Datuve :: Tehnoloģijas: Tad un Tagad (2.daļa)

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 42

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 42

Datuve.lv video
Top.LV

Tehnoloģijas: Tad un Tagad (2.daļa)

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.16 11:56  

ttehnoloģijas

Ja raksta pirmajā daļā, vizuāli un daļēji funkcionāli tika salīdzinātas tādas tehnoloģijas, kā spēļu konsules, televizori un rakstāmmašīnas / portatīvie datori – šajā rakstā apskatīsim mobilos telefonus, mobilās mūzikas ierīces un video kameras.

Mobilie telefoni
telefoni
Tad
1983.gadā Motorola DynaTAC (Dynamic Adaptive Total Area Coverage) izveidoja pirmo mobilo tālruni DynaTAC 8000X, kas sekmīgi nonāca tirgū un guva labus panākumus tirdzniecībā. Tajā laikā mobilais tālrunis maksāja 3995 ASV dolāru, kas mūsdienu vērtībās ir pielīdzināms aptuveni 8.7 tūkstošiem ASV dolāru.

DynaTAC 8000X maksimālais sarunu laiks bija aptuveni 30 minūtes, uzlādei nepieciešamas bija 10 stundas. Telefons svēra gandrīz 800 gramus.
telefoni
Tagad
Mūsdienās neviens vairs DynaTAC neizmanto – tas ir aizmirsts un noiets etaps. Mūsdienās mobilajam telefonam bez zvana funkcijas ir tūkstošiem citu funkciju, kuras reizēm pat šķiet svarīgākas nekā telefona galvenā funkcija – zvanīšana. Telefoni (viedtālruņi) sver daudzreiz mazāk, ir ilgāks sarunu laiks un īsāks uzlādes laiks.

Mobilās mūzikas ierīces
mp3
Tad
Lai gan Stīva Džobsa (Steve Jobs) uzņēmuma Apple produkts iPod tiek uzskatīts par vispopulārāko MP3 atskaņotāju, par MP3 atskaņotāju aizsācēju tiek uzskatīts Natans Šulhofs (Nathan Schulhof). Šulhofu bieži dēvē par tēvu "MP3 atskaņotāju nozarē" ar Audio Highway atskaņotāju. Šādi pat saucās arī uzņēmums, kurš šo ierīci ražoja. Audio Highway nebija pirmā pārnēsājamā audio ierīce - tā bija Sony Walkman TPS - L2 , kura tika ieviesta 1979.gadā Japānā, tomēr neieguva lielu popularitāti, salīdzinot ar Audio Highway.
mp3
Tagad
Kā jau minēju, šobrīd par labākajiem un kvalitatīvākajiem personālajām pārnēsājamajām MP3 klausīšanas ierīcēm tiek uzskatīti dažādu modeļu un paaudzes iPad.

Video kameras
video_kamera
Tad
1956.gadā, Ray Dolby, Charles Ginsberg, un Charles Anderson izgudroja video kameru, kas bija pirmā ierīce, kura vienlaikus spēja ierakstīt gan attēlu, gan skaņu. Video, kas tika iegūts bija melnbalts. Ierīce bija nopērkama par 75,000 ASV dolāriem, bet tā tika pārdota tikai lieliem TV kanāliem.
Pirmā komerciālā krāsu video kamera tika izstrādātā 1980.gadā. To izstrādāja pazīstamā kompānija – Sony.
video_kamera
Tagad
Mūsdienās video kameras ir ir gandrīz katrā sevis cienīgā gadžetā – telefonos, planšetdatoros un nemaz nerunājot par augtas tehnoloģijas video kamerām un filmu kamerām.

Saistītie raksti