Datuve :: Viedtālrunis pozitīvi ietekmē smadzeņu aktivitāti

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 84

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 84

Datuve.lv video
Top.LV

Viedtālrunis pozitīvi ietekmē smadzeņu aktivitāti

Ievietoja: BaibaKlava @ 2014.12.29 10:05  


Tā ir visai ierasta parādība, ja dzirdam par dažādu ierīču nelabvēlīgo ietekmi uz cilvēka organismu, bet reizi pa reizei ir arī kāds pozitīvs atklājums – nesen atrasta visai interesanta sakritība, kas attiecināma uz viedtālruņu lietotājiem.

Izrādās, ka viedtālrunis spēj izmainīt ne tikai tavus tehnoloģiju lietošanas paradumus, bet arī ietekmēt roku un pirkstu darbību, kas, savukārt, palielina tavu smadzeņu aktivitāti un darba spējas.

Šveiciešu pētnieki ir atklājuši, ka aktivitāte smadzeņu garozā, kas ir saistīta ar rādītājpirksta un īkšķa darbību, palielinās tieši proporcionāli tam, cik bieži tu izmanto tālruņa skārienjūtīgo ekrānu. Šī smadzeņu zona būs ievērojami aktīvāka, ja visas nedēļas garumā rakstīsi īsziņas, taču tā atkal norims, ja ilgāku laiku neizmantosi savu ierīci.

Zinātnieki apgalvo, ka šo priekšrocību var izjust tikai viedtālruņu īpašnieki, jo parasti mobilie tālruņi ar podziņām nerada līdzīgu efektu. Tas tiek skaidrots ar to, ka viedtālrunis maina cilvēka sajūtu apstrādi un smadzenes citādā veidā uztver ciparus, burtus un zīmes.

Saistītie raksti