Datuve :: Tava vecā klēpjdatora baterija izgaismos mājas attīstības valstīs

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 49

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 49

Datuve.lv video
Top.LV

Tava vecā klēpjdatora baterija izgaismos mājas attīstības valstīs

Ievietoja: BaibaKlava @ 2014.12.10 09:08  


Nesteidzies atbrīvoties no vecā klēpjdatora baterijas – tā var palīdzēt izgaismot kādu dzīvojamo māju attīstības valstīs, piedevām, saudzējot apkārtējo vidi.

IBM pētnieki ir radījuši „UrJar” – ierīci, kas pārveido veco litija jonu bateriju par enerģijas avotu, ar kura palīdzību var darbināt mazjaudīgas ierīces, piemēram, LED gaismas spuldzītes un mobilos tālruņus.

Saskaņā ar IBM sniegto informāciju, aptuveni 70% izbrāķēto bateriju spēj nodrošināt vismaz 4 stundu ilgu LED spuldzītes darbību dienā vesela gada garumā. Tas ir pietiekami, lai garantētu papildu drošību apdzīvotajās zonās, kurās iedzīvotājiem nākas saskarties ar neuzticamu vai arī nepietiekamu elektrības apgādi.

Pirms „UrJar” nonāks līdz tam paredzētajam mērķim, ir nepieciešami vēl daži uzlabojumi. Kas ir īpaši svarīgi – šis nav komerciāls produkts. Ierīces tiks ziedotas valstīm, kurās energoenerģijas trūkums būtiski iespaido dzīves kvalitāti trūcīgajiem iedzīvotājiem. IBM šādā veidā cer sniegt iespēju labākai nākotnei.

„UrJar” solās „nošaut” divus zaķus ar vienu šāvienu, proti, palīdzēt iedzīvotājiem un atrast pielietojumu novecojušām tehnoloģijām, kuru kļūst arvien vairāk. Tā vietā, lai nosūtītu savu laiku nokalpojušo bateriju tieši uz izgāztuvi, tu vari tai dāvāt otro „elpu” un palīdzēt cilvēkiem, kuriem dzīvē nav īpaši paveicies. Šis ir veids, kā kontrolēt un ierobežot tehnoloģiju radīto atkritumu daudzumu.

Saistītie raksti