Datuve :: Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs: Latvijā šogad gaidāms mobilo datu sprādziens

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 262

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 262

Datuve.lv video
Top.LV

Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs: Latvijā šogad gaidāms mobilo datu sprādziens

Ievietoja: Draxo @ 2016.02.07 15:00  

Pēdējos četros gados elektronisko sakaru nozarē mobilais internets ir visstraujāk augošais pakalpojums. Tas mainījis gan iedzīvotāju ikdienu un paradumus, gan lielā mērā arī operatoru ieņēmumu un piedāvājumu struktūru. Jau kopš 2012. gada mobilais internets “Tele2” tīklā rada lielāku datu plūsmu nekā zvani un īsziņas, līdz ar to arī turpmākajos gados mūsu pūles būs vērstas tieši uz mobilā interneta pakalpojumu attīstību, ar mērķi būt labākajam mobilo datu operatoram valstī.

tele2

Veidojot 4G tīklu ar Latvijā plašāko pārklājumu jau paredzējām, ka mobilā interneta patēriņš turpinās augt, tomēr tā patiesā izaugsme būtiski pārsniedza mūsu prognozes. Arvien vairāk “Tele2” klientu visā valsts teritorijā sāka izmantot ātrgaitas mobilā interneta iespējas, datu patēriņa apjomam pieaugot pat par 150%! Tas ir lielākais mobilā interneta patēriņa lēciens “Tele2” tīklā kopš 2010. gada.

Šobrīd varu apliecināt, ka līdz ar 4G tehnoloģijas ienākšanu ikdienā mobilais internets ir kļuvis par plaši lietotu pakalpojumu, un nopietnu konkurentu fiksētajam internetam.

tele2

Paredzu, ka šogad atkal piedzīvosim mobilo datu “sprādzienu”, par ko liecina pieaugošais pieprasījums pēc 4G pakalpojumiem un 4G atbalstošiem telefoniem. Jau šobrīd “Tele2” mobilā interneta klientu skaits sasniedz vairākus simtus tūkstošus. Mūsu mērķis pērn bija izvirzīties līderpozīcijās, uzbūvējot 4G tīklu ar plašāko pārklājumu valstī, ko arī veiksmīgi paveicām. Pagājušā gada nogalē spērām nākamo attīstības soli – sākām palielināt tīkla jaudu ar jaunām 4G+ un 4G++ bāzes stacijām un pirmie Latvijā iedarbinājām 4G++ tehnoloģiju, ar ko tehniskajos izmēģinājumos sasniedzām 271Mbit/s lielu lejuplādes ātrumu. Šobrīd Tele2 4G+ tīkls jau darbojas 15 Latvijas pilsētās! Mūsu mērķis šogad ir nodrošināt tirgū labāko datu piedāvājumu – ātrāko mobilo internetu ar plašāko pārklājumu.

Saistītie raksti