Datuve :: Šogad misiju sāks Eiropas Kosmosa aģentūras jaunais satelīts

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 110

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 110

Datuve.lv video
Top.LV

Šogad misiju sāks Eiropas Kosmosa aģentūras jaunais satelīts

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2009.01.27 14:10  

Iespējams jau februārī misiju uzsāks Eiropas Kosmosa aģentūras GOCE (The Gravity Field and steady-state Ocean Circulation Explorer) satelīts. Misijas mērķis ir iegūt datus, kurus varētu izmantot okeanogrāfijā un klimata maiņu izpētē. GOCE bija plānots palaist pagājušā gada septembrī, taču starta iekārtas navigācijas sistēmas kļūdas dēļ to nācās atlikt.

GOCE ir pirmais Core Earth Explorer satelīts, kas ticis izstrādāts Eiropas Kosmosa aģentūras Living Planet programmas ietvaros. Satelīts mērīs Zemes smaguma spēku ar vēl nebijušu precizitāti. Zemes smaguma spēka lielums dažādās planētas vietās nedaudz atšķiras. GOCE riņķos ap planētu 249.39 kilometru augstumā un misijas laikā tas izveidos pilnīgu 3D karti no jebkura orbītas punkta. Misija ilgs 20 mēnešus.


Zinātnieki uzskata, ka pateicoties satelīta savāktajiem datiem, viņi spēs precīzi noteikt dažādu planētas punktu, piemēram, Everesta un Svētās Helēnas kalna, augstumus. Pašlaik tie precīzi nav noteikti, versijas par šo kalnu augstumu ir ļoti dažādas.


Vairāk par GOCE satelītu var lasīt šeit.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 karuuzo @ 2009.01.27 16:08

Nesapratu ideju? Lai ļočenes zinātu, cik augstu (zemu) jālido, lai neaizskartu Everestu :)
Nu lab, gan jau ka ir kāda fiška apakšā.

m

#2 stailydatuve @ 2009.01.27 18:59

Sviest , :) bet aparāts izskatās diezgan spēcīgs

#3 rihardsss @ 2009.01.28 10:31

WTF, kapec piespamots ar kkadiem suda linkiem.
Piemēram, mani ieinteresēja tas, ka tur sola iegūt nevainojamu 3D zemes attēlu no jebkura punkta, nevar zināt, ko beigām no tā mēs paši iegūsim...Vispār tas ir tikai pozitīvi. (ja neņem vērā "lētās" izmaksas visam šim projektam)

#4 Dzindža @ 2009.01.28 15:13

Vispār, šādas gravimetriskās kartes ir samērā militārs pasākums. Viņas izmanto arī kad ielādē spārnotajā raķetē plānu, kā raķetei sasniegt mērķi, citādi samērā viegli viņai būtu kur ietriekties. Tā kā ir vienošanās ka valstis citu valstu satelītus netriec nost, tad var mierīgi vākt un vākt datus....

#5 rihardsss @ 2009.01.28 19:54

Laikam nedaudz par daudz sacerējos, ka tos 3D datus  izmantos kkur IT. Nu laikam jau nav lemts, ka stulbā NASA un tamlīdzīgie dalīsies ar savu informāciju par kko.