Datuve :: Lielbritānijā līdz 2020. gadam tiks izveidots Skylon lidaparāts

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 123

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 123

Datuve.lv video
Top.LV

Lielbritānijā līdz 2020. gadam tiks izveidots Skylon lidaparāts

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2010.09.20 15:47  

Lielbritānijas zinātnieki pašlaik strādā pie „Skylon” lidaparāta izveides. Tas tiek veidots komerciāliem mērķiem – tūristu nogādāšanai kosmosā. Lidaparāts, kura ātrums, balstoties uz Telegraph sniegto informāciju, piecas reizes pārsniegs skaņas ātrumu, spēs pacelties no standarta lidostas skrejceļa.

Revolucionāro lidaparātu izstrādā Oksfordšīras Reaction Engines. 700 miljonu sterliņu mārciņu vērto projektu atbalsta arī Lielbritānijas kosmosa aģentūra. 270 pēdu (~82 metru) garajam lidaparātam nebūs pilota un ārējo raķešdzinēju. Tam būs divi dzinēji, kas pateicoties ūdeņradim un skābeklim, spēs nogādāt „Skylon” vairāk nekā 29 km virs Zemes atmosfēras.


Lidaparāts, kas orbītā varēs pavadīt līdz 7 dienām, pacelsies no lidostas skrejceļa un arī nosēdīsies uz tā. Paredzēts, ka „Skylon” varēs uzņemt līdz 24 pasažieriem. Lidaparāta veidotāju mērķis ir desmit gadu laikā radīt lētāku (viena lidaparāta brauciena izmaksas – 6,3 miljoni sterliņu mārciņu) un uzticamu piekļuvi kosmosam.

Nākotnē „Skylon” varētu izmantot NASA Space Shuttle vietā, lai nogādātu astronautus un līdz pat 12 tonnām smagu kravu uz Starptautisko kosmosa staciju.

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 m. @ 2010.09.20 19:30

zvaigžņu karos līdzīgs sudraba krāsā bija

#2 KakTussss @ 2010.09.21 08:49

Jā, Nabū uzsāk kosmosa kuģu būvi, urrrrāāāaā... !!!

Gaidām Millenium Falcon un  Death Star!

Veči, lāzera zobenus jau izgudrojāt???