Datuve :: Mežu izciršana tiks pārraudzīta no kosmosa

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 188

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 188

Datuve.lv video
Top.LV

Mežu izciršana tiks pārraudzīta no kosmosa

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2009.10.23 18:22  

Daudzi ekologi un valdības iestādes visā pasaulē kā vienu no globālās sasilšanas iemesliem min mežu izciršanu planētas tropiskajos reģionos, kuri ir ļoti bagāti ar mežiem. NASA un dažas citas starptautiskas kosmosa aģentūras apvienojuši spēkus ar meklēšanas gigantu Google, lai izstrādātu plānu mežu izciršanas pārraudzīšanai un salīdzinātu mežu daudzumu pasaulē ar agrāk ievāktajiem datiem.

Google jau ievāc satelīta uzņemtos attēlus, lai izmantotu tos Google Earth programmā. Jaunajā programmā dalību ņēmušas kosmosa aģentūras no visas pasaules – NASA, ESA, kā arī Japānas, Vācijas, Itālijas, Indijas un Brazīlijas kosmosa aģentūras. Kopā tās izmantos satelīta uzņemtos attēlus, lai sastādītu mežu kartes.

Reuters ziņo, ka Austrālija, Brazīlija, Kamerūna, Gajana, Indonēzija, Meksika un Tanzānija piedalīsies izmēģinājuma programmās. Pēdējo mēnešu laikā uzņemti satelīta attēli par visām šīm valstīm. Amerikas Savienotajām Valstīm ir Landsat satelīta uzņemtie attēli kopš 1972.gada, kuri tiks izmantoti salīdzināšanai. Salīdzinājumiem tiks izvēlēts konkrēts gads, un tas visticamāk būs 1990.gads.

Projektam būs vairāki posmi – pirmajā tiks parādīts, cik lielu teritoriju meži aizņēma, otrajā posmā tiktu aprēķināts, cik daudz oglekļa uzsūc katrs meža veids. Valstis varētu saņemt kādu naudas summu, lai mežus atstātu neskartus. Stīvens Brigss no ESA uzskata, ka šādam procesam nepieciešams apstiprināta un droša tehnika. Oglekļa apjomu aprēķināšanai nepieciešams salīdzināt mērījumus, kas veikti no kosmosa un uz zemes.

DailyTech

Saistītie raksti

Komentāri

#1 rumis @ 2009.10.23 20:27

Kur Krievija? Tajā ir ļoti liela daļa ziemļpuslodes koku. Mhh, laikam ietekme par īsu. Hai-ja!

#2 exs @ 2009.10.23 22:57

rumis rakstīja:

Kur Krievija? Tajā ir ļoti liela daļa ziemļpuslodes koku. Mhh, laikam ietekme par īsu. Hai-ja!

Labaak skaties kur ir Latvija

#3 rumis @ 2009.10.24 03:17

Latvija ir vērtīga koku ziņā, ja skatamies uz minimālu ietekmi, bet globālā ietekme Latvijai = 0,05 %, ja salīdzinām ar RUS koku teritorijām.

#4 jefins.buri @ 2009.10.24 21:38

NU tad beidzot atklajuši, kas par lieto, ka visi smokam nost :D
Sen jau vajadzeja domaat pa meziem....

#5 karuuzo @ 2009.10.26 09:09

Toč, beidzot kāds tik tiešām sāk runāt par reāliem globālās sasilšanas iemesliem, a to visu laiku tik ņemas, kā no globālās sasilšanas epopejas vairāk piķi no tā ieraust.

m

PS. Jā, es neticu globālai sasilšanai, bet ticu, ka mēs nosmaksim savos sūdos :D

#6 AI @ 2009.10.27 14:16

Ja, nemaldos, Latvijā jau gadiem ikgadēji salīdzina satelīt uzņēmumus, lai atrasatu  kur nelikumīgi izcērt mežus

#7 Marios @ 2009.11.02 14:53

Tak iekš Google Earth katrs pac var novērot mežu izciršanu un pat nekustamā īpašuma burbuli Rīgā. Vajag tik salīdzināt patreizējos fotouzņēmumus ar iepriekšējiem.