Datuve :: Nokia izpilddirektors noliedz, ka būtu uzņēmumā iesūtīts Trojas zirgs

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 114

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 114

Datuve.lv video
Top.LV

Nokia izpilddirektors noliedz, ka būtu uzņēmumā iesūtīts Trojas zirgs

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.02.15 11:51  

Pēdējās dienās daudz dzirdēts par Microsoft un Nokia darījumu, kura rezultātā visos Nokia viedtālruņos parādītos Windows Phone 7 operētājsistēma, tā padarot WP7 par otro populārāko mobilo operētājsistēmu pasaulē. No darījuma labumu gūtu abi uzņēmumi, taču ziņas par to līdz šim uzņemtas ļoti dažādi.

Dienā, kad tika paziņots par darījumu abu uzņēmumu starpā, Nokia akciju cenas kritās par 14 procentiem, un daudzi Nokia darbinieki (Symbian piekritēji) no darba mājās devās neierasti agri.

Mobile World Congress ietvaros notikušajā preses konferencē Nokia izpilddirektoram Stīvenam Ilopam (attēlā) jautāts, vai viņš ir uzņēmumā iesūtīts Trojas zirgs. Ilops atbildējis: „Acīmredzami atbilde uz šo jautājumu ir noraidoša. Lēmuma pieņemšanā piedalījās visa vadības komanda, turklāt direktoru valde ir vienīgi, kas var pilnībā apstiprināt šādu Nokia darījumu.”


Jautājums tika uzdots saistībā ar Ilopa darbību Microsoft – pirms uzsākt darbu Nokia, viņš šajā uzņēmumā darbojās divus gadus. Dažiem šķiet dīvaini, ka Nokia uzsāktu šāda veida sadarbību ar Microsoft pēc tam, kad 10 gadus tik daudz ieguldījuši darbā ar Symbian.

Konspirāciju teoriju piekritējiem īsta medusmaize bija ziņas, ka Nokia pieņēmuši darbā Krisu Vēberu, kas pildīs Nokia prezidenta amatu uzņēmuma Ziemeļamerikas nodaļā. Līdz šim amatu ieņēma Marks Luisons, kas esot nolēmis pamest Nokia un izmantot citas karjeras iespējas. Interesantākais šajā faktā ir tas, ka Vēbers 16 gadus nostrādājis Microsoft, kur darbojies dažādos vadošajos amatos.

Sīkāka informācija par darījumu pašlaik netiek atklāta. Ilops minējis tikai to, ka Microsoft ieguldījums būšot mērāms miljardos.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 karuuzo @ 2011.02.15 13:45

Simbian neiztur konkurenci un nav ko te žēlot klibu zirgu. MW7 ir vismaz konkurētspējīgs viedtālruņu tirgū.

m

#2 Neticis @ 2011.02.15 13:55

Lai arī Android nav ideāla sistēma, tā noteikti būtu uzņemta ar labāku attieksmi. Līdz šim MS sabiedrotie vairāk ir palīdzējuši MS nekā paši sev.

#3 kristaaaaps @ 2011.02.15 15:10

Neticis rakstīja:

Lai arī Android nav ideāla sistēma, tā noteikti būtu uzņemta ar labāku attieksmi. Līdz šim MS sabiedrotie vairāk ir palīdzējuši MS nekā paši sev.

Domā viņi nemeiģināja ar Adroid runāt? Meiģināja bet nevareja vienoties tapēc vienīgais protams palika M$ un ar šiem viņi sarunājās...

WP7 otrs labākais... šaubos.. paies vel gadi 5,6 UN VAIRAK kamēr visi samainīs savas vecās nokias kuram vēl būs Symbian uz nokia ar WP operētajsistemu.. un turklāt pēc visādām ziņām vēl 2,3 gadus Nokia turpinās symbian attīstību un izlaidīs low-end nokias uz symbian, bet toties high-end modeļus ar WP
Takā vēl gadi 10 kamēr tiešam izzudīs uz nokiam symbian dzīvība un visiem un visām nokiam būs WP OS virsū...

Man kka tas WP7 nepatīk.. kkā smags un grūti uztverams cik viņš ir paspaidīts un turklāt var normals mārkets pagaidam.. nez moš nakamais WP būs daduz labaks un vieglāks jo tad jau M$ kopā ar nokia veidos šo OS.. bet nu dzīvos un redzēs..

Mans favorīts pagaidām tāpat ir HTC ar Andrīti! :P

#4 1234234234 @ 2011.02.15 20:10

Musu platuma grados WP ir populars tapat ka symbian un android. Bet ir vel 4 operetaj sistamas, kuras seit vispar nekonfigure, kapec nevaretu citai operetaj sistemai "mazliet" vairak uzmanibu veltit, varbut potencials ir lielaks ka WP..?

#5 Andrejsli WWW @ 2011.02.16 10:50

Nopietns Android konkurenta solis, vai tā būs labāk, pagaidām nav vērts spriest.