Profesionālie tulkošanas pakalpojumi. 5
Pardod: MSI GeForce RTX 2080ti gaming X TRIO Graphic Card 1
Vēlos piedāvāt darbu online. 0
OCTA termiņš 13
Ka sauc Pasaules dalu kura dzivojam 4
google 1
Taustiņu funkcijas izmainīšana 2
Torrent 1
Cik maksā šodien kārtigs Gamer PC? 4
ESET izlaiž 2017.gada produktu izdevumus 23
VIAPLAY: Video tiešsaistē skatās 70% Latvijas iedzīvotāju 21
Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP 2
Google tuvākajā laikā atteiksies no Chrome paplašinājuma palaidēja 2
Acer ievieš nozares pirmo ieliekto monitoru ar acu izsekošanas funkcionalitāti 4
Adobe laiž klajā ārkārtas atjauninājumu 3
Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs? 3
Leģendārie telefoni – Nokia 3310 un citi 3
Puisis iziet Super Mario spēli mazāk kā piecu minūšu laikā un labo pasaules rekordu 2
Līdz 29.jūlijam atjaunini savu Windows bez maksas! 3
Kā uzlabot televizora skaņu? 2
Programma, ar kuras palīdzību fotogrāfijas pārveidot .gif formātā 1
Aproce, kas sastāv no 25 instrumentiem 1
Trīs padomi televizora izvēlei 2
Windows 7 ēra tuvojas noslēgumam, Microsoft koncentrējas uz Windows 10 1
Lietotāji online: 317
Reģistrētie lietotāji online: 0
Viesi online: 317
Šodien, 3. novembrī, pēc 6 mēnešus ilga izstrādes posma, ir iznākusi kārtējā Mandriva Linux versija – 2010. Tā ir moderna un ērti lietojama operētājsistēma, lieliski piemērota gan mājas, gan biznesa lietotājiem.
Sistēmas pamatā ir jaunākais Linux kodols – 2.6.31, ko Mandriva programmētāji papildinājuši atbilstoši Mandriva distributīva prasībām. Kā darbavirsmas standarts tiek piedāvāts KDE 4.3 – jaunākā, funkcionāli bagātākā KDE versija. Atbilstoši lietotāja gaumei, iespējams izvēlēties Gnome 2.28 vai kādu no vienkāršākajām – XFCE, LXDE u.c.darbavirsmām.
Linux distributīvu vidū Mandriva izceļas ar ērtajiem instalācijas un konfigurācijas vedņiem, plašu tehnikas atbalstu (ieskaitot ultraportatīvos datorus), kā arī vienkāršotu pāreju uz Mandriva no citām operētājsistēmām.
Ļoti plašā lietotājprogrammu klāsta kodolu veido Firefox 3.5 Interneta pārlūkprogramma, biroja programmu paka OpenOffice.org 3.1, vairākas multimediju failu atskaņošanas programmas, pdf failu caurskates rīks Okular – uzskaitījumu var turpināt ilgi.
Ja lietotājam nepieciešams kas vairāk par pamatkomplektu – jebkurā brīdī viņa rīcībā ir plašs bezmaksas lejuplādējamo programmu klāsts Mandriva repozitārijos.
Mandriva Linux pieejama trīs variantos – bezmaksas One un Free, kā arī paplašinātais, maksas variants – PowerPack.
One – startējama no CD, diskā atrodas arī nepieciešamie slēgtā koda draiveri (Nvidia, Mp3 utt.). Sistēmu iespējams instalēt uz datora cietā diska. Ļoti piemērota versija, lai iepazītu Mandriva Linux, kā arī veiktu ikdienas uzdevumus mājās vai birojā.
Free – instalējama, DVD diskā apkopota tikai atvērtā koda programmatūra. Instalācijas laikā sistēma ir viegli pieskaņojama lietotāja vajadzībām – sākot no pavisam vienkāršas darba vietas ar Interneta pārlūku un OOWriter (MS Word analogs), līdz Interneta un failu serverim ar sarežģītu darba grupas struktūru un darbu jauktā Windows / Linux operetājsistēmu vidē. Pēc instalācijas programmatūras klāstu var papildināt arī ar slēgtā koda versijām, vēl vairāk palielinot sistēmas funkcionalitāti.
Sērkociņš aizdegts (ziņa par linuxu) ,
Studijā benzīnu (windows fleimerus) !
:D
Vai OpenSUSE beidzot ir izlabojuši kļūdas ar YaST paku atkarību risināšanu? Kad mēģināju to darīt 11.1 versijā, gana daudz brīnumu redzēju. Bez šīm kļūdām tas būtu lietotājam viens no draudzīgākajiem distributīviem.
#06 domaaku ka openSuSE 11.2 tas ir izlabots, ko taadu liekas jau lasiju. Pasveicinies ar Yastie! :)
A šitam Mandriva vords arī ir iekšā? un vēl es te dzirdēju ka draugiem. elvē vienam esot uzkāries uz šito linuksu
#9
OpenOffice.org => MS Office
Writer ~ Word
Calc ~ Excel
Impress ~ Powerpoint
Protams, drusku jāpierod pie atšķirīgām izvēlnēm utt, kā arī jāuzmanās ar grafiku, taču lietoju > kā divus gadus (mājās / nelielā firmā) = ok.
#6
Man, kā jauniņajam linuxā, versijā 11.1 ļoti daudz kas likās nebaudāms un pat atbaidošs. Taču šogad, spēlējoties ar 11.2 RC1 un RC2, neko sliktu par openSUSE nevaru teikt...
Mandriva 2010 artworki ir smukāk nostrādāti, nekā šobrīd 11.2 RC2. Mandriva Control Center vai YaST ir lietotāja gaumes jautājums... Tomēr pastāv arī savas dīvainības, kuras nav atrisinātas kopš Cooker laikiem...
#12
Kas vēl traucē Mandrivā, izņemot valodu izvēli, dažreiz jocīgu druku un amaroku kā standartatskaņotāju? Tas ir mans bēdu saraksts - bet ar visām var tikt galā pat neizejot no grafiskās vides :)
Ir likts paralēli ganWinXP, gan Win7 RC - prasa, kur likt bootloader-i (GRUB) un vienmēr viss ir bijis ok.
Tūlīt likšu uz darba kastes paralēli XP - datus rezervēšu gan (tā ir garantija, ka viss ies gludi :) ), bet darīts tas ir reizes 10 - bēdu nav bijis.
#13
It kā jau nekas netraucē. Drīzāk, kaitina... :) Piemēram, kāpēc openSUSE RC2 versijā ir beidzot "savaldījusi" FireFox pus minūti bezjēgā lēkājošo kursoru uz kde 4.3, bet Mandrivas finālā šāds sīkums vel nav novērsts...?
Vel viens interesants joks (par ko bija arī Mandrivas forumā rakstījuši citi), ka svaigi uzstādītajā 2010.0 pēkšņi tiek piedāvāts upgrade uz it kā tik tikko iznākušo 2009.1 Spring :)
Bet tie ir sīkumi un, kopumā, 2010 ir ļoti smuks distro. Ko ir atzinuši arī pārliecināti kde3 lietotāji, ka tagad, beidzot, sākšot lietot kde4 :)
#14
Mandriva instalē grub, bet ieraksta tajā arī citus OS, kas atrodas datorā. Un, kas man bija ļoti liels pārsteigums, Mandrivas system restore piedāvā iespēju (un arī prot) pārinstalēt Windows boot loader-i, ja nu apnīk lietot Mandrivu... ;)
#15
Izklausās, ka esi pastāvīgs Mandriva lietotājs...? Varbūt varam kaut kā iekomunicēt un padalīties pieredzē?
GTA iv iet uz so? neiet! Autocad ir? nav! photoshop? protams ka n..! printeris stradas? ko vel negribeji! skaneris? unfortunately...! kameras? bla NE neies!!!
#19
heheh, beigaas veel vareeji pajautaat ''Tad nah man taadu huinju maajaas?'' , cepums:)
#19
redz, ne visiem vajag rubīt gta un fotošopā sarkanas acis pārveidot (tādiem lame kā tu pat gimp ir padaudz).
#19
Sameklē vien, dēliņ, torentos kādu krekotu Windows un nelien lietās, kurās nevajag līst... ;)
Izskatās, visiem populārākajiem distributīviem ir 6 mēnešu izstrādes cikls, tādēļ pavasarī un rudenī sākas lielais birums.