Datuve :: Aicina savlaicīgi pāriet uz Windows un Office

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 123

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 123

Datuve.lv video
Top.LV

Aicina savlaicīgi pāriet uz Windows un Office

Ievietoja: Antra_F @ 2011.10.25 21:10  

Microsoft operētājsistēma Windows 7 šī gada oktobrī ir kļuvusi par populārāko operētājsistēmu pasaulē, apsteidzot Windows XP saskaņā ar interneta statistikas analīzes servisa StatCounter datiem. Savukārt Latvijā joprojām populārākā operētājsistēma oktobra sākumā bija Windows XP, kura šodien atzīmē 10 gadu jubileju un kuras tehniskais atbalsts beigsies jau 2014. gadā. Microsoft Office 2003 programmatūrai šogad aprit 8 gadi kopš ienākšanas tirgū.

Pēdējās desmitgades laikā biznesa vide un tehnoloģijas mainījušās ar ievērojamu ātrumu. Pirms desmit gadiem pamata darba vieta ikvienam bija birojs, šodien lielākā daļa biroja darbinieku un lēmumu pieņēmēju strādā ne tikai pie sava darba datora, bet arī mājās, ceļā un komandējumos. „Windows XP ieies vēsturē, kā viena no visu laiku izcilākajām operētājsistēmām. Tāda tā viennozīmīgi bija pirms desmit gadiem, kad tika radīta, un to apliecina arī sistēmas ilgais mūžs. Tomēr kopš 2001.gada ir notikušas būtiskas izmaiņas. Šodienas darbinieku un IT speciālistu vajadzības efektīvāk nodrošina jaunākās operētājsistēmas un lietojumprogrammas,” uzskata Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis.

„Nereti gadās dzirdēt viedokli, ka Windows un Office versiju izmaiņas notiek pārāk bieži, jaunās versijas nesniedz būtiskas priekšrocības un pāreja uz tām rada tikai papildu izmaksas. Diez vai kādam būs jāpierāda, ka piecus gadus vecs dators vairs nespēj darboties tik produktīvi, lai apmierinātu lietotāju augošās vajadzības dažādu saziņas tehnoloģiju izmantošanā, nodrošinātu sadarbspēju starp datoru un dažādām apkārtējām iekārtām, atbilstību drošības standartiem. Līdzīgi ir arī ar programmatūru - novecojušas programmatūras izmantošana rada problēmas dokumentu apmaiņā, tajā var nebūt pieejams atbalsts jaunajām datortehnoloģijām, šī programmatūra vairs nav pietiekami ergonomiska, lietotājam ērta un draudzīga. Tāpat šodien ir patiešām grūti iedomāties produktīvu un prasmīgu darbinieku, ja viņam nav iemaņu darbā ar mūsdienīgu programmatūru,” savās pārdomās dalās Datorzinību centra valdes priekšsēdētājs Andris Ķikāns.

Microsoft Windows biznesa grupas vadītājs Baltijā Aleksandras Golod stāsta, ka pieaugot konkurences cīņai, arvien lielāka loma uzņēmuma darbinieku produktivitātes nodrošināšanā ir kvalitatīvam un pārdomātam programmnodrošinājumam – no biznesa produktivitātes rīkiem līdz dažādiem biznesa analīzes un ražošanas vadības risinājumiem. „Mūsdienīgs biroja programmnodrošinājums ļauj pārliecinoši kāpināt darba efektivitāti. Tirgus analīzes kompānijas Gartner, Inc. pētījuma dati liecina, ka vienlaicīga pāreja uz Windows 7 un Office 2010 samazina nepieciešamo IT departamenta darba apjomu un uzlabo darba produktivitāti par 50%. Office 2010 nodrošina pāreju uz mūsdienīgu darba vidi birojā vai pārvietojoties, toties Windows 7 piedāvā izcilu gala lietotāja pieredzi, vienlaicīgi palīdzot IT departamentam veidot drošu un viegli uzturamu virtuālo vidi,” piebilda Aleksandrs Golods.

„Jāņem vērā, ka tehniskais atbalsts Office 2003 un Windows XP versijām beigsies 2014. gada aprīlī. Tas nozīmē, ka jebkādu problēmu gadījumā lietotāju dators un tajā esošā informācija var tikt pakļauta nopietniem drošības riskiem. Pirmkārt, neaizsargāta programmatūra ir vieglāk pakļauta vīrusu piekļuvei, jo vecākajām versijām vairs nav pieejama atbilstoša līmeņa vīrusu aizsardzība. Otrkārt, gadījumā, ja radušās problēmas darbā ar tehniski neatbalstīto programmatūru, Microsoft tehniskie darbinieki var nebūt gatavi šīs problēmas risināt. Līdz ar to katram uzņēmumam ir divas izvēles iespējas – savlaicīgi izvērtēt un plānot pāreju uz mūsdienīgām programmatūras versijām vai arī pieņemt riskus un iespējami zaudēt sava uzņēmuma informāciju,” atgādina Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis.
Izmantojot Windows 7 un Office 2010, uzņēmumi iegūst lielāku darba efektivitāti un lietotāji gūst tūlītēju piekļuvi mūsdienīgam un elastīgam darba stilam. Produktu jaunākās versijas nodrošina labāku pamatu nākotnes Microsoft produktiem, kas turpinās lietotājiem nodrošināt ērtu darbu un biznesa procesu pārvaldīšanu.

Gartner analītiķi norādījuši, ka jaunas operētājsistēmas ieviešana vien uzņēmumiem parasti aizņem 9 līdz 18 mēnešus, tādēļ, pārāk vēlu pieņemot lēmumu atjaunot programmnodrošinājumu, var nepietikt laika ieviest Windows un Office modernākās versijas pirms tehniskā atbalsta beigām „senioriem”.
Jau kopš 1989. gada Microsoft ieviesis programmatūru „dzīves ciklu” atbalsta politiku, kas nosaka vispārējā tehniskā atbalsta beigas piecus gadus pēc produkta gala versijas izlaišanas vai arī 2 gadus pēc jaunākas versijas iznākšanas, atkarībā no tā, kurš no šiem termiņiem ir ilgāks. Vēl piecus gadus pēc tam Microsoft nodrošina paildzināto tehnisko atbalstu.

Vairāk: http://support.microsoft.com/gp/lifepolicy

Saistītie raksti

Komentāri

#1 point out... @ 2011.10.25 21:19

"Diez vai kādam būs jāpierāda, ka piecus gadus vecs dators vairs nespēj darboties tik produktīvi, lai apmierinātu lietotāju augošās vajadzības dažādu saziņas tehnoloģiju izmantošanā"

WTF????? Vienīgais ko 5 gadus vecs dators nespēj, ir atbalstīt geimeru jaunākās spēlītes.

#3 xr @ 2011.10.25 22:56

Es arī domāju ka Office 2003 un Windows XP nav droši, drīzumā to pašu teiks arī par Windows 7 un Office 2007 - tāpēc klausiet šos speciālistus un laicīgi jau pārejiet uz LibreOffice un Linux

#4 expiorer @ 2011.10.25 22:59

Savlaicīgi jāpāriet visiem uz maksas produktiem jo...
tie esot vispopulārākie neskatoties uz to, ka daudzi tos lieto pirātiski.
Pamēģiniet bezmaksas produktus. Maikrosofts tā pat nogrims agrāk vai vēlāk.
Tā pat kā Tilde, kurai vairs nav ko darīt, jo katram tildes produktam pretī ir bezmaksas risinājumi.

#5 okey @ 2011.10.25 23:09

#5. Paldies, pameginašu Libre office!

#6 zaiga @ 2011.10.25 23:10

Es jau sen lietoju un LibreOffice ir daudz labāks un bezmaksas.

#7 BRUN0 @ 2011.10.25 23:13

es arii jau savlaicigi paargaaju uz libre, un pie šaa taa vajadzeja pierast, bet tagad liekas pat saprotamaaks un labaak struktureets.

#8 vilnz @ 2011.10.26 09:29

#1 gluzhi manas domas :) ieliekot jaunaku videokarti ari to var noverst

#9 karuuzo @ 2011.10.26 13:22

Aicina savlaicīgi pāriet uz Windows un Office

Nodrošiniet veco sistēmu atbalstu, kas izmaksāja miljonus un tika izstrādātas vairāk kā 10 gadus, un gan jau cilvēki pāries :)

m

#10 Jopcik! @ 2011.10.26 16:31

"šī programmatūra vairs nav pietiekami ergonomiska" - zināju par ergonomiskām klaviatūrām, utt. Bet ergonomisks softs vēl nebija manīts.

"neaizsargāta programmatūra ir vieglāk pakļauta vīrusu piekļuvei, jo vecākajām versijām vairs nav pieejama atbilstoša līmeņa vīrusu aizsardzība." - antivīruss, protams, ir tikai un vienīgi to ražotāju vēlme nopelnīt, šis palaistos procesus neskanē un vispār ir izmetams. Zāles pret to ir TIKAI JAUNAS VERSIJAS (Windows vai Office) iegāde!!!

Bet ūdens jau saliets ir labi. Vismaz paldies, ka autors\autore nekarina 'lapšu' uz ausīm.

#11 stendec-x @ 2011.10.26 18:14

Kāds varētu klusām nomainīt datuves logi tehnolo'giju reklāmas portāls

#12 Viņš @ 2011.10.26 18:48

zaiga rakstīja:

Es jau sen lietoju un LibreOffice ir daudz labāks un bezmaksas.

Un ar ko tad viņš ir labāks (neskatoties uz to, ka ir bezmaksas)?
Ko tieši viņš spēj labāk?
Spēj vairāk IF'us IF'ā salikt?

#13 netēlo muļķi #14 @ 2011.10.26 19:13

*) LibreOffice vari pats kodēt un pilnveidot kā vien vēlies.
*) Drošības apdeiti ir pieejami biežāk kā MS sūdam
*) atbalsts turpināsies neatkarīgi no kādas kompānijas lēmuma.
*) Neskaitot bezmaksas, arī ētiski un morāli LibreOffice ir daudz pārāks.
*) Kompānijas netiek ievilktas patentu lamatās lietojot LibreOffice, bet gan iedrošīnātas domāt ilgtermiņā.
*) Lietojot LibreOffice Tu neko nezaudē, vienmēr pastāv iespēja nopirkt MS Office.

#14 dos @ 2011.10.26 19:22

man ir dos man pietiek...

#15 JJV @ 2011.10.27 14:27

"tehniskais atbalsts beigsies JAU 2014. gadā. "

Jā nieka 3 gadi! Tos 3 gadus arī vēl lietošu XP, jo Windows 7 galīgi nesaista un man pat likās neērta.

#16 abidox WWW @ 2011.10.27 15:27

no administrēšanas viedokļa 7 nav pārāk laba nemaz nerunājot par mūžīgajām tīkla problēmām. pēdējā gada laikā esmu novērojis vairāk, kā 10 gadījumus, kad cilvēkam neiet nets win vainas dēļ

#17 ap @ 2011.10.27 23:22

abidox rakstīja:

no administrēšanas viedokļa 7 nav pārāk laba nemaz nerunājot par mūžīgajām tīkla problēmām. pēdējā gada laikā esmu novērojis vairāk, kā 10 gadījumus, kad cilvēkam neiet nets win vainas dēļ

--par netu- neesmu MS fans, bet braucu w7 kops ofic,release 7600 iznaaksanas- ar netu nebija veel probleemu [citaadu gan pietiek] :-).
 Bet vispaar labaak kautvai Ubuntu braukt- tikai slinkums jaanodzen...

#18 sliktais @ 2011.10.31 11:24

Man ir pliks monitors, man arī pietiek.

#19 dimon @ 2011.11.02 00:41

es arii iesaku LibreOffice http://www.libreoffice.org/

#20 klf1 @ 2011.11.21 23:32

uzliekam w 95,to tak neviens mūsdienīgs vīruss neņem....