Datuve :: DVD backup kopija pašu spēkiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 96

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 96

Datuve.lv video
Top.LV

DVD backup kopija pašu spēkiem

Ievietoja: urbis @ 2004.10.27 20:54  

Ilgi gaidītais brīdis ir klāt! Šajā rakstā par DVD ripošanu (lasiet: legālās kopijas backup veidošanu vienā eksemplārā). Tiem, kas nav lasījuši rakstus par TV ierakstīšanu, nāksies tos nedaudz palasīt, jo jau zināmas lietas nestāstīšu no jauna.
Vēl piebildīšu, ka šeit aprakstītais veids nav viens no vieglākajiem, taču galarezultātā tiek iegūts augstas kvalitātes DVDrips.

Iepriekšējie raksti:
Kā ierakstīt TV raidījumus
Kā ierakstīt TV raidījumus - video apstrāde
Kā ierakstīt TV raidījumus - audio apstrāde

Lai šo visu pasākumu veiktu, mums nepieciešama kaudze ar programmām un pats DVD disks un lasītājs :) Vajadzēs TMPGEnc Plus versiju, parastā (bezmaksas) laikam nederēs, DivX 5 sērijas kodeku (ieteicams DivX 5.0.5), video izmēra kalkulators, tūlis DGMPGDec, agrāk pazīstams kā DVD2AVI, SmartRipper, Avi Mux vai AVI Mux GUI, varbūt Video Splitter (no Boilsoft) un programma SubRip subtitru ripošanai.
Viss ilgais process sākas ar DVD satura kopēšanu/dekripdēšanu uz diska ar programmu SmartRipper. Liekam DVD disku lasītājā un startējam programmu, kura nolasīs diska struktūru un pārbaudīs vai disku iespējams lasīt, par to jums ziņojot ar šādu logu.Pēctam parādās programmas galvenais logs.0. Uzstādām programmas konfigurāciju.1. Norādām vietu un faila nosaukumu, kur saglabāt DVD saturu.
2. Iezīmējam galveno videomateriālu (filmu).
3. Izņemam kādu nodaļu ja mums tā neinteresē :)
4. Pārejam uz papildus logu, kurā:5. Ieslēdzam datu plūsmu apstrādi.
6. Izņemam mūs neinteresējošās plūsmas.
Es šajā piemērā atstāju videoplūsmu, angļu un krievu skaņu, dažus subtitrus.
7. Sākam DVD dekriptēšanu/kopēšanu uz cietā diska.
Ņemiet vērā, ka brīvā vieta uz HDD ir jābūt vismaz 10GB.
Parādīsies jauns logs, kurš jums ziņos par dekriptēšanas/kopēšanas procesu. Visas filmas nolasīšana verētu ilgt 10 līdz 30 minūtes, atkarībā no jūsu datora jaudas un DVD lasītāja ātruma.

Veram vaļā DGMPGDec (DGIndex.exe izpildāmais) vai DVD2AVI, jo vecākas versijas arī der. Atveram nokopētos *.vob failus, norādot tikai pirmo failu.Principā šai programmai visi uzstādījumi jau pēc noklusējuma ir tādi, kādi mums nepieciešami. Taču tie, kuri grib skaņu pārkodēt uz mp3 formātu nevis atstāt AC3 formātā, norāda Decode to WAW nevis Demux All Tracks. Vai arī vienkārši demuksē, bet pārkodēšanu veic ar citu programmu, kas to ir spējīga. Es atstāšu AC3 formāta skaņu.

Tagad saglabājam projektu kā *.d2v failu, kas satur informāciju par video plūsmu *.vob failos. Nekādā gadījumā pēc procesa beigām nedzēsiet ārā *.vob failus! Skaņas celiņi tiks demuksēti atsevišķos *.ac3 failos. Par procesa gaitu rādīs papildus logs Info, kurā apskatieties parametru Aspect Ratio. Manā gadījumā tas ir 16:9.

Veram vaļā TMPGEnc Plus. Kā video avotu norādām tikko saglabāto *.d2v failu. Skaņas avota vieta būs tukša! Šoreiz ar šo programmu apstrādāsim tikai videoplūsmu.
Lai pareizi izvēlētos video faila bitreitu, ņemam MiniCalc, norādām filmas garumu, audio failu izmēru (baitos!), tipu un pārējo prasīto.

Lai pareizi noteiktu video izmēru, kāds ir jāiestata TMPGEnc programmā, ņemam manis veidoto kalkulatoru (MS Excel vidē). Norādām video (bildes) formātu (16:9), izmēru pikseļos, kādu uzrāda SmartRipper (video plūsmai) (manā gadījumā 720x576).Ievērojiet to, ka TMPGEnc uzrāda nepareizu Aspect Ratio. Norādiet 1:1 (VGA) izejas parametriem, bet ieejas parametriem 16:9 (lai gan tas nav svarīgi). Kadru biežums gan ir pareizs:)
Ja gadījumā bildei malās ir melni laukumi, tos ir vēlams nogriezt (Crop), par to norādot arī kalkulatorā!
Kvantēšanu labāk nemainīt, jo tā ir norādīta korekti DivX 5 kodeka versijai!
DVD diskiem varētu būt arī jānorāda Deinterlace, taču manam to nevajadzēja.
TMPGEnc uzstādījumi ir salikti. Kompresējam filmu līdzīgi, kā TV raidījumus, tikai bez skaņas un noteikti izmantojot kodēšanu vairākās kārtās (vismaz divās).


Varam iet gulēt:), atstājot datoru ieslēgtu, lai TMPGEnc kompresētu filmu, un nākošajā vakarā turpināsim.


Pieņemsim, ka nākamais vakars ir pienācis ;)
Veram vaļā Avi Mux un savienojam bildi kopā ar skaņu. Ja izmantosim AVI Mux GUI, tad varam filmai pielikt vairākus skaņas celiņus. Es, piemēram, liku angļu pirmo un krievu otro. Turklāt šī programmas versija ļauj uzreiz sadalīt filmu daļās pēc jūsu uzrādītā izmēra, tāpēc nebūs jāizmanto Video Splitter.

Tagad pienācis laiks subtitru konvertēšanai.Veram vaļā SubRip, spiežam: File/Open VOB(s), Open Ifo, norādām failu filma.ifo (direktorijā, kur atrodas *.vob). Izvēlamies valodu, kuras subtitrus riposim, piemēram, latviešu. Spiežam Start, parādīsies jauns logs, kurš rādīs subtitru tekstu (bildes formā).Jums teksta ailē jāievada simbols (burts, pieturzīme), kuru jums rāda izceltu. Tāpat jāieķeksē pasvītrojums (underline), trekninājums (bold) un/vai slīpā druka (italic), ja redzamais teksts ir formatēts atbilstoši. Programma automātiski iegaumē simbolus un to formatējumu, tāpēc tā prasīs ievadīt tikai vēl nezināmos simbolus. Nevajag samulst, ja programma prasa atkārtoti ievadīt jau it kā atpazītu simbolu, jo simbolus atpazīst pēc bildes un var būt kāds punkts bildē savādāks. Ja ir iezīmēti vairāki simboli kopā, ierakstiet visus.
Kad process pabeigts, saglabājiet subtitru failu kā filma.srt
Tagad vēl jāveic daži (iespējams daudzi) labojumi subtitros: Corrections/Post OCR Corrections, atzīmējam mums vēlamās opcijas. Ja filmu dalījāt daļās (uz 2CD), tad arī subtitru fails ir jāsadala: Output Format/Split Output File.

Augstas kvalitātes DVDrips gatavs:)
Visus liekos failus dzēšam ārā, atstājam tikai filmu un subtitrus.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 putipu @ 2004.10.27 21:49

i nezinu ko teikt... a nav kaut kāds bezmaksas tūlis ar kuru lameris var čiki briki un pārmest vienu DVD uz otru DVD disku, lai var draugiem uzdāvināt? jau iepriekš paldies :)

#2 Didulis @ 2004.10.27 23:48

Tiiri iespaidiigs raksts. Man kaa reiz paluudza paarkodeet vienu Krievijaa pirktu DVD, kas neiet uz Vaacijaa pirkta lasiitaaja.

Un man shkjiet, ka nav tuulji, kas ar paaris peles klikshkjiem paarnestu DVD uz citu image. Data DVD var taa nokopeet, tachu Video DVD nebuus tik vienkaarshi.

#3 cosmo WWW @ 2004.10.28 05:40

Nju nez, izmantoju DVD kopeeshanai utt Nero 6.6 Reload - nekaadu probleemu, dazi klikshkji un viss gatavs, nevajag 100 un 1 progu, kaadreiz jaa taa bija liela kjeepa, bet taga... ;)

#4 Kunz @ 2004.10.28 07:39

He-he! Mani tūļi ir DVD Decrypter pēdējā versija (noņem visus CSS, Macrovision un citas kakas) un DCS DVD copy suite - labs, ja vajag divslāņu DVD pārmest uz 2 DVD - labāka naf! Ripot uz CD vars neredzu jēgu ...2xCD ir gandrīz tas pac, kas 1xDVD (Ls 1.19 par Verbatim). Un var baudīt DVD visā tā pilnībā :).

#5 urbis WWW @ 2004.10.28 08:11

cosmo, redzeeju tavu DVD ripu :) ar melniem laukumiem un 2 faili nesaprotamos izmeeros ap 500MB +- 100MB atshkjiriibu :)

principaa ir prograammas, kas ar paaris klikshkjiem taisa DVD ripus, bet nevienaa apskatiitajaa tik augstas kvalitaates DVD rip neuztaisiit - reti kuraa var noraadiit tik advanceeti parametrus, kurus veelamies...

#6 saulins @ 2004.10.28 10:08

man arii viena probleema ar video failiem. gribeeju paaris savas .avi vai .mpeg filminnas ierakstiit draudzenes mammai (vinai jau nu dikti gribeetos) lai vina vareetu taas skatiities uz sava ne paaraak sika dvd playeriša (rreszpektīvi vajuadzētu svcd) formātu, taču nero nemitīgi protestē pret jebkuru failu ko vēlos ierakstī ka tas nav attiecīgajā formātā , nav aitiecīgi nokodēts audio un video un kaut kas par streamingu, meklēju ar googles paliidzību atradu visaaduas pamācibas un progas arī TMPGEnc Plus  un citas taču arī tur saakot atticīgos procesus bļaustās ka pamat fails nav pieņemamas un tā ar jebkuru no dc novilktu filmu. izbesiijos un atmetu ar roku varbuut kaads zin ko ieteikt?

#7 pwerdieselx5 @ 2004.10.28 10:54

es savus dvd kopeja ar dvdx copy platinium, vel vajag region un css free softu to var dabut neta, respektivi abus var dabut un zalites ari var dabut. bez problemam parkope dvd...

#8 pyro WWW @ 2004.10.28 12:41

Kunz: jaa ja peerk LV... savukaart ja peerk Vaacijaa tad sanaak ka tuyr viena DVD matrica maksaa tik cik te 1 CD... :P

#9 Kunz @ 2004.10.28 14:33

pyro
Heh! Nu nebraukšu jau es tāpēc uz Fāterlandi :), man tepat labi. Bet DivX uz CD ir jau noiets etaps ...

#10 pyro WWW @ 2004.10.28 16:21

es jau arii nebraucu... man pieved klaat... :D
ko lai dara ka cilveekam pa celam sanaak

#11 cosmo WWW @ 2004.11.04 08:45

urbis @ 2004.10.28 08:11

nju ko par to lai saku urbi, taa filma bija ripota nez cik sen, ja kas vari pats pameeginaat manis augstaak mineeto softu - nez tu jau pieturies pie vecas fishkas, nju nekas:) ir ok - parasti visu gudriishu reakcija ir taada, kas par jaunaam lietaam skataas taa skeptiski, nee nu pareizi jau ir - izspiezam no vecaa softa peedeejo sulu, patiesiibaa pat ljoti apsveicami - tishaam labi, par to nav ko striideeties, bet ja negribi keepaaties un gribi kvalitaati 1:1 bez nekaadas njergaashanaas, tad dari kaa saku;)

Jaa un vel + tam visam ko piedaavaaju ir sava vienkaarshiiba:

1. Elementaari saspiest filmu uz 5.1 skanju
2. taads mazsvariigs, bet izveeleeties kvalitaati, saripot doto filmu vienaa vai divos CD - arii izveeleeties CD garumu 74 vai 80 Min (ieceps preciizi abos CD vienaada lieluma failus, protams var iecept arii vienaa CD
2. Funkcija (Remake DVD) kas ljauj paarrakstiit DVD uz DVD izgrizot liekaas lietas, kuras personai nav veelamas, pievienot savu skanjas failu, subtitrus, uztaisiit patiikamu sava DVD menu, scenes utt, utt

Protams es vareetu tev iedot cieniijamais urbi kaadu savu jauno ripu, bet nav jeegas, jo paargudriiba par savu taisniibu un citu nolikshanas ir priekshaa visam... neapvainojies, bet taa nu ir - sorry, man zeel, ka taa naakas rakstiit, ceru, ka raksts netiks izdzeests...

...Veelu veiksmi visiem ripotaajiem...

#12 urbis WWW @ 2004.11.04 09:17

cosmo, atvaino, ja es tevi aizvainoju, bet tā bija taisnība ko teicu! Tiesa gan, man nebija ne jausmas, kādu suftu tu izmantoji, kad ieguvi to kreiso ripu.
To tevis ieteikto Nero 6.6. Reload neesmu provējis par to pagaidām man komentāru nav, bet noteikti būs ! ;)

#13 Racer @ 2004.11.04 15:29

sviesc, pastaasti, kaapeec smart ripperii netiek noraadiits - demux tu extra file, kas krietni atvieglo taalaakaas darbiibas? Par paareejo neizteikshos.

#14 Nitrat @ 2004.11.08 18:11

Nu nez, DVD shrink rullē un nekādus megapietupienus neprasa.

#15 enter WWW @ 2004.12.11 12:52

sarežģiti uzrakstīts, bet patiesībā visu var arī vieglāk uztaisīt ar daudz mazāku skaitu progzu.

#16 Ixtys @ 2005.03.16 14:19

DVD shrinks ir daudz vieglaks un vienkarshaks...

#17 bytec @ 2005.03.16 15:06

Tieši tā DVD Shrink ir daudz labāk, bet nu ja taisa MPEG 4 ripu, tad kāpēc izmantot sarežģīto SmarTripper :) Labāk lietot DVDDecrypter, kas ir biežāk atjaunots, bet SmartRiper jau galīgi vecs un nav atjaunots :(. Starp citu par attēla izmēru. Kāda velna pēc raksta utors kā piemēru rāda attēla palielināšanas gadījumu? Priekškam palielināt video attēlu (720 -> 1024)?! Tas tā pat kvalitāti neuzlabos, tieši pretēji - samazinās!

#18 buu buu @ 2005.03.19 19:38

to pasu visu var izdariit ar gordian knot + veel dazi tuulji, krieviem ir labs video tutoriaalis par to kaa pareizi un labaa kvalitaatee jaaripo DVD, saucaas DVDRip.cherez.Gordian.Knot.avi var pamekleet DC vismaz no manis vairaaki ir novilkusi takaa jaabuut, pats gan esu reti dc

#19 urbis WWW @ 2005.03.19 20:01

bytec, neviens attēlu nepalielina. lasi uzmanīgāk.
un labāk DivX vietā izmantot XviD (1.0.3), kuram ir divi plusi: 1) labāka bildes kvalitāte pie vienāda bitreita; 2) ātrāk sakompresē. ir arī mīnusi: 1) neatbilstošs bitreits pēc kompresijas (salīdzinot ar norādīto); 2) maksimāli ir tikai 2 pass encoding, katra nākamā būs kā otrās atkārtojums.

#20 jurisviii @ 2005.03.20 01:52

DVD backupošanai, ja vajag, arii paarkompresēšanai pašlaik nav nekā piemērotāka par DVD Shrink (freeware). Cita lieta ir DVD Rips, tur nav un nebūs nekā labāka par Aviscript (arī freeware) kopā ar jūru plaginu un filtru, Xvid, Lame un vēl dažām freeware tb open source progām

#21 Boon @ 2005.07.05 13:19

ak juus mulkiishi(ftikai plz neapvainojieties) izmantojat dvd fab un iss buus vienkaarshi lauzh vinjsh valjaa visu(dvd fab) pat css

#22 Jealousy @ 2005.07.11 12:40

Ā, ok :)

#23 aapsisdasdasdqer234r23423 @ 2007.07.30 22:27

maybe uztaisi video vai atjauno shis nekam neder!