Datuve :: Izstrādāta pirmā Mozilla mobilā interneta pārlūka testa versija

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 72

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 72

Datuve.lv video
Top.LV

Izstrādāta pirmā Mozilla mobilā interneta pārlūka testa versija

Ievietoja: AigarsIevins @ 2008.10.22 18:17  

Mozilla prezentējuši sava mobilā interneta pārlūka Firefox (kodētais nosaukums Fennec) pirmo testa versiju Alpha. Pirmās atsauksmes no ārzemju portālu puses liecina, ka pārlūku sagaida spoža nākotne – pārlūkam ir revolucionārs lietotāja interfeiss ar skārienjutīgā ekrāna atbalstu, „tabi”, paroļu un lejupielāžu menedžeris un daudzas citas galddatora versijas iespējas.

Uz Gecko dzinēja bāzētā renderēšana nodrošina optimāli ātru pārlūka darbību, savukārt no Mozilla Firefox aizlienētā papildiespēju (add-on) pievienošana un tēmu bagātība ļauj ar programmu darboties tikpat ērti kā mājās. Paredzams, ka nākamajās versijās kompānija iekļaus arī tiešsaistes grāmatzīmju sinhronizēšanu, ģeolokācijas iespējas un optimizētu TraceMonkey JavaScript dzinēju.

Vairāki portāli, kas jau testējuši programmu, apstiprina, ka ir vairākas nepabeigtas vietas un līmenim vēl ir kur augt, taču programma izstrādāta ļoti laba – pat vēl esot Alpha1 stadijā. Portāls TG Daily pauž cerību, ka Mozilla Fennec savā veidā mainīs mobilo pārlūkprogrammu lauciņu.

Piemēram, programma mājaslapu tuvināšanas brīdī uzreiz piedāvā kvalitatīvu attēlu, atšķirībā no Safari, kas pēc attēla pietuvināšanas to vēlreiz apstrādā. Interesanta ir arī mājas lapu menedžēšanas ideja – kamēr visiem pārlūkiem „uz priekšu”, „atpakaļ” un pārējie taustiņi ir kaut kur augšā vai apakšā, Mozilla gadījumā tās ir paslēptas, tādējādi piedāvājot lielāku laukumu lapas apskatei.

Fennec Alpha1 iespējams lejupielādēt no Mozilla mājas lapas, taču šobrīd pieejamā versija darbojas tikai ar Nokia N810 Internet Tablet.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 harihs @ 2008.10.22 19:13

bilde superīgā! :D

#2 boner @ 2008.10.22 21:41

ir jau problēmas ar apollo epastu

#3 Marios @ 2008.10.23 09:16

N810 ir mazs dators ar kuru internetu var lietot Wifi pārklājuma zonā un ar ar mobilo internetu tā parastajā izpratnē tur nav nekāda sakara. Tikpatlabi jebkuru laptopu var nosaukt par mobilo interneta pārlūku.

#4 Ghostface-Killah @ 2008.10.24 19:26

kas tas ir par zverinu bildee? Izskatas taka lapsa, bet ausis bisk pa lielu

#5 KaNeiet WWW @ 2008.10.24 20:16

#6 kā ar lasītprasmi? (#3)