Datuve :: Krievija vēlas iegūt katras dzīvās radības DNS paraugu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 55

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 55

Datuve.lv video
Top.LV

Krievija vēlas iegūt katras dzīvās radības DNS paraugu

Ievietoja: BaibaKlava @ 2014.12.29 10:20  


Krievijas zinātnes iestādes jau ir savākušas ievērojamu DNS kolekciju pasaules daudzveidīgo dzīvo organismu katalogam, taču Maskavas Valsts Universitāte varētu to ievērojami pārspēt. Tā plāno radīt „Noasa šķirstu” - gēnu krātuvi gan ar dzīvu, gan ar jau izmirušu sugu DNS. Gēni tiks vai nu kriogēni sasaldēti, vai arī saglabāti datu veidā.

Nav pārsteigums, ka šis būs ievērojams pasākums gan zinātnes, gan finansiālās sfērās ziņā. Krievijas valdība tam atvēlēs 194 miljonus ASV dolāru nepieciešamās aparatūras iegādei, kas aizņems veselu 166 kvadrātjūdžu lielu teritoriju 2018.gadā, kad „šķirsts” būs pabeigts.

Maskavas Valsts Universitāte cer, ka ar ievērojamās kolekcijas palīdzību izdosies veicināt jaunās paaudzes interesi par zinātni, kā arī veicināt sadarbību ar citām gēnu izpētes iestādēm Krievijā un arī visā pasaulē. Ja viss izdosies kā iecerēts, tad pētnieki jau tuvākajā nākotnē varēs klonēt dzīvniekus, kurus ir grūti vai pat neiespējami sastapt savvaļā un novērst sugu daudzveidības samzināšanos.

Saistītie raksti