Datuve :: Aparatūra ir svarīga jeb kā ierīces konstrukcija var ietekmēt operētājsistēmas Windows 10 pieņemšanu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 117

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 117

Datuve.lv video
Top.LV

Aparatūra ir svarīga jeb kā ierīces konstrukcija var ietekmēt operētājsistēmas Windows 10 pieņemšanu

Ievietoja: Draxo @ 2016.02.10 15:00  

Ir grūti apstrīdēt, ka operētājsistēmas Windows 8 izlaišana apmulsināja patērētājus un korporatīvos lietotājus. Taču līdz ar tirgus izmaiņām un mobilo darbvietu kļūšanu par standartu, Microsoft lielākais "pārkāpums" ir tas, ka Microsoft ir apsteidzis laiku.

Operētājsistēma Windows 8 tika izstrādāta ar skārienvadības interfeisu pasaulē, kurā planšetdatori un hibrīddatori vēl nebija ierasta uzņēmējdarbības sastāvdaļa. Taču šodien nākamās paaudzes Microsoft operētājsistēmai Windows 10 ir visas iespējas kļūt par daudz agresīvāku produktu tirgū.

Windows 10, kas piedāvā mobilitātes privilēģijas, drošības uzlabojumus un atkal parādījušos sākuma izvēlni, jau tagad saņem lieliskas atsauksmes it īpaši uzņēmējdarbības vidē, kas ir vairāk atkarīga no mobilitātes iespējām nekā jebkad agrāk. Analītiķi paredz, ka tas viss paātrinās jaunās operētājsistēmas popularitātes kāpumu.

windows 10

Tas nozīmē, ka pirmā ierīču paaudze, kas izmantos Windows 10, var gūt lielus panākumus. Lai izveidotu ierīci, kas ir optimāli piemērota operētājsistēmai Windows 10, ir nepieciešami ievērojami ieguldījumi, un tā kā iegādāto datoru kalpošanas laiks parasti ir tikai pāris gadi, ražotājs vēl ilgu laiku negūs otru iespēju iekarot šo tirgu. Sarežģīta operētājsistēmas pieņemšana var izraisīt atšķirīgu pieredzi, kas operētājsistēmai var apgrūtināt savas vietas iekarošanu.

Bez pareizām aparatūras ierīcēm lietotājs nevar izmantot visas ražīgam darbam un ērtībām paredzētās priekšrocības, kuras ir iekļautas šajā operētājsistēmā. Lai pārvarētu augsto latiņu, kuru uzlicis uzņēmums Microsoft, un piesaistītu aizrautīgo agrīno lietotāju auditoriju, aparatūras izgatavotājiem ir jāizstrādā platforma, kurā tiek ņemtas vērā dažas svarīgas funkcijas:

Hibrīddatora konstrukcija
Skārienvadības interfeiss, kas bija neērts personālajos datoros, ir teicami piemērots planšetdatoriem. Tāpēc Windows 10 ierīcēm ir piemērota hibrīddatora konstrukcija, kas apvieno klēpjdatora veiktspējas un tastatūras funkcijas ar planšetdatora skārienekrāna funkcionalitāti. Windows 10 nodrošina atsevišķus klēpjdatora un planšetdatora režīmus, tāpēc aparatūras ražotāji var atbalstīt šo īpašību, uzstādot sensorus, kas nosaka, vai ir pievienota tastatūra, lai operētājsistēma varētu automātiski pārslēgt šos režīmus. Lai izmantotu citas planšetdatoram paredzētas darbības, piemēram, iespējas ar roku rakstīt piezīmes tīmekļa lapās un kopīgot tās ar citiem, Windows 10 ierīcēm ir jābūt apgādātām ar visaugstākās kvalitātes irbuļiem, planšetdatora funkcionalitāti un citām fiziskām īpašībām, kas atbalsta šīs operētājsistēmas empīrisko daudzpusību.

Uzlabota audio kvalitāte
Tā kā ar Windows 10 personālajos datoros un planšetdatoros ir iekļauts Microsoft ciparasistents Cortana, audio kvalitāte ir kļuvusi vēl svarīgāka nekā jebkad agrāk. Aparatūras izstrādātājiem ir jāizmanto augstas kvalitātes skaļruņi un mikrofoni, lai balss mijiedarbību padarītu dabīgu un piemērotu dažādu ierīču lietotājiem.

Spēlēm piemērota veiktspēja
Ar Windows 10 DirectX 12 API un spēļu DVR funkcijām Microsoft paplašina spēļu iespējas, kas tagad vairs neietver tikai XBOX ekosistēmas. Otrā funkcija ļauj spēlētājiem tvert spēles mirkļus — uzvaras, kļūdas un citus interesantus momentus, kā arī nosūtīt draugiem šo mirkļu videoklipus. Lai atbalstītu šo svarīgu personālo datoru iespēju, aparatūras izgatavotājiem ir jānodrošina, lai viņu ierīces atbilstu personālo datoru resursietilpīgo spēļu veiktspējas prasībām par spīti paātrinājumam, ko piedāvā DirectX 12 API.

Intel 3D kameras, bezvadu uzlāde un citas iespējas
Viena no Windows 10 jaunajām drošības funkcijām, ko sauc par Hello, izmanto sejas atpazīšanu, lai autentificētu lietotājus. Microsoft paziņoja, ka šo tehnoloģiju atbalstīs Intel® RealSense™ 3D kamera, kas liecina par to, ka Microsoft, iespējams, atbalsta Intel vīziju par lietotāju darbu bez parolēm (vēl viena pazīme ir funkcija WiFi Sense, kas lietotājiem ļauj kopīgot savu ar paroli aizsargāto WiFi tīklu ar apmeklētājiem, nepiešķirot tiem atsevišķu paroli). Lai vēlāk šajā gadā Windows 10 gūtu labus panākumus, ierīču izgatavotājiem vajag iekļaut ne tikai RealSense kameras, bet arī citas Intel tehnoloģijas, tostarp bezvadu uzlādi un Skylake Core procesorus, kas ievērojami uzlabo grafiku un programmas, kā arī paildzina akumulatora kalpošanas laiku.

Microsoft radikāli paaugstina aparatūras ražotāju iespējas, ko daudzi nevar palaist garām. Mobilitātes un skārienekrāna funkciju pieprasījums, kam tirgū nebija atbilstoša piedāvājuma 2012. gadā, ir vairāk nekā īstenojies 2015. gadā, pateicoties plaši izplatītajai savas ierīces lietošanas un attālo darbvietu legalizācijai. Ne tikai pasaule izskatās citādi nekā pirms trīs gadiem, bet arī uzņēmums Microsoft ir kļuvis savādāks kā uzņēmums, un tā jaunais pakalpojumos balstītas bezmaksas programmatūras modelis pilnā krāšņumā izpaužas operētājsistēmā Windows 10.

Nav jautājumu par to, vai pasaule ir gatava operētājsistēmai Windows 10. Tagad aparatūras projektētājiem ir jāpārliecinās, vai viņi tai ir gatavi.

Saistītie raksti