Datuve :: Aplikācija palīdz sakārtot Detroitu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 98

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 98

Datuve.lv video
Top.LV

Aplikācija palīdz sakārtot Detroitu

Ievietoja: Xan @ 2015.10.12 15:42  

Detroitai pēdējā laikā ir gājis smagi. Tā ir kā savāda zinātniskās fantastikas pilsēta, kā distopijas paraugs ASV vidū. Tomēr pilsētas vadība ir uzsākusi diezgan interesantu kampaņu, lai pilsētu savestu kārtībā. Ir izveidotas aplikācijas, ar kuru palīdzību vari anonīmi ziņot policijai par noziegumiem, apskatīties autobusu patieso atrašanās vietu (ne oficiālo grafiku), kā arī ziņot par jebkādu pilsētas problēmu.

Aplikācija ir gluži vienkārša – nofotografē bojāto lietu un augšupielādē, kopā ar savu atrašanās vietu. Pēc tam vari turpināt savu ceļu un regulāri pārbaudīt, kāds ir šīs problēmas statuss, ko tieši pilsētas vadība dara lietas labā.Kopš aprīļa šo aplikāciju ielādējuši telefonā 6 500 cilvēki un pilsētas vadība apgalvo, ka ir novērstas jau 10 000 dažādas problēmas, kas pirms tam nav tikušas ievērotas. Ir arī uzskaitījums:

1) Savāktas 3 000 cilvēku pašu ierīkotas atkritumu izmešanas vietas
2) Salaboti 2 092 kanalizācijas vāki
3) Atslēgts ūdens 991 pamestai ēkai.
4) Aizvākti 565 pamesti transporta līdzekļi
5) Salabotas 506 ūdens apgādes problēmas
6) Salaboti 277 luksofori

Kā redzams, sistēma strādā un cilvēki labprāt ziņo ar bilžu un telefonu palīdzību. Citāda veida sūdzību rakstīšana jau sen nešķiet kā risinājums, jo ir pārliecība, ka dome tāpat neko neizdarīs. Kā arī nav īsti skaidrs, kāpēc saplīsuša luksofora dēļ būtu jāraksta oficiāls papīrs ar personas kodu un ko tik ne. Jau tagad cilvēki par problēmām ziņo ar Twitter palīdzību, tomēr šāda ziņošana arī nav īsti kontrolējama. Būtu apsveicami, ja Latvijā ieviestu līdzīgu aplikāciju, tikai jautājums nav “Kurš tad to taisīs?”, bet gan “Kurš uzņemsies visu arī patiesi kārtot?”

Saistītie raksti