Profesionālie tulkošanas pakalpojumi. 5
Pardod: MSI GeForce RTX 2080ti gaming X TRIO Graphic Card 1
Vēlos piedāvāt darbu online. 0
OCTA termiņš 13
Ka sauc Pasaules dalu kura dzivojam 4
google 1
Taustiņu funkcijas izmainīšana 2
Torrent 1
Cik maksā šodien kārtigs Gamer PC? 4
ESET izlaiž 2017.gada produktu izdevumus 23
VIAPLAY: Video tiešsaistē skatās 70% Latvijas iedzīvotāju 21
Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP 2
Google tuvākajā laikā atteiksies no Chrome paplašinājuma palaidēja 2
Acer ievieš nozares pirmo ieliekto monitoru ar acu izsekošanas funkcionalitāti 4
Adobe laiž klajā ārkārtas atjauninājumu 3
Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs? 3
Leģendārie telefoni – Nokia 3310 un citi 3
Puisis iziet Super Mario spēli mazāk kā piecu minūšu laikā un labo pasaules rekordu 2
Līdz 29.jūlijam atjaunini savu Windows bez maksas! 3
Kā uzlabot televizora skaņu? 2
Programma, ar kuras palīdzību fotogrāfijas pārveidot .gif formātā 1
Aproce, kas sastāv no 25 instrumentiem 1
Trīs padomi televizora izvēlei 2
Windows 7 ēra tuvojas noslēgumam, Microsoft koncentrējas uz Windows 10 1
Lietotāji online: 272
Reģistrētie lietotāji online: 0
Viesi online: 272
AMD šonedēļ plāno prezentēt Phenom procesoru otro paaudzi, tādējādi ar jaunu sparu mēģinot atgūt kaut nelielu daļu no AMD Athlon laikos iegūtās un Intel Core 2 Duo laikos zaudētās tirgus daļas. Phenom II saimē debitēs triju (segvārds Heka) un četru (Deneb) kodolu procesori, un pirmā šo procesoru prezentācija paredzēta jau rīt, CES izstādē Lasvegasā (ASV).
Lai arī pagaidām ziņas par procesoriem ir slepenas un tās nedrīkst publicēt, portāls DailyTech uzzinājis, ka procesori būs pirmie AMD produkti, kas veidoti 45nm tehnoloģiskajā procesā. Tāpat kā līdzšinējiem Phenom, arī Phenom II procesori tiks apzīmēti ar X3 un X4 zīmēm. Phenom četru kodolu versija būs marķēta ar modeļu numuriem 8xx un9xx, savukārt triju kodolu procesori tiks piesaistīti modeļu numuriem 7xx.
Pirmie prezentētie produkti – Phenom II X4 920 un X4 940 – būs ar 4x512 KB otrā līmeņa dalīto kešatmiņu un 6 MB kopējo trešā līmeņa kešatmiņu. Abi produkti būs balstīti uz AM2+ ligzdas un to takts frekvence būs attiecīgi 2,8 un 3 GHz.
Februārī produktu līnija tiks papildināta ar vairākiem jauniem četru un triju kodolu procesoriem. Daļa no tiem būs bāzēti uz AM3 ligzdas. Gaidāmo modeļu starpā būs vidējā vidējās klases X4 805 (2,4 GHz) un X4 810 (2,6 GHz) – šiem modeļiem būs 4 MB L3 kešatmiņa. Tāpat februārī debitēs X4 910 (2,6 GHz) un X4 925 (2,8 GHz) – šie procesori būs apgādāti ar 6 MB L3 un 3x512 KB L2 kešatmiņu.
Jāpiezīmē, ka pirmie neoficiālie testi rāda, ka Phenom II nav pārāks par Intel i7 procesoriem, kas kompānijai nav īpaši laba zīme. Tiesa, līdz ar citu procesoru debiju, situācija varētu uzlaboties. Pārstāvji no AMD atzīst, ka viens no lielākajiem jaunā projekta trumpjiem ir virstaktēšanas potenciāls – čipi, kuriem nebūs bloķēti reizinātāji, bez problēmām sasniegs daudz labākus virstaktēšanas rezultātus nekā Intel Nehalem saimes produkti: „Ar šķidro slāpekli sasniedzām sešu un pat septiņu GHz atzīmi. Neiedomājami,” komentē kāds AMD darbinieks.
Tikai laiks parādīs vai AMD virstaktēšanas iespējas patērētājus ieinteresēs vairāk nekā Intel piedāvāto i7 jauda, izceļot to no iepakojuma.
Nu ok, virstaktējam AMD CPU, pietuvojamies core i7 jaudai, virstaktējam i7 un AMD atkal paliek aizmugurē. Māc zināmas šaubas par to cik nu tuvu tam phenom II izdosies pietuvoties i7.
Tiešām, labāk pārdot 1 miljardu CPU par mazām cenām, nekā 1 miljonu par augstām cenām un atbloķētiem reizinātājiem.
#2 Par veiktspēju Tev piekrītu, bet izlasot #4 norādītajā saitā rakstiņu , kurā tika salīdzināti PhenomIIx4 940 un Core i 7 965 extreme es sāku šaubīties, vai tiešām Intel produkts ir tās daudzkārt lielākās naudiņas vērts.Lētākais varians Core i 7 965 ko atradu slidzini. lv maksā 635 Ls,+ MB uz jaunā 13xx soketa +DDR3 1066 , kur pretī AMD vairumtidzniecības cena 275 ASV rubļi, jeb aptuveni 140 Ls + 40-50% veikala uzcenojums un galarezultāts ap 200-220 Ls kuru pat es, parasts mirstīgais , sagrabinot pēdējos krīzes santīmus varētu līzingā iegādāties( MB kā reizi atbalsta 125W shēmojumu un pročus ar diviem in vairāk kodoliem) , neko citu nemainot.Cilvēkiem , kas datoru pārsvarā izmanto spēlēm AMD ir pat ļoti pievilcīgs produkts, jo spēļu testā ( Crysis 1.2 CPU Benchmark Island fps ) jaunais AMD produkts uz augstākajām izšķirtspējām tomēr Core i 7 apdzina.Tiesa- pavisam maz, bet daudzreiz mazāk naudiņām :)), kas mūsu ekonomiskajos apstākļos nav mazsvarīgs moments.
Core i7 cenas tikai norāda uz to, kas notiktu ja Intel paliktu viens x86 CPU tirgū. Mēs maksātu par CPU vienu pašu vairāk nekā tagad par visu kompi kopā.
Pienemsim man ir 500Ls. Es gribu maksimālu veiktspēju par šo summu. Kuru proci es izvēlēšos? Loģiski, ka AMD, jo netiek salīdzināti "līdzīgi" procesori, bet tiek ņemta vērā cena. Tāpēc iesaku skatīties price/performance attiecību, nevis ķert lētu Intel ražojumu (jo normālam procim naudas nepietiek) tikai tapēc, ka Intel ražo ātrākus pročus. Kaimiņu Feģa par to pašu summu saliks sev krutāku kasti un skaļi rēks par to idiņu kurš paņēma Intel.
#7 x86 un x64, varbūt vēl nezini, ka jau ir 64 bitu procesori un diezgan sen....
Proču pašizmaksa ir daudzkārt mazāka, nekā te uzskrūvē tas Intels.
Nu, kāda starpība starp i7 920 un to dārgo i7 965 frekvencēs?
Bet cena?
AMD neņemšu, pagaidīšu ... līdz 8 kodolniekam. Tad skatīšu CineBench rezultātus.
un tu zini kad nav neviena proga/OS kas izmanto kaut vai 4 kodolus kur nu vel 8... un driz tik nebus jo paralelaa reikinashana ir militarais noslepums pentagonam...
Aizvakar ierindas jūzerītim vajadzēja māteni un cpu par ~100 naudiņām. Bija divi varianti ko piedāvāju, E5200 un X3 8450. Attiecīgi viens par 50 naudiņām, otrs par 60ls. Neko nejēdzošais jūzeris nobļāvās "dirsā to AMD", un tika pagrābts c2d ar kautkādu 60ls asus māteni. Šorīt krāmējot to brīnumu kopā nolēmu mazliet uz viņa padzenāt crysis:war vai kā šamo. Pašam spēļu kastē stāv X3 8750 ar gf9800gt blabla. Atšķirība video nebija sevišķi manāma, jūzeris bija iepircis iepriekš 9600 kautkādu, bet loading laiki uz c2d bija zvērīgi īsāki. Rami pēc taimingiem un frekvencēm vienādi.
Kāda peņa pēc to uzrakstīju? Tāpē, ka tas amd joks ir 10ls dārgāks.
Nekādus citus "testus" protams neveicu.
#12 nu nu ko stāsti muļķības - paralēlie aprēķini ir diezgan elementāra lieta un ikvienā vietā kur aprēķini prasa lielākus resursus - tiek izmantoti paralēlie aprēķini... Otrkārt nejau vienai programmai ir jānoslogo visi 8 kodoli, parasti uz jebkura kompja/servera darbojas arī citas fona programmas kurām vajag resursus un tieši šie procesori paātrina tā darbību... Un OS toč atbalsta daudzprcesoru sistēmas (pat Windows atbalsta, par *nix nerunājot!)
vinas atbalsta bet nereikina uz visiem... uz katru kodolu sava programma bet ne uz visiem viena...
respektivi pirmais kodols nem prasigako uz sevi... otrais parejas mazakprasigas... un os neatbalsta... es runaju kad pienemsim vienas programmas info apstradaa visi 4 vai 8 kodoli reizee...
to #15 tad jau laikam man speles un adobe prodokti sadalas vairakas programmas ka darbibas laika visi kodoli ir vienlidz noslogoti????
Virstaktēšanas iespējas reti kuram interesē, un tas, ka kāds darbinieks apbrīno virstaktēšanas iespējas, nenozīmē ka AMD ar to ari mēģinās pārdot savu produkciju.
AMD trumpis bija, ir un būs zemas cenas.