Datuve :: Pirmoreiz Latvijā plašākai sabiedrībai pieejami operatīvie dati par interneta mediju apmeklējumu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 52

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 52

Datuve.lv video
Top.LV

Pirmoreiz Latvijā plašākai sabiedrībai pieejami operatīvie dati par interneta mediju apmeklējumu

Ievietoja: Draxo @ 2016.11.18 14:00  

Interneta izpētes uzņēmums Gemius piedāvā līdz šim nebijušu iespēju ielūkoties datos par interneta tirgu Latvijā, tajā skaitā interneta lapu analīzi gandrīz reālajā laikā ikvienam interesentam.
Rīga, 2016.gada 16.novembrī

Tiešsaistes rīks opa.gemius.lv jeb OPA (Online Publishers Audit) piedāvā provizoriskos interneta lapu apmeklējumu datus (informāciju par reālajiem lietotājiem, lapu skatījumiem, apmeklējumiem un mobilo lapu skatījumiem) par iepriekšējo dienu, nedēļu un mēnesi. Tā ir ērta un pārskatāma lietotne ar viegli eksportējamiem datiem, kas no 15.novembra publiski pieejama jebkuram interesantam.

Ieguvumi izmantojot OPA datus
Līdz šim publiski pieejamā vietne audience.gemius.lv uzrādīja datus tikai par lietotāju paradumiem, kas interneta vietņu aplūkošanai izmantojuši datorus. Turpmāk OPA dati piedāvā veikt lapu monitoringu visās platformās- no datoriem, mobilajiem telefoniem, planšetēm, kā arī kopējo statistiku.

Gemius

“Atbildot tirgus pieprasījumam, piedāvājam pēc iespējas plašākus datus par interneta mediju nozari, tostarp ne tikai par lietotāju skaitu no dažādām platformām (datoriem, telefoniem, planšetdatoriem un kopā), bet sniedzam iespēju iedziļināties arī mediju apakšsadaļu datos, kas līdz šim publiski nebija pieejami. Tas palīdzēs mediju tirgum kļūt caurspīdīgākam, jo nereti neiedziļinoties ir grūti spriest par to, kādi dati ir pamatā katra medija statistikai, un cik tieši lielas ir biežāk apmeklētās mediju apakšsadaļas. Piemēram, Delfiem piederošā calis.lv vai zem Tvnet domēna izvietotā apollo.lv statistika līdz šim nebija publiski pieejama. Līdz ar mediju konsolidāciju šādi, caurspīdīgi, dati kļūst arvien aktuālāki,” komentē Gemius Latvia vadītāja Linda Egle. “Tā ir arī vienīgā vietne, kur iespējams sekot līdzi datiem par apmeklējumu un lapu skatījumu skaitu no ārzemēm, kas līdz ar programmātisko reklāmas pirkšanu medijos kļūst arvien aktuālāks jautājums.”
Būtiski, ka OPA lietotnē provizoriskie dati par iepriekšējo mēnesi redzami jau pirmajā datumā, kamēr ikmēnešā gemiusAudience datu fails vēl nav publicēts. Precizitāte starp OPA un gemiusAudience datiem ir vidēji mazāka kā 1 procents no datoriem un mobilajiem telefoniem un vidēji 2 - 2,5 procenti no planšetdatoriem un kopējās statistikas. Tāpat iespējams aplūkot arī iepriekšējās nedēļas statistiku un paredzamās datu tendences par iepriekšējo dienu, ātri reaģējot uz aktuālākajiem notikumiem. Tā, piemēram, pēc 8. novembra ASV prezidenta vēlēšanām jau 9.novembrī varēja novērot apmeklētāju skaita pieaugumu ziņu portālos.

opa.gemius.lv pētījuma datos tiek atspoguļoti to interneta lietotāju paradumi, kas interneta vietņu aplūkošanai izmantojuši datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus, ņemot vērā vecuma grupu no 7 līdz 74 gadiem. OPA neuzrāda informāciju par datu plūsmu no lielākās daļas mobilo aplikāciju. Pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

Saistītie raksti