Datuve :: Rīt Rīgā uzstāsies pasaulē pirmais cilvēks-kiborgs

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 57

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 57

Datuve.lv video
Top.LV

Rīt Rīgā uzstāsies pasaulē pirmais cilvēks-kiborgs

Ievietoja: BaibaKlava @ 2014.11.13 17:16  


Vienīgais pasaulē oficiāli atzītais cilvēks - kiborgs Neils Herbisons šodien ierodas Rīgā, lai jau rīt uzstātos inovāciju un biznesa konferencē „Riga comm 2014”. Kādēļ šāds „tituls”? Jau kopš dzimšanas viņš nespēj saredzēt krāsas, tādēļ pie vīrieša galvas ir pievienota kibernētiskā acs, kas sniedz viņam neuztveramo informāciju.

Neils Herbisons kopš dzimšanas pasauli redz tikai melnbaltās krāsās. Galvai pievienotā redzes ierīce reaģē uz krāsām un pārtulko šo informāciju skaņas signālos. Ar šīs ierīces palīdzību viņš rada laikmetīgās mākslas darbus un objektus, piemēram, cilvēku portretus. Tie tiek veidoti tikai no krāsām vai skaņas frekvencēm. Redzes ierīce ir kļuvusi par nozīmīgu vīrieša ķermeņa daļu, no kuras viņš vairs negrasās atteikties.

Pie Neila Herbisona galvas ir pievienota kibernētiskā acs jeb acsborgs. Tas tika izdarīts ar ķirurģisku iejaukšanos 2003. gadā. Šī ierīce ļauj saredzēt – sadzirdēt krāsas, jo tās tiek nodotas ar skaņas signāliem. Gadu pēc šīs savdabīgās, bet ļoti noderīgās operācijas, Lielbritānijas valdība oficiāli atzina viņu par kiborgu, tādējādi ļaujot arī pases bildei fotogrāfēties ar acsborgu.

Vīrietis atklāj, ka kiborgiem ir grūti iekļauties sabiedrībā, jo cilvēki vienmēr skatās uz viņiem ar aizdomām un nereti izsaka dažādus pārmetumus. Konferencē „Riga coom 2014” viņš runās par dzīvi kiborgu laikmetā un par to, kā ar tehnoloģiju palīdzību iespējams labot iedzimtas nepilnības.

Neils presei atzinis, ka galvai pievienotās ierīces dēļ, nereti nākas nokļūt nepatīkamās situācijās. Piemēram, visai bieži viņu neielaiž lielveikalos, kinoteātros un citās publiskās vietās, jo cilvēki uzskata, ka viņš ar savu acsborgu grasās slepeni ievākt informāciju. Šādu apsvērumu dēļ – lai aizsāvētu sev līdzīgo tiesības, viņš 2010. gadā nodibināja starptautisku Kiborgu asociāciju.

Saistītie raksti