Datuve :: ASV valdība atceļ "Interneta neaiztikšanas" politiku

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 71

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 71

Datuve.lv video
Top.LV

ASV valdība atceļ "Interneta neaiztikšanas" politiku

Ievietoja: rumis @ 2010.02.27 11:35  

ASV "Interneta neaiztikšanas" politika ir mainījusies, ziņo Tirdzniecības departamenta pārstāvis. Pēc sekretāra asistenta ziņotā, būšot jauna pieeja – "politika Internetam 3.0", par kuru gaidāmas sarunas ar aģentūrām, galvenajām Interneta iestādēm un citu valstu valdībām. Sarunās tikšot pārrunāts privātums, bērnu aizsardzība, kiberdrošība, autortiesību aizsardzība un Interneta pārvaldīšana.

ASV neiejaucoties akadēmiskā tīkla attīstībā, tas pārvērtās par globālu komunikāciju fenomenu. Atsaucoties uz minēto, tiek argumentēts, ka tā bija pareiza ASV politika attiecībā pret internetu, bet tas bija tad. „Tagad mēs – Nacionālā Telekomunikāciju un Informācijas administrācija (NTIA) pietuvojamies plašam spektram Interneta politikas jaunumu. Mēs to saskatām kā trešās paaudzes politiku Internetam. Politika Internetam 1.0 – pāreja uz komerciju; politika Internetam 2.0 – no garāžas līdz galvenai ielai; politika Internetam 3.0 – atbilde sociālām izmaiņām, kuras ieviesusi Interneta augšana ...”

Politika Internetam 3.0

Paskaidrojumā tiek skaidrots, ka ieejot jaunā desmitgadē, mēs bieži apmeklējam internetu būtiskām vajadzībām – veselības, efektivitātes un izglītības vajadzībām. Internets esot, informācijas ekonomikas un sabiedrības centrālā nervu sistēma. NTIA kā iniciatīvas norāda privātuma politiku, bērnu aizsardzību un izteikties brīvību, ka arī kiberdrošību, autortiesību aizsardzību un Interneta pārvaldību.

Avoti – theregister.co.uk, ntia.doc.gov


Saistītie raksti

Komentāri

#1 damncrow-nav-ielogojies @ 2010.02.27 13:38

Kā jau zināms, internets pieder ASV...

Slimie peģiki sajutuši, ka nets ir baigi spēcīgs mēdijs un der ne tikai spamošanai ar via*gras (et al) reklāmām un visādu mēslu tirgošanai, bet arī politikai un prāta kontrolei. Tāpēc tas ir smagi jāierobežo, pārāk brīvi palikuši tie cilvēki, ņems un nez ko vēl sadomās, jomajo. Nost ar to melno jēzu, lai iet atpakaļ uz savu "rajonu" un smēķē kreku... (domāts Obama ar visu savu kretīnu biedrību)

#2 sissy @ 2010.02.27 14:15

Galvenais iemesls minēts saraksta beigās - "...autortiesību aizsardzību..."

#3 mzfk @ 2010.02.27 16:09

rokas nost no porno, tas ir interneta!

#4 frukc @ 2010.02.27 16:24

te dažam labam derētu rokas nomazgāt pēc komentāru rakstīšanas... vismaz no komentāriem te smako nelāgi.

#5 cthulhu_awake @ 2010.02.27 16:42

"ASV "Interneta neaiztikšanas" politika ir beigusies, ziņo vadošs Obamas pārstāvis"

blja, kaapeec raksta afftars nav karelis? o_0

#6 rumis @ 2010.02.27 17:01

Pārstāj piekasīties un iedzer tasi tējas.:P Vsp paldies par pārlasīšanu. Runājot par TĒMU, īsti nespēju aptvērt kā varētu saturēt milzi kā internetu, ņemot vērā, ka katrs provaiders var nodrošināt darbību tikai savā tīklā, pasūtot birokrātiju tur kur saule nespīd, un, kas man liedz uztaisīt jaunu "internetu" kā privātpersonai, izvelkot kabeli, piemēram, tikai pa savu rajonu. Neticu, ka kaut kāda administrācija 6 miljardiem cilvēku piespiedīs ievērot, piem., 10 svētos baušļus.:) Tas ir tāpat kā pateikt, ir tikai viens dievs un nekā cita, izņemot tā dieva, neeksistē.

#7 kleetsaugsha @ 2010.02.27 17:46

#7. man liekas ka tur bija gan kaut kāda organizācija, kas uzrauga internetu, kā gan citādi viņi ieliek parādniekus "interneta melnajā sarakstā?", un tas cilvēks vairs nekad nevar pielēgties pie neta...

#8 Reloaded @ 2010.02.27 18:16

Īsti gan nesapratu, ko īsti "Interneta neaiztikšanas politika" nozīmē, proti, kā izpaudīsies "Interneta aiztikšana". Šķiet, par to viņi vēl nav izlēmuši, taču pati tendence jau šķiet bīstama.

Starp citu, ne amerikāņi vienīgie uztraucas par brīvību Internetā. Arī no Krievijas puses nāk tādas pašas vēsmas, piemēram, Kaspersky antivīrusa izstrādātājs aicina Krievijas valdību ieviest Interneta pases, lai būtu iespējams jebkuru lietotāju izsekot. Tāpat arī reizēm uzpeld runas, ka nākotnē provaideri Internetu varētu piedāvāt kā noteiktu resursu paketi, līdzīgi kā kabeļtelevīzijas ļauj skatīties kanālus atkarībā no izvēlētās paketes.

#8, risinājums tādas "parādu bloķēšanas" gadījumā ir vienkārši nomainīt provaideri. Vienīgi Ķīnā ar turienes "great-firewall" tas varētu neizdoties.

#9 sliidpaaris @ 2010.02.27 19:13

Reloaded rakstīja:

#8, risinājums tādas "parādu bloķēšanas" gadījumā ir vienkārši nomainīt provaideri.

viņiem ir kau tkāds vienots saraksts, tā persona vairs uz sava vārda nevarēs.

#10 epikūrs @ 2010.02.28 15:00

stupid americans, I must say. atkal kkādas ažiotāžas un murgi.

#11 antons007 @ 2010.03.02 16:43

drīzāk jau šitais ir 1.5 kad valdība pievēršan interneta aplikšanai ar nodokli