Datuve :: Youtube tiek demonstrēta jauktā realitāte

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 275

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 275

Datuve.lv video
Top.LV

Youtube tiek demonstrēta jauktā realitāte

Ievietoja: OskarsM @ 2016.04.20 20:56  

mixedreality

Virtuālā realitāte (VR) uz papīra izklausās lieliski, bet - kā tas notiek realitātē - cilvēkiem ir grūti spriest, ja paši to ar savām acīm nav pieredzējuši un izmantojuši virtuālās realitātes brilles. Taču, ja vēlaties gūt kaut kādu priekšstatu par VR videospēlēm, tad Youtube portāls ir lieliski vieta, kur interesentiem to aptuveni nodemonstrēt.

Parādīt pilnvērtīgu virtuālo realitātes pieredzi citiem bez speciālajām brillēm ir diezgan pagrūti. Tomēr varētu būt kāds risinājums, kā to VR varētu aptuveni nodemonstrēt - piemērs redzams zemāk video.

Šis risinājums ir zaļais ekrāns, kuru tehniski dēvē par "chrome key composting", un kuru arī plaši izmanto filmās. Ar šī procesa palīdzību tiek ierakstīta darbība, kas atradīsies zaļā ekrāna ainas priekšpusē, un pēc tam tiek pievienots klāt otra video kārta, kas atradīsies zaļajā ekrāna aizmugurē.

Marsels Fisters (Marcel Pfister) izmantoja šo paņēmienu, lai nodemonstrētu cilvēkiem Youtube portālā, kā izskatās virtuālā realitāte uz Oculus Rift DK2 virtuālajām brillēm. Šī ir pagaidām labākā VR demonstrācija, kādu es personīgi esmu redzējis - reāli neizmantojot pašu nepieciešamāko - virtuālās brilles.Skatītāji video laikā redz sacīkšu mašīnas stūri un šofera cimdus, taču pats lietotājs Fisters to neredz, jo viņš redz tikai spēles pasaules versiju. Tomēr no malas var labi saskatīt - kā realitāte un virtuālā realitāte spēj mijiedarboties viens ar otru - gala rezultātā piedāvājot tiešām unikālu pieredzi. Tas padara braukšanu virtuālā realitātē par visai aizraujošu pasākumu.

Iespējams, ka šīs jauktās realitātes ierakstīšanas veids kļūs ļoti populārs, kā izrādīt VR videospēles un to pieredzi. Šādai demonstrācijai nav nepieciešams nekāds īpaši sarežģīts papildaprīkojums, tādējādi arī citiem VR lietotājiem ir tādas iespējas. Varbūt tas dažam labam pat liktu apdomāt VR briļļu iegādi.

Saistītie raksti