprogrammu vai visu operētājsistēmu
Pozitīvais: Tiek atbrīvoti datorsistēmas resursi, kas paātrina sistēmas darbību, atspējojot lieko programmu darbību
Negatīvais: Nav



Lietotāja vides pielāgošana
Ar ko Windows XP atšķiras no citām saimes operētājsistēmām? Ar pilnīgi jaunu grafisko vidi! Reizēm sistēmas ātrdarbība lietotājam nav nemaz tik nozīmīga, kā tas, lai mana operētājsistēma izskatās labi un stilīgi. Windows XP oriģināli gan neizceļas ar bagāto tēmu klāstu, tāpēc nāksies pasākt kaut ko pašiem. Ir dažādas programmas, kas piedāvā izmainīt jūsu Windows XP izskatu līdz nepazīšanai, apskatīšu pāris no tām, jo visas notestēt un pieminēt būtu neiespējami.

WindowBlinds no Stardock pārvērtīs Windows XP līdz nepazīšanai. Tai ir plašs tēmu klāsts, kā arī iespēja lejupielādēt tēmas no interneta. WindowsBlinds ne tikai dos jaunas tēmas, tā arī spēj izmainīt Windows Explorer ikonas, sistēmas ikonas, failu operāciju animācijas un daudz ko citu. Bet ja ar to liekas par maz, Stardock piedāvā ObjectDesktop (sevī iekļauj WindowBlinds), kas piedāvā Linux-tipa vairāku darba galdu iespēju un daudz ko citu.

StyleXP no TGTSoft ir lielisks tēmu menedžeris. Tas galvenokārt izmainīs tava Windows XP tēmu ar vienu no daudzajām piedāvātajām vai tevis norādīto, ko var lejupielādēt no interneta. Šī programma arī spēj nomainīt ielādes ekrānu (boot screen) un lietotāja izvēles ekrānu (welcome screen) pret tevis izvēlētu. Tēmas ir iespējams pievienot un lejupielādēt internetā. Neaizmirsīsim iespēju nomainīt kursora izskatu, sistēmas ikonu izskatu, Windows Explorer ikonu izskatu, iespējot dažādu elementu caurspīdīgumu un daudz ko citu.

Izmaiņas grafiskajā lietotāja vidē piedāvā veikts pats Windows XP izstrādājs Microsoft, piedāvājot Power Toys. Tie ir dažādi rīki grafiskās saskartnes koriģēšanai un dažādu funkciju ieviešanai, kas lejupielādējami pilnīgi bez maksas.

Secinājumi
Darbības risks: Nekāds
Pozitīvais: Tiek izmainīt grafiskā vide pēc lietotāja vēlmēm
Negatīvais: Programmas, kas izmaina grafisko vidi, lieto sistēmas resursus, arī jebkura efekta pielietošana aizņem sistēmas brīvos resursus, kas palēlina sistēmas ātrdarbību
Piezīme: Šīm programām varētu būt nepieciešams aktīvs Themes serviss


Apnikusi Start izvēlnes pārāk ilgā kavēšanās pēc izsaukšanas? Nekādu problēmu! Par to atbild reģistra atslēga MenuShowDelay un samazinot tās vērtību mazāku var paātrināt Start izvēlnes parādīšanos. Iespējamās vērtības ir no 0 līdz 4000. Te ir šī reģistra atslēga ar vērtību 0:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"MenuShowDelay"="0"


Secinājumi
Darbības risks: Nekorekti ievadot reģistrā parametrus, var padarīt operētājsistēmu nelietojamu
Pozitīvais: Tiek samazināts Start izvēlnes aiztures laiks
Negatīvais: Nav


Vēl šis tas...
Par šo tēmu, paskatoties kaut vai tepat datuvē, var atrast daudz un dikti informācijas. Centīgi cilvēki ir rakuši un izrakuši:
* Izvairies no restartēšanas
* Windows: Programmu ceļu pievienošana
* Neliels Windows XP tūnings

Bet ja gadījumā nesaprati ko īsti darīt ar tām reģistra atslēgām, tad tepat datuvē arī ir atbilde tieši tev: Šis un tas par reģistru!

Saistītie raksti

Komentāri

#1 outlaw @ 2006.06.30 13:16

sis i labs raxtins!!!!

#2 Hell666 @ 2006.06.30 13:22

Ļoti labs raksts.

#3 StyleZ WWW @ 2006.06.30 13:37

Paldies autoram! Dazha laba veel nedzirdeeta un bishku piemirsusies informaacija.

Offtopiks:
Paskatieties, kaadas bildes ir peedeejiem 3 ievietotajiem rakstiem!! :)

#4 Nexodus WWW @ 2006.06.30 13:47

Tweakošanu neredzu. Vispārzināmas lietas. Labāk būtu uzrakstījis par to kā nevajadzīgo drazu izkost ārā gan no XP, gan no startupa, gan no useru prātiem!

#5 outlaw @ 2006.06.30 14:03

hey iesaaceeji - necakareejat neko sakaraa ar virtual memory - tikko gandriiz dabuuju paarinstaleet - bet tomeer izdevaas samainiit atpakalj saakotneejos iestatiijumus..............

#6 Spiritus @ 2006.06.30 14:11

Baigi labs raksts

#7 aklais grenadieris WWW @ 2006.06.30 14:19

Nexodus rakstīja:

Tweakošanu neredzu.

pamegini izlasiit rakstu ;)

#8 Ivchikx WWW @ 2006.06.30 14:30

outlaw - jau brīdināju, ka tas ir vairāk eksperimentāls triks, un ka risks ir liels!!! Pats vainīgs! ;)

indigo - arī nav slikts uz ātru roku apskatoties... :)

Nexodus - Loģiski, ka vispārzināmas, bet ir tomēr arī kas nezin! Riteni vēlreiz izgudrot tak netaisāmies... ;) Bet nevajadzīgā draza būtu kas konkrēti?

#9 Nexodus WWW @ 2006.06.30 14:37

Da kautvai draiveri kautkādām mistiskām lietām, kuras nevajag un nevajadzēs pilnīgi nekad. Visādi AOL messenger un MSN browser loriņi...
bet nu raksts nav slikts.

#10 inco @ 2006.06.30 14:41

uhu nedod dievs shitaadu lauku staavo ciena zeenu tjuuningotu windozi pacelt ...
NAFIG tas viss ...
vareetu padomaat viens punkjiains pasmaaju smurgulis buus gudraaks kaa viss MS kopaaa - un nu tik rubiis servisus nost un nu tik tjuuningos ...

da nav tam nekaadas jeegas - winda pati visu lieko mieriiginoswapo un pofig ...
labaak pagaidiit pie startapa taas 5 sekundes - nekaa jebiities ar pusspraagushu kaarbu ....

#11 dfg @ 2006.06.30 14:44

shitaados rakstos (faq) nedriikst buut vaarid kaa "var buut probleemas" "liels risks" "es neuznemos atbildiitbu u.t.t" ja tie ir padomi tad nevar to rakstiit jo kaads idiots noteikti tu pameeginaas un sachakarees sev win jaaraksta to kas ir paarbaudiits un droshs raksts ir **** administraacijas vieetaa iedodtu pa dibenu tam autoram

#12 foxsk8 @ 2006.06.30 14:53

Ja gribat atru windi, novaciet veco un uzlaidiet TinyXP.Beast.Edition.eXPerience

Windows Performance Info...
Operating System RAM Memory Usage = 42Mb
WINDOWS Folder = 321.6 Mb
Running Processes on First Install = 13
Install Time for Windows = Seven Minutes

#13 foxsk8 @ 2006.06.30 15:06

Sataisi labak savu serveri un tad raksti datuve rakstelus :D

#14 foxsk8 @ 2006.06.30 15:06

lidzigi jau ir, bet idejas tas pasas!

#15 Ivchikx WWW @ 2006.06.30 15:09

foxsk8 - Diemžēl tas nav atkarīgs no manis! Tas serveris atrodas kaut kur ārzemēs un sazin kas ar to ir noticis! Ja man būtu vismaz 1Mbps augšupielādes pieslēgums, tad sen jau paša mājas lapa grieztos uz paša kastes, nevis tiktu meklēti hostingi ārzemēs!

#16 StyleZ WWW @ 2006.06.30 15:12

Ko juus visi te pukstiet, mazie skaugji? :((
Neviens neko nevienam neuzspiezh, nafig braukt virsuu autoram par to, ka vinjsh juus izgliito? Nepatiik, nelasiet, nedariet kaa teikts!

#17 demo @ 2006.06.30 15:12

outlaw rakstīja:

sis i labs raxtins!!!!

Ir ok

#18 demo @ 2006.06.30 15:14

demo rakstīja:

outlaw rakstīja:

sis i labs raxtins!!!!

Ir ok

hmmm... mja...

#19 StyleZ WWW @ 2006.06.30 15:16

demo tu cel savu pashapzinju, sevi citeejot? ;))))

#20 Littel (wap) @ 2006.06.30 16:58

Labs raksts! Ir redzams ka to raxtija cilweks, kurs mil uz riska robezas pa nakti pacakaret windu. Gluzi ka es:) Tikai no tiem visiem servisiem ir verts atslegt liekas starta programmas (piemeram es to daru bez jebkada riska ar loti erto progu RegistryFix 5.5). Ar parejo vazaties neiesaku, jo taa ipashu aatruma palielinashanos nedos... Un nekada gadijuma neatsledziet system  restore, varat tikai samazinat tam atveleto atminu, jo suudu gadijumaa tas juus var tiesam izglabt no tik nevajadzigas un nepatikamas lietas ka winda parinstaleshana...

[ SIE-M65/58 UP.Browser/7.0.2.2.d.4(GUI) MMP/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1 ]

#21 puiseens @ 2006.06.30 17:37

Varētu gadīties tā, ka dēļ kāda atslēgta processa varētu nedarboties mikrafons ?

#22 StyleZ WWW @ 2006.06.30 17:43

puiseens rakstīja:

Varētu gadīties tā, ka dēļ kāda atslēgta processa varētu nedarboties mikrafons ?

jap, audio devaisus atsleedzot!

#23 Ivchikx WWW @ 2006.06.30 17:51

CaptSolo - Apmierināts? :P

#24 sdsd @ 2006.06.30 17:54

nevar kāds kādu isu konspekt izvilkt , slinkums sodien lasīt=)

#25 puiseens @ 2006.06.30 17:55

Kurš process tas tieši ir ? Austiņas skan, bet mikrafons nešancē.

#26 puiseens @ 2006.06.30 18:12

Ivchikx varbūt.. bet tas ir ieslēgts un strādā

#27 Ivchikx WWW @ 2006.06.30 18:24

puiseens - Nu tad nav ne jausmas kāpēc tev šāds blakusefekts! Varbūt atslēdzi kādu skaņas kartes draivera servisu vai ko tml... Iekš Volume Control mute noņēmi (ja gribi dzirdēt sevi)? Iekš Recording Control Select ieliki (ja gribi lietot priekš Skype vai tml)? Vads iesprausts, saslēgts ir? Nekur sarauts vai defektīvs nav? Mikrofons uz cita datora strādā?

#28 Marisrrr @ 2006.06.30 19:06

Pirms kaut ko raksti, parliecinies, vai ta ir patiesiba! FAT32 failu sistema paradijas jau Windows 95 OSR2. DOS nespej lasit FAT32 failu sistemas, bet gan tikai FAT! Ir jaunaki DOS no citiem programmu izstradatajiem, nevis MS, kas pazist FAT32, bet diez vai visi to zin.

#29 artissco WWW @ 2006.06.30 20:38

"SecondLevelDataCache"=dword:00000800 Atslēgas vērtība priekš 2048kB (2MB) L2 atmiņas

a ko dariit ja man 4MB? :D

#30 Ivchikx WWW @ 2006.06.30 20:59

artissco priekš tevis :)

"SecondLevelDataCache"=dword:00001000

Marisrrr - Kā jau teica j7n, MS-DOS uz kura tiek laizts Win98 lasa FAT32 bez problēmām!

#31 Marisrrr @ 2006.06.30 21:13

7.1 DOS lasa FAT32, bet Tu rakstiji, ka jebkurs vecs DOS lasa FAT32.

#32 Ivchikx WWW @ 2006.06.30 21:29

"...praktiski jebkura DOS starta diskete..." Nu cik tad mūžsenas starta disketes mēs lietojam??? No Win3.11 laikiem vai vēl senākas? Tak reāli neko senāku par Win98 MS-DOS starta disketi neviens nelieto...

#33 j7n @ 2006.06.30 21:39

Pēdējais reālais MS-DOS ir tieši 7.1. Kā teica Ivchikx, "praktiski" nav iemesla lietot neko vecāku.

#34 otofoninsha WWW @ 2006.06.30 21:56

Beidzot kaads rakst ne rakstinjsh

StyleZ rakstīja:

Paldies autoram! Dazha laba veel nedzirdeeta un bishku piemirsusies informaacija.

Offtopiks:
Paskatieties, kaadas bildes ir peedeejiem 3 ievietotajiem rakstiem!! :)

Veee!!!!

#35 PossPosah @ 2006.06.30 23:08

Paldies! Ļoti labs un teicami noformēts (secinājumi - pozitīvais, negatīvais) raksts.

#36 kaalis WWW @ 2006.06.30 23:17

artissco rakstīja:

a ko dariit ja man 4MB? :D

paarveido 4096 no dec uz hex skaitiishanas sisteemu

#37 kruuu @ 2006.07.01 09:54

Vispār jau par DOS taisnība Marisrrr
Rakstā ir:
"FAT32 nolasīs praktiski jebkura vecā DOS starta diskete"
MSDOS 7.1 principā nav nekāds pilnais DOS - tur nav pat puse no tā, kas ir pēdējā oficiālajā MS DOS versijā (kas izāca, kā Microsoft DOS) - 6.22.
Var jau teikt, ka dinozauri ir izmiruši, bet tad arī nav ko te d***.
Patiesībā nevienu XP neesu cēlis ar DOS disketēm. Bieži pietiek ar Safe Mode un dažreiz vajag WinXP instalācijas CD. Protams, lai lietotu Recovery Console, vajag zināt daļu veco DOS komandu un arī mācēt helpu palasīt, lai mācētu lietot piemēram FixBoot un FixMbr.

#38 _Mo3_ @ 2006.07.01 13:39

Nja nu tas gandriiz viss bija ziinams :)

#39 Brutto @ 2006.07.01 15:33

Katrā ziņā pamatīgs raksts (gan jau izlasīšu:). Lai gan sevi pieskaitu pie advancētiem PC lietotājiem, tomēr ļoti apsveicami, ka šāda tipa raksti Datuvē nav retums.

#40 Ivchikx WWW @ 2006.07.01 16:13

Vispār pie šāda tipa rakstiem derētu strādāt nevis vienam autoram, bet veselai autoru komandai, citādi grūti vien ir visu šo kvantumu sīki apskaidrot, vienam pašam to visu uzrakstīt, daudz kas tiek piemirsts, ko varētu pieminēt un vecais likums - divas galvas ir gudrākas par vienu!... :)

pyro - Par Fast User Switching nav obligāti jādarbojas kā adminam... t.i. lietotājus pārslēgt var tā vai tā, tikai jāpārlogojas... Ja gribi pēkšņi system-wide iestījumus mainīt, instalēt vai vēl ko, kam admina tiesības vajadzīgas, tad pārlogojies un dari to. Bet parastiem (nevis  advancētiem lietotājiem) tas viss simts gadus nav vajadzīgs, lai wordā klabinātu kādu tekstu, atvērtu atkarīgajiem.LB (lasi draugiem.lv), sērfotu internetā vai uzrautu kādu spēli šad tad... Un parasti advancētajam (piem., man) krīt uz nerviem nemitīga pārlogošanās, kad gribi ko izmainīt, tāpēc tas (kam nav līku roku un ir normāla drošības sitēma) parasti lieto tikai admina-tipa kontu... Bez tam pastāv jau arī Alternate Logon serviss, kas nodrošina Run as... fīču, tb programmu palaist kā no cita lietotāja...

#41 pyro WWW @ 2006.07.01 19:37

Ivchikx fast user switching ir nepiecieshams taadam lieliskam tuulim kaa WinSUDO, kuru izmantojot nav nepiecieshams paarlogoties utt... Shis toolis ljauj darbinaat no limited usera procesus ar admin tokenu - respektivi dariit visu ko vajag, bet no daudz drosaakaa - limited user viedoklja.

#42 Ivchikx WWW @ 2006.07.01 20:09

pyro - Atvaino par franču valodu, bet nafig? Labā pele uz exe un Run As...! Izvēlamies adminu, ievadam paroli un tas pats bez kādiem super-tūļiem! ;)

#43 pyro WWW @ 2006.07.01 20:14

Ivchikx rakstīja:

pyro - Atvaino par franču valodu, bet nafig? Labā pele uz exe un Run As...! Izvēlamies adminu, ievadam paroli un tas pats bez kādiem super-tūļiem! ;)

mhm... protams... taa arii var bet:
- specifiskie folderi (my documents, dekstop, profile) tad ir no taa usera kurs veic run as..., respektiivi admina
- probleemas ar tiesiibaam - saglabaajot kko no cita usera (it seviskji administratora tipa), nevar redigjeet
- daudzi softi sadirshas tajaa mirklii kad palaiz vinjus ar run as - glabaa uzstaadiijumus ne tur utt..
- ja process palaists ar run as... "nobeidzas", tad vinju ieks task manager nevar nokilot...

un bez tam - kaapeec darbinaat softu no cita lietotaaja, ja pareizi buutu darbinaat no sava, bet ar paaugstinaataam tiesiibaam??
pirmajaa briidii liekas dikti neerti, bet ja kaadu dienu palieto WinSUDO, tad saprot kur tas suns ir apraksts...

#44 Ivchikx WWW @ 2006.07.02 00:16

pyro - Es gan esmu no tiem lietotājiem, kas sēž uz admina nemitīgi, protams, ar antivīrusu un ugunsmūri. Tā kā instalēju ko gribu, kad gribu utt... :P Varbūt arī ir ērtāk tiem, kam paranojiskas bailes no vīrusiem utt (neesmu tādus kādu gadu gan manījis),  tb kas sēž uz parastā-tipa lietotāja, kas to lai zin...

#45 pyro WWW @ 2006.07.02 12:00

Ivchikx - neesmu paranoisks un uz limited user nesezu taapeec ka bail no viirusiem/ljaunajiem urkjiem. pats esmu seedeejis uz admin visu laiku un saakumaa to dariiju pat ar av/ugunsmuuri fonaa, tad uz admin, bet bez av/ugunsmuura (bet ar nezeeliigi apgriestiem servisiem), tad sapratu ka tomeer dalja no taa man ir vajadziiga un, ka  limited user tomeer nav pasaules gals un pameegjinaaju... no saakuma ar run as..., tagad ar winsudo - esmu apmierinaats un nesuudzos. sajaa gadiijumaa vairaak atskjiriiba ir uzskatos nevis tajaa kaa pareizaak.

jautaajums - jeega optimizeet darbiibu, ja drosiibas nodrosinaasanai ir nepieciesams ugunsmuuris un av (ok, jaa muusdienaas vinji nerij daudz resursus, bet fakts paliek fakts)?? ja seez uz limited un biskj apravee servisus un so to atsleedz, tad
1) ieguust pietiekamu windows veikliibas pieaugumu
2) iegust to, ka nav jaalieto programmas tam, ko windows piedaavaa pats (drosiibu ka nekas nevar saliist ieksaa).

anyway - katrs taapat dariis kaa ir pieradis un uz kaut ko citu paaries vai nu tad, kad iestaasies pasaules gals, vai notiks kaut kas taads, ka peec tam sapratiis ka kaa bija bija slikti.

#46 ahmbrod @ 2006.07.03 13:46

raksta autoram - cepuri nost, shitais ir labs raxts, tachu cilveeki, kas lieto wapu, tik lielu tekstu mobiilais nenejem priekshaa :D

#47 ATM @ 2006.07.03 17:14

izlasiiju visu, bet dalju tikai sapratu :D

#48 zb @ 2006.07.04 02:18

sodien notesteeju beast edition - atvaino tad jau labaak parastais . nekad vinju nelietosu vairs - taads drankjis reti gadaas- ne ofisu bez erroriem uzinstaleet, ne tildi , un dazas speeles  arii mevar...

#49 j7n @ 2006.07.04 02:55

Iespējams tavā gadījumā sistēmā trūka Windows Installeris. Ja tā tur jāvaino ne tik daudz Beast Edition, kā programmas izstrādātājs, kurš izvēlējies šo distributīva metodi. Windows Installeris tāpat kā Visual Basic pie vismazākās kļūmes izlido ar mistisku errora kodu.

Šis raksts neatbalsta Beast Edition un līdzīgu distributīvu lietošanu, bet gan māca kā pašam izvēlēties vajadzīgos sistēmas komponentus.

#50 Dāvis WWW @ 2006.07.04 04:10

Vai tad LargeSystemCache neattiecas uz failu sistēmas kešu?!!!

#51 Dzuksters @ 2006.07.04 23:39

viens no labākajiem rakstiem kādu esmu redzējis, liels paldies Ivchikx`am.

#52 Dzuksters @ 2006.07.05 00:15

kur var atrast to programu Windows Registry Editor Version 5.00?

#53 j7n @ 2006.07.05 05:05

Tas ir WinXP parastais reģistra editors, kura faila formāts no parastā REGEDIT4 atšķīrās laikam ar iespēju glabāt unicode simbolus whatever. (Praksē nepieredzējušiem lietotājiem tikai uz Win98 radot problēmas).

#54 Dzuksters @ 2006.07.05 12:38

tik tālu esmu ticis, ja man vēl kāds varētu pastāstīt ļoti sīki pa soļiem kur tieši man ir jāraksta šis kods:


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem]
"NtfsDisableLastAccessUpdate"=dword:00000001
"NtfsDisable8dot3NameCreation"=dword:00000001

#55 kruuu @ 2006.07.05 13:20

Dzuksters: labāk to nedari. Slikti beigsies.

#56 Stormbird @ 2006.07.05 17:15

SUPER! Paldies autoram n datuvai ;)

#57 Gintsss @ 2006.07.06 17:40

Puisiit!!! NTFS failu sisteema ir daudz vecaaka par tevi un tavu FAT32. Bet kautko jau zini !!!

#58 Gintsss @ 2006.07.06 17:47

62. ietektu palaist run un uzrakstiit regedit- veiksmiigu Windows nokaushanu!

#59 sibir @ 2006.07.06 22:01

A kādam ir izdevies sapist admin paroli uz notjūnota winXP? Es gatavojos visus tos "cits OS" bootdiskus miskastē samest, jo šifrētu sam nezinu kā izjāt īsā laika sprīdī

#60 Ivchikx WWW @ 2006.07.06 22:27

Gintsss - NTFS 1993. gads (Win NT 3.1)... Noteikti jaunāka par mani! ;) FAT12 1977. gads, pēc tam vienk. uzlabotas versijas (FAT16) līdz FAT32 1996. gadā! Man NTFS tomēr sanāk jaunāka! :)

#61 kruuu @ 2006.07.07 00:04

Ivchikx: speciāli ignorē faktus, vai vienkārši nelasi, ko pats raksti? FAT32 - 1996. gads ir jaunāka par NTFS 1993. gadu. Starp citu, tipveida DOS 6.22 (tādu var oficiāli vēl šodien nopirkt) neuztur FAT32 (normālā veidā), bet ar atbilstošiem draiveriem, uztur arī NTFS.
Bet, ja gribam izturēt konsekvenci līdz galam, arī NTFSam ir versijas - piemēram Win2000 formatizēja ar NTFS5, nevis 1996. gada NTFS versiju un arī  WinNT4 lietoja jau NTFS4.

#62 Ivchikx WWW @ 2006.07.07 00:52

kruuu un pārējie - Par FATx un NTFS pamatojos tikai uz Wikipedia sniegto informācija... FAT12 -> FAT16 -> FAT32 es vienk. tos uzskatu par uzlabojumiem, tāpēc par atskaites punktu ņemu FAT12 pirmās FAT failu sistēmas izveides gadu (1977. gads). Ja uzskati, ka FAT32 ir kaut kas pilnīgi cits nekā FAT12 vai FAT16, vari droši ņemt par atskaites punktu 1996. gadu, man vienalga, sava taisnība tur ir! NTFS tas pats, pirmais NTFS 1993. gads. Un galu galā - pietiks piesieties pie kaut kā, salīdzinoši, nenozīmīga! Rakstā ar tādu domu arī tāpēc minēju (bet raksts nav par failu sistēmām, bet gan par Windows XP Tweak). Win 98 pieminēju tāpēc, ka tā ir pēdējā "senā" operētājsistēma, ko vēl aktīvi lieto!

#63 Gintsss @ 2006.07.07 11:04

Nu pa taam failu sisteemaam nav ko te tieshaam... saaks veel kaads piemineet, ka NTFS atvasinaats no HPFS, un ta beigaas sanaaks izsmeljoshh raxts pa failu sisteemaam. Tiem, vai tam, kas tur veel joprojaam aakstaas ar boot disketeem ieteiktu dabuut Windows PE (Preinstalation Edition) bootdisku, vai ko tamliidziigu

#64 cosmo WWW @ 2006.07.14 05:25

Priecee shaadi raksti un autora detalizeetais apraksts - respect :)

#65 1 @ 2006.07.14 17:31

vairāk šādu raxtu!

#66 ErixO @ 2006.07.14 23:21

Derētu kāds raksts, kā cīnīties ar javaskriptiem, kas diseiblo teksta iezīmēšanu browsera logā :)

#67 cosmo WWW @ 2006.07.15 05:31

Luuk viens labs tweekers, kuru es izmantoju kopsh uzliku SP2 - jaa, piebilde bez 2. serviss paka nedarbosies un nebuus tam jeegas

Run - Regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM

CurrentControlSet
Control
Session Manager
Memory Management
PrefetchParameters

ar peles labo pogu izveidojam jaunu - DWORDM Value

Name: EnableSuperfetch

kad izveidots spiezham Modify un liekam Value uz 1

- sakot, ka paliekot par 15 % aatraaks, nju es teiktu, ka par kaadiem 8 - 10 % atkariigs, cik jaudiigs dators un cik tajaa visaadu softu sagruuzts

#68 j7n @ 2006.07.15 16:30

sakot, ka paliekot par 15 % aatraaks

Man gan prefetch totāli izcirpts no sistēmas. :) Kompis ielādējās ātrāk, jo nav ar prefetchošanu jānodarbojas.

#69 v i e s i s @ 2006.07.16 00:53

Ivchikx rakstīja:

artissco priekš tevis :)

"SecondLevelDataCache"=dword:00001000

...

A kāds var kaut vai aptuveni paskaidrot kāds sakars OS ar CPU L2 cache? (izņemot iespēju noskaidrot cik liels tas ir un ierakstīt to Registry).

Precizēšu jautājumu: vai WinXP strādās ātrāk/lēnāk, ja tas zinās, ka L2 cache ir nevis 0kB bet 4096kB?

#70 Seeder_offline @ 2006.08.22 12:47

cosmo rakstīja:

Luuk viens labs tweekers, kuru es izmantoju kopsh uzliku SP2 - jaa, piebilde bez 2. serviss paka nedarbosies un nebuus tam jeegas

Run - Regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM


CurrentControlSet
Control
Session Manager
Memory Management
PrefetchParameters

ar peles labo pogu izveidojam jaunu - DWORDM Value

Name: EnableSuperfetch

kad izveidots spiezham Modify un liekam Value uz 1

- sakot, ka paliekot par 15 % aatraaks, nju es teiktu, ka par kaadiem 8 - 10 % atkariigs, cik jaudiigs dators un cik tajaa visaadu softu sagruuzts

hmm, uzliku, a ko vinsh iisti izdara?

#71 Armands @ 2006.09.19 13:41

Vai kāds nav pilnībā pārtulkojis servisu aprakstu latviski? Interesanti būtu palasīt. Googlē neatrodu :(

#72 Ivchikx WWW @ 2006.09.21 22:02

Biju iesācis, bet apnika... Tā arī stāv pustulkots! Vajag vai tad tik ļoti?

#73 Armands @ 2006.09.23 13:52

Baigi jau derētu. Tā jau angliski srnv līmenī kko jēdzu, bet te... nu, ja ir laiks.

#74 Nav @ 2006.09.23 13:59

nu latviski nebuutu slikti, taa jau vispaariigi var saprast, bet specifiskus terminus neee.....

#75 riniks @ 2006.09.25 10:33

nav slikti :)

#76 ZalktiS WWW @ 2007.05.15 23:42

o guugle atradu :D labs

#77 kaamis1234 @ 2007.05.30 10:48

kaapec tad kad windows restartejas man vis jaasak no jauna?

#78 Liquid @ 2007.05.30 16:10

Lasot aizmigu...

#79 Liquid @ 2007.05.30 17:21

Man interesee vairaak Unix sisteemas (Linux neskaities un veel jo mazaak visaadus bubuntus.), piemeram kaa Solaris, HPUX, AIX, OSX par tiem labaak uzrakstiet... Nevis muuziigaas win lietas...Win nav vieniigais pasaulee biedri...

#80 Palm WWW @ 2007.05.30 18:58

liquid.. masa, saproti <- nav izdeviigi rakstiit to kas neinteresee vairumam.

#81 ultrabots @ 2007.11.25 21:39

kas ir loģiskais disks?

#82 Grizzlys @ 2009.08.27 01:01

Ivchikx rakstīja:

artissco priekš tevis :)

"SecondLevelDataCache"=dword:00001000

Nesaprotu, kaa nosaka atsleegu kecam, ja ir 12 tad kaada buus atsleega???

Marisrrr - Kā jau teica j7n, MS-DOS uz kura tiek laizts Win98 lasa FAT32 bez problēmām!