Datuve :: Uzņēmumi nav gatavi ES Vispārējās datu aizsardzības regulas prasību ievērošanai

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 51

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 51

Datuve.lv video
Top.LV

Uzņēmumi nav gatavi ES Vispārējās datu aizsardzības regulas prasību ievērošanai

Ievietoja: Draxo @ 2016.01.29 13:12  

Pēdējā gada laikā pat 46% starptautisku organizāciju ir saņēmušas lietotāju lūgumus izdzēst viņu datus, taču 41% uzņēmumu tam nav gatavi – tām nav izveidotu atbilstošu procesu, dokumentācijas un tehnoloģisko līdzekļu. Tikmēr Eiropas Savienības Vispārējai datu aizsardzības regulai (EU General Data Protection Regulation) jābūt pieņemtai jau šogad pavasarī.

“Blancco Technology Group” veiktā pētījuma laikā aptaujāti vairāk nekā 500 IT speciālistu no vairāk nekā 20 uzņēmējdarbības jomām visā pasaulē. Pētījuma dati atklāj, ka organizācijām trūkst skaidri formulētu procesu, dokumentācijas un tehnoloģiju, lai īstenotu lietotāju tiesības “tikt aizmirstiem”, tādēļ būs nepieciešamas lielas pārmaiņas, uzkrājot un dzēšot lietotāju datus saskaņā ar jaunajiem ES noteikumiem.

Blancco Technology Group

“Tā kā sarunas par ES Vispārējo datu aizsardzības regulu turpinājās četrus gadus, vairums organizāciju cerēja, ka vienošanās tiks atlikta vai vispār netiks pieņemta. Taču jaunie lietotāju privātuma noteikumi tiks ratificēti Eiropas Parlamenta Padomē šīgada sākumā, tāpēc vairumu uzņēmumu sagaida daudz darba, lai pielāgotu savas IT vadības un datu aizsardzības programmas regules prasībām un klientu vajadzībām,” tā situāciju komentē “Blancco Technology Group” vadītājs Pats Klausons [Pat Clawson].

Pētījums atklāj, ka lai gan IT speciālistu izpratne par Vispārējo datu aizsardzības regulu sasniedz 48%, viņu gatavības līmenis ir daudz zemāks. 40% respondentu atzinuši, ka ir nepietiekoši sagatavojušies, 16% vēl nepieciešams atrast piemērotu datu dzēšanas programmatūru, 9% nezina, no kā vispār sākt, bet 15% nezina, vai tam ir gatavi.

data protection

Drošības eksperti uzskata, ka dokumentācijas, procesu un rīku trūkums palielina Vispārējās datu aizsardzības regulas pārkāpumu iespējamību. 60% aptaujāto IT speciālistu ir norādījuši, ka viņu organizācijām būs vajadzīgi līdz pat 12 mēneši, lai realizētu nepieciešamo IT procesu un rīku, kas atbilst “tiesībām tikt aizmirstam”, auditu, kamēr 25% nezina, cik daudz laika tas viss prasītu.

Starp iespējamajiem programmatūras rīkiem, kas palīdzētu ievērot ES noteikumus, 48% speciālistu ir norādījuši datu dzēšanas programmatūru, 26% - šifrēšanas atslēgu dzēšanas rīkus un 10% - kaitniecisko programmatūru dzēšanas rīkus.

“Ja uzņēmumi grib būt gatavi Vispārējās datu aizsardzības regulas ievērošanai līdz 2018.gadam, tām vispirms jāatklāj savi tagadējie lietotāju datu aizsardzības trūkumi. Tikai tad tās var paplašināt datu dzīves cikla vadību, izstrādāt skaidrus procesus un klientu komunikāciju par viņu datu dzēšanas metodēm un rīkiem, un, visbeidzot, uzlabot savas aizsardzības pozīcijas,” norāda “Blancco Technology Group” risinājumu izplatītāja uzņēmuma “Baltimax” produktu menedžeris Deivids Švēgžda.

Pētījums arī atklāj, ka 65% IT speciālistu gan Eiropā, gan ārpus tās robežām vēlas īstenot datu aizsardzības normatīvos aktus, kas atbilst ES Vispārējai datu aizsardzības regulai.
Pētījuma laikā aptaujāti 511 IT speciālisti ASV, Kanādā, Meksikā, Lielbritānijā, Vācijā, Singapūrā, Malaizijā un Austrālijā. Aptauja veikta 2015.gada rudenī, izvēloties atšķirīgu uzņēmējdarbības jomu IT speciālistus lielos uzņēmumos (līdz 10 tūkstošiem darbinieku).

Saistītie raksti