Datuve :: Mozilla likvidējusi lietotājus izsekojošo plaginu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 273

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 273

Datuve.lv video
Top.LV

Mozilla likvidējusi lietotājus izsekojošo plaginu

Ievietoja: Andrei @ 2011.05.31 23:13  

Mozilla pārstāvji ar nelielu nokavēšanos likvidējusi no sava paplašinājumu kataloga Ant Video Downloader and Player plaginu, kas tika lejupielādēts apmēram 7 milj.reizes. Plagins izsekoja mājas lapas, kuras apmeklēja Firefox lietotāji un nodeva informāciju uz izstrādātaja serveri.

Tagad pastāv ļoti daudz programmu, papildinājumu un gadžetu, kuri izseko lietotājus. Bet Ant Video Downloader and Player, kuru lejupielādēja aptuveni 7 milj.reizes dienā, izrādās īsts atradums.

Instalējot plaginu netika parādīti nekādi paziņojumi par izsekošanu. Pie tam katram lietotājam plagins piešķira unikālu identifikācijas numuru, kas palika nemainīgs pat izdzēšot plaginu un instalējot no jauna.Pateicoties unikālu identifikācijas numuru sistēmai plagina izstrādātāji pilnībā varēja sakrāt interesantas ziņas par konkrētiem lietotājiem. Analizējot lietotāju apmeklētās mājas lapas var pat uzzināt, kas viņš ir, nerunājot par viņa interesēm. Saglabājot un apstrādājot ziņas par IP adresēm, var izveidot relatīvi detalizētu viņu pārvietošanās karti izmantojot portatīvo datoru.

Kā avots izmantota The Register.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 nu un? @ 2011.06.01 04:01

tas pierāda ka joprojām ir dauņi kas lieto nezināmus sūdus. 7 miljoni dl, tikai nez kapēc nekad par tādu nav dzirdēts, kur nu vēl plugin (ja vien netiek jaukts ar add-on)

#2 Rimants @ 2011.06.05 00:29

Vārda 'plagins' vietā būtu jāizmanto vārdu spraudnis.

#3 d_l @ 2011.06.05 12:19

i love firefox more and more....

#4 Android WWW @ 2011.06.08 16:14

vispār traki, kad ej uz veikalu tevi izseko PLAGINS :<