Datuve :: AMD plāno aktīvāk iesaistīties dažādu mobilo ierīču tirgū

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 20

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 20

Datuve.lv video
Top.LV

AMD plāno aktīvāk iesaistīties dažādu mobilo ierīču tirgū

Ievietoja: AigarsIevins @ 2008.06.30 18:20  

Pirms neilga laiciņa vairāki avoti ziņoja par Advanced Micro Devices vēlmi ar saviem procesoriem iezagties arī tirgū, kurā šobrīd savu uzvaras gājienu sāk Intel Atom procesori – zemas cenas klēpjdatoru un mobilo ierīču klasē. Tikai nedēļu vēlāk, pirms dažām dienām, atklātībā nonāca pirmais ražošanas testa paraugs no kāda izstrādātāja, kas jau testē jauno AMD produktu.

Tika ziņots, ka jau ir izveidoti pirmie strādājošie paraugi, kas bāzēti uz iepriekšējās paaudzes AMD Sempron procesoriem no K8 mikroarhitektūras. Tiem ir 64-bitu tehnoloģija, 256 KB L2 kešatmiņa un viena kanāla DDR2 atmiņas kontrolieris. 65nm tehnoloģiskajā procesā veidotie K8 procesori varētu tikt darbināti ar 1 GHz takts frekvenci; tā kā Sempron procesori jau bija tehnoloģiski sarežģītāki par Intel Atom vai Via Nano, kompānija cer iekarot simpātijas attiecīgajā sfērā.


K8 BGA procesora jauda (Thermal Design Power – TDP) ir apmēram 8W, savukārt AMD M690E + SB600 mikroshēmojumu jauda ir ap 8 un 2-3 vatiem, tādējādi sistēmai kopējā jauda nepārsniedz 20W. Intel Atom N sērijas produktiem tā ir apmēram 2,5 līdz 4 W procesoram un 15,2 līdz 22,2W mikroshēmojumam. AMD vēstīja, ka jau uzsāktas sarunas ar Acer, HP, MicroStar International un citiem ražotājiem, galvenokārt no Ķīnas.


Attēls palielināms

Pagājušās nedēļas beigās parādījās pirmā informācija no ražotājiem, kas jau ir uzsākuši šī AMD produkta testēšanu. Tā kā kompānija šo procesoru piegādās t.s. ball-grid-array pakā, to var ērti pielodēt jebkurai platei un nav nepieciešama procesora ligzda, padarot procesoru ērtu mazizmēra mātesplatēm. No AMD puses neapstiprinātajos spiegu attēlos redzamais procesors jau uzlikts uz 3,5 collu pamatplates līdzās AMD M690E mikroshēmojumam un IS951464 čipam, kas veidots tieši K8 arhitektūras darbināšanai.
Attēli palielināmi

Saistītie raksti

Komentāri

#1 karnaiss WWW @ 2008.06.30 20:39

laikam ATI un AMD sak ienemt tirgus vietu... tas ir loti labi... laikam bija problemas ar money pec ATI parpirksanas un nu taas ir noverstas...

#2 AldiZzz @ 2008.07.01 14:44

Lai vai kaa ATI laba firma! :)

Un tas mazinjaas matesplatiites... dikti parociigas! :)

Tikai izskatas ka CMOS baterija aiznjem loti daudz vietas.. :D Jo taa gadu gadiem nav mainijusi savu izskatu, ietilpibu, izmeru!