Datuve :: Tagad tīmekļa pārlūks Opera atbalsta paplašinājumus

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 108

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 108

Datuve.lv video
Top.LV

Tagad tīmekļa pārlūks Opera atbalsta paplašinājumus

Ievietoja: Andrei @ 2010.10.22 02:32  

Norvēģijas kompānija Opera piedāvāja pirmo tīmekļa pārlūka Opera 11 alfa versiju personāliem datoriem.

Galvenais jaunums - paplašinājumus atbalsts. Lietotāji varēs instalēt papildus programmu moduļus, kuri papildina ar vienu vai otru funkcionalitāti. Līdz šim brīdim tas bija iespējams tikai ar vidžetu un Opera Unite aplikācijas palīdzību, kuri darbojas „virs” tīmekļa pārlūka.

Izstrādātāji varēs veidot paplašinājumus, pamatojoties uz tiem pašiem web- standartiem, kuri tiek pielietoti mājas lapu un web-aplikācijas ražošanā, tieši HTML5 un JavaScript. Turklāt, ziņo Opera, nelielas izmaiņas kodā ļauj portēt uz Opera 11 aplikāciju, kuras tika izstrādāti ātrāk par citiem web-pārlūkiem.Opera paplašinājumu katalogā nokļūst tādi pielikumi, kuri izgāja speciālu pārbaudi un testu. Pateicoties tam tiek nodrošināta aizsardzība no nevēlamiem moduļiem un kaitīga programmnodrošinājuma. Starp citām Opera 11 izmaiņām tiek atzīmēti paaugstināta ražība, uzlabota savienojamība ar mūsdienu web- standartiem un jauns elektroniska pasta panelis.

Opera 11 testa versiju var lejupielādēt šeit: http://www.opera.com/browser/next/.

Atgādināsim, ka agrāk Opera izlaida web-tīmekļa pārlūka versiju Opera Mini Android viedtelefoniem: to var lejupielādēt no kompānijas mājas lapas vai Android Market. Mēneša laikā parādīsies arī web tīmekļa pārlūks Opera viedtelefoniem zem Android operētājsistēmas vadības.

Jauns programmas produkts parādīsies Android Market pielikumu veikalā mēneša laikā. Turklāt, to varēs lejupielādēt ierīcē citādi: vienkārši ievadot m.opera.com standarta pārlūkā Chrome Lite.

Kā avots izmantota Opera.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 plko @ 2010.10.25 05:16

nīīīīīīīce, tagad mozilleri un gūglieši neņerkstēs vismaz par šo.. lieko komentšru skaits internetā saruks par 0.000003%