Datuve :: Mājsaimniecībās aug pieprasījums pēc vairākiem interneta pieslēgumiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 59

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 59

Datuve.lv video
Top.LV

Mājsaimniecībās aug pieprasījums pēc vairākiem interneta pieslēgumiem

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2011.01.13 14:07  

Latvijā strauji palielinās mājsaimniecību skaits, kurās ir vairāk nekā viens dators, liecina pētījumu kompānijas GFK un Latvijas Mobilā Telefona veiktais pētījums. Tajā pašā laikā lielai daļai no tām ir tikai viens, fiksēts interneta pieslēgums, tāpēc tirgū pieaug pieprasījums pēc vairākiem bezvadu interneta pieslēgumiem. Atsaucoties tirgus izmaiņām, LMT ir sācis piedāvāt interneta modemus un bezvadu vārtejas jeb tā sauktos rūterus, kas nodrošina iespēju izmantot mobilo internetu vairākiem lietotājiem vienlaikus.

LMT prezidents Juris Binde: „Līdz ar tehnoloģiju attīstību strauji mainās arī iedzīvotāju dzīves ritms un paradumi, tāpēc arī Latvijā pieaug to mājsaimniecību skaits, kurās ir vairāk nekā viens dators un interneta pieslēgums. Izprotot nozares attīstības tendences, LMT pirmais tirgū sācis piedāvāt modernus modemus un rūterus, kas ļauj izmantot mobilo internetu vairākiem datoriem vienlaicīgi.”

Saskaņā ar aptaujas datiem, internets mājās ir pieejams trīs ceturtdaļām Latvijas iedzīvotāju, un gandrīz 86% lietotāju izmanto internetu katru dienu, līdz ar to pieaug prasības pēc ērti un ātri pieejama bezvadu savienojuma.

Palielinās arī datoru skaits mājsaimniecībās, īpaši lielajās ģimenēs ar četriem un vairāk cilvēkiem. Latvijā vismaz viens dators ir 76% ekonomiski aktīvo mājsaimniecību un trešajā daļā no tām ir vairāki datori. Taču lielākajai daļai ir tikai viens interneta pieslēgums un ir vērojams augošs pieprasījums pēc papildu bezvadu interneta nodrošinājuma, kas būtu ērts un ātrs. Īpaši izteikti tas ir ģimenēs ar vairākiem datoriem, kurās ir cilvēki vecumā līdz 24 gadiem – starp viņiem daudzu īpašumā ir portatīvie datori. Šai vecuma grupai ir svarīgi piekļūt augstas kvalitātes internetam jebkurā laikā un jebkurā vietā – izmantojot to gan mācībām, gan izklaidei, gan saziņai. Labākais papildu pieslēguma risinājums ir mobilais internets.

Pateicoties šim LMT pakalpojumam internets ir pieejams vienkārši, bez vadiem un ierīkošanas, bez piesaistes noteiktai vietai vai datoram. Izvēloties interneta pieslēgumu komplektā ar rūteri, turpmāk iespējams lietot vienu pieslēgumu vairākos datoros vienlaicīgi, drukāt dokumentus attālināti, izmantojot bezvadu pieslēgumu, kā arī saglabāt un apmainīties ar liela apjoma failiem.

LMT ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko tīkla pārklājumu un LMT mobilais internets ir pieejams visā tīkla pārklājuma zonā, kas ir 99% Latvijas teritorijas. Savukārt 3G ātrgaitas mobilā interneta pārklājums šī gada laikā sasniegs 90% Latvijas teritorijas. Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši 300 miljonus latu. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 ej... @ 2011.01.13 15:52

ko šito sūda lmt var reklamēt - visi saprātīgie mūk no tiem zagļiem. lmt ir korupcijas kantoris, kas izzog valsts naudu. Arī pārējos lētticigos zombijus apzog :D  Bite rulllz    un izēd man...  p i d a r i

#2 ViensVecais @ 2011.01.13 16:46

Ja jau paredzēts izklaidei, tad jājautā - kā šim internetam ir ar, hmm, nez kā latviski saucas "latency"?

#3 norchaa @ 2011.01.13 16:56

Tad, kad LMT pieslēgumam pings būs zem 50, tad arī varētu sākt to apsvērt.

#4 nini @ 2011.01.13 20:05

Bite jau ar bik sucks

#5 psiho @ 2011.01.13 21:42

Ha, gribētu redzēt, cik labi tas i-nets ietu, ja pie viena rūtera pieslēgtos kādi 3 kompji. Tas sūds jau pie viena kompja ir bremze

#6 Copy @ 2011.01.14 01:34

Pie komentāra numur #1 es gribēju lamāties un sūtīt viņu tur, kur datuve.lv noteikumi mani neatļauj.
#2 komentāram - taisnība, CS rambāt nevar, a priekškam tev viņu vajag? tas tikai vairo vardarbību.
#5 - ja neviens neko nekačā tikai skaipā sēž un netu skatās, tur nekas ārprātīgs nebūs.

Man ir LMT nets, izvēlējos tarifu plānu "Internets datorā 7", mēnesī maksāju 7 latus un ir 10 GB, pēc tam laikam nogriež lēnāk ātrumu, bet ne reizi nav sanācis pārkāpt to slieknsi. Nevajag di*r*st visu laiku, ka tas un tas ir slikti, šis variants man laukos ir ideāls un nesūdzos.
Atceraties, ka ne jau visi dzīvo Rīgā, kur iespējams ūber nets, tapēc nevaig muldēt lieki. Šāds variants ir lielisks variants cilvēkiem laukos, kur nestiepjās kabeļi.
P.S. Un es jūtos leps par to, ka nedzīvoju rīgā (jā ar mazo burtu). Un Nr #1 izēd tu pats

#7 puika_datrorists @ 2011.01.14 10:01

Labs internets, manaa lauku seetaa tas ir aatraaks par triateli(~128Kbps), Tele2(~164Kbps), Bite 10KM attaalumaa no manas seetas~256Kbps, Lattelecom bezvadu modems ar iezvanu nav testēts, Telia ~1.4Mbps 2km attaalumaa no manas seetas un visubeidzot LMT 3G - lēkā no 54Kbps līdz 2.5Mbps, kas pagaidām atpaliek no Telia dēļ ierobežotā informācijas lejupielādes apjoma. Pārvietojoties no Mazpisāniem līdz rīgai ir testēts LMT un Triatelis - triatelim dikti bēdīgi ir ar stabilu ātruma un pieslēguma noturēšanu atrodoties kustībā.

#8 Mateus @ 2011.01.14 11:11

Pilnīgs sviests... tādi rūteri tak jau vairākus gadut tiek tirgoti :D

#9 skiny @ 2011.01.14 13:39

Principā, jāpiekrīt #6 (izņemot, ka nevar CS močīt), internets pats par sevi ir pat ļoti labs variants (lēts, un ātruma ziņā jau nu arī nav katastrofa) vietās, kur ievilkt interneta līniju ir dārgs variants. Vienam kompim pilnīgi pietiek brovsēšanai un elementārām darbībām, bet ar tiem rūteriem var tikai iebraukt auzās....tad gan būs **** (vieta, kur saule neiespīd)

#10 ZxP @ 2011.01.14 16:35

Bitei tas 3G ir tikai lielajās pilsētās, bet LMT praktiski tur, kur ir normāla zona. jāgaida, kad jamie sitīs uz ātrumu

#11 pada @ 2011.01.14 19:40

man ari bija shis internets. pilseta bija atrs.. vareja just minimalu atshkjiribu starp lattelecom.... laukos bija lenaks.. tur nekjera tik labu staciju...

bet visvairak nepatika ka menesha maksa bija nesameriga... nu lai es maksatu 18 ls menesi lai neierobezhoti lietotu internetu nav ta verts.

#12 mobsnob @ 2011.01.14 20:29

Pirms gada meklēju netu savai lauku sādžai un lmt bija vienīgā alternatīva, kaut gan toreiz diezgan padārgi.
Pēc šī brīža cenām lmt noteikti ir labākais cenas/kvalitātes ziņā. Esmu izmēģinājis arī bites piedāvājumu, nu sorry, pilnīgi nesaprotu tos, kuri fano par šo kantori. Arī viņu izslavētais modernizētais tīkls ne tuvu nestāv telei un lmt. Ja lmt vai tele iebliezīs tīkla modenizācijā, tad bite vispār atpūšas un iet mājas uz savu lietuvu.

#13 parker @ 2011.01.16 01:39

heh, notestēju savā lauku sētā lmt Huawei B260 , jo atbraucot ar savu portatīvo, negribas māsu atstāt bez interneta, bija doma iegādāties - galīgākais s*ds. Rīgas reģionā un lielākajās pilsētās tas ir ok, ātrums ir daudzmas ok, lai gan tur ir daudz un dažādi citi risinājumi, kā Wi Max, Radiolink, DSL , bet laukos vienīgais variants ir mobilais internets, bet tas ātrums... nežēlīgi mazs, aptuveni 43 kbit/s, kuru sadalot uz 2 - negribējās pat vairs to internetu. Ja nav nekāds, tad tam 1 datoram pat esošais ir labs, un es neticu, ka lmt uzlabos tīklu. kad es mācījos videnē, lietoju mobilo netu kompim,, bija edge , tagad vēljorprojām nav 3g.

#14 Arturs111 @ 2011.01.16 23:14

Man ir tads Triatel ruteris, pirku 2 gadus atpakal! :)

#15 ga4aaaaaa @ 2011.01.18 18:08

laikam kāds te aizmirsa pateikt, ka lai atteiktos no lattelekom interneta, tas maksā 90 LVL - WTF!

#16 mobsnob @ 2011.01.18 21:25

Vāja signāla ātrais risinājums ir papildus antena, kas bieži vien būtiski var uzlabot ātrumu. Pats neesmu mēģinājis, bet ir redzēti dabā un atsauksmes labas, jo risinājums salīdzinoši pa lētām naudām.

#17 daibe93 @ 2011.01.19 09:25

kada veida tas ar divam antenam var uztaisit? Man ari ir bites nets tikai signals sud***