Datuve :: Britu ārsti fizioterapijas procesā izmanto Wii Fit un līdzsvara dēli

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 78

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 78

Datuve.lv video
Top.LV

Britu ārsti fizioterapijas procesā izmanto Wii Fit un līdzsvara dēli

Ievietoja: MartinsKarelis @ 2009.01.06 22:40  

Jau labu laiku ir notikuši mēģinājumi ieviest slimnieku rehabilitācijas programmās Wii Fit, nu pienākusi kārta arī līdzsvara dēlim (balance board) – Sīkroftas (Seacroft) slimnīcā Līdsā, Anglijā (Leeds England) ārsti tā lietošanu ieviesuši fizioterapijas rehabilitācijas programmās.

Sīkroftas profesionāļi ir vieni no pirmajiem valstī, kas izmanto Wii Fit spēles un līdzsvara dēli rehabilitācijas nolūkos. Galvenais fizioterapeits Linns Hirsts (Lynn Hirst) apgalvo, ka vairāki pacienti, kam ir kāju protēzes, saskaras ar svara līdzsvarošanas problēmām. Wii Fit palīdz cilvēkiem saprast, kā un kur tiek novirzīts viņu ķermeņa svars.


Daudzās Nintendo Wii Fit līdzsvara spēles palīdz pacientiem pilnveidot „sadarbību” starp mākslīgo un īsto ķermeņa daļu. Kā piemēru Hirsts min Wii Fit slēpošanas simulatoru, kas uzlabo stabilitāti un līdzsvaru. Wii Fit arī vizuāli parāda, kur atrodas smaguma centrs, kas ir daudz iedarbīgāk par trenera viedokli progresa noteikšanā. Vizuālie progresa pierādījumi arī dod pacientiem papildu motivāciju.


Sešdesmit gadus vecais Sīkroftas slimnīcas pacients Deivids Kroslands raksturo šādu terapijas veidu kā „brīnumainu”. Neraugoties uz to, ka viņam ir kājas protēze, vecais vīrs nodarbību laikā var „traukties ar slēpēm lejā pa nogāzi vai uzspēlēt futbolu”. Hirsts apgalvo, ka pacientiem šāda terapija ļoti palīdz un viņš cer, ka arī citas slimnīcas sekos šim piemēram.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 krona @ 2009.01.07 10:38

Saskatījušies matriksu

#2 intresenc @ 2009.01.07 21:33

Paklau, kāds gudrs cilvēks man var izskaidrot atšķirību starp Wii Fit un līdzsvara dēli (balance board)? Man visu laiku šķita, ka tas ir viens un tas pats...

#3 linda023 @ 2009.01.08 15:36

Balance board ir pats dēlis, Wii fit ir programmas jeb spēles nosaukums, ko lieto ar šo dēli.