Datuve :: Nokia E-Cu: telefona prototips, kuru uzlādē ar cilvēka siltumu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 59

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 59

Datuve.lv video
Top.LV

Nokia E-Cu: telefona prototips, kuru uzlādē ar cilvēka siltumu

Ievietoja: Andrei @ 2010.10.11 02:59  

Cerot samazināt pārāk lielu enerģijas patēriņu un atsakoties no tradicionāliem portiem un kabeļiem, Londonas dizaineris Patriks Hailends izstrādāja mobilā telefona prototipu, kurš uzlādē savu akumulatoru... ar cilvēka siltumu.

Hailenda telefons ar nosacītu nosaukumu Nokia E-Cu ir aprīkots ar siltumvadīšanas aizmugurējo vara vāciņu, bet aiz tās ir noslēpts termoģenerators. Pēc dizainera vārdiem, aparāts uzlādējas pats no sevis, kad Jūs pateicīgi saspiežat to plaukstā vai ievietojat kabatā. Ja jums būs nepieciešams uzlādēt akumulatoru ātri un pilnībā, vienkārši novietojiet aparātu uz centrālās apkures radiatora.

Kaut arī prototips ir saistīts ar Nokia tikai ar nosaukumu, pati korporācija tradicionāli izrāda interesi netradicionālām lādēšanas sistēmām. Piemēram, šogad somu ražotājs jau patentēja kinētiskās enerģijas akumulatoru Piezoelectric Kinetic Energy Harvester, kurš spējīgs uzlādēt baterijas abonenta pastaigu laikā.Neatpaliek arī konkurenti: Samsung, piemēram, dod priekšroku saules enerģijai. Pagājušajā gadā kompānija izlaida Blue Earth - «zaļo» telefonu no pārstrādāta plastikāta ar saules paneļiem uz korpusa aizmugurējās daļas.

Tieksme izvairīties no lādēšanas ierīces ir saistīta ne tikai ar elektroenerģiju, kura nepieciešama aparāta uzturēšanai darbības stāvoklī. Pagājušajā gadā, kad Starptautiskā elektrosakaru savienība piedāvāja universālās lādēšanas ierīces, statisti izrēķināja, ka katru gadu tiek uzkrāti 51 tūkst. tonnu lieku „lādētāju”, bet tiek izmesti 13, 6 t siltumnīcas gāžu. Vai mums ir nepieciešamas šīs ierīces?..

Kā avots izmantota wired.co.uk.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 ddd2 @ 2010.10.11 13:03

gaidam aparātu kam būs visas 3 uzlādes iespējas, tas būs spēks. proti - saules, kinētiskā un termo.
kamēr sauļies, tikmēr saules bača. brauc auto, tur strādā kinētisdkais lādētājs. kabatā termo ģenerators. tas būs spēks.
citādi - māžošanās, bet ideja pareiza - apkērt ir kaudzēm enerģijas, vajag tik to apgūt! tas pats ir ar auto arī, vajag itk mācēt paņemt.

#2 karuuzo @ 2010.10.11 13:08

Labs risinājums ar ir USB lādētājs. Ir kontaktā spraužams, ar USB ligzdu + USB vads. Tādu brīnumu pagaidām esmu redzējis tikai ābolam, bet varētu jau visi. Paņem USB lādētāju un tad tikai vajadzētu atbilstošu vadu. Ja vēl vads universāls...

m

#3 bimb @ 2010.10.11 19:59

karuuzo es tādu lādētāju ar savu LG telefonu lietoju jau 1/2 gadu.

#4 ss @ 2010.10.12 02:32

Zinu, ka taga tas ir jaunais vienotais standarts, kā lādē telefonu, tipa caur usb

#5 Haiduk. @ 2010.10.12 07:05

laptopos vnk tas būtu ideāli. Kamēr šī tehnaloģija nav aizgājusi tik talu ka to varētu izdarīt ar 1 bateriju, tad iespējams varētu būt divas. Viena iet uz beigām - pieslēdzas otrai.