Datuve :: Sony Ericsson atsakās no Symbian

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 124

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 124

Datuve.lv video
Top.LV

Sony Ericsson atsakās no Symbian

Ievietoja: Andrei @ 2010.09.28 11:58  

Kompānija Sony Ericsson kļuva par pēdējo no lielākajiem mobilo telefonu ražotājiem, kurš atteicās no Symbian operētājsistēmas.

«Pašlaik mēs neattīstīsim nekādus produktus Symbian Fonda standartu vai operētājsistēmas ietvaros», - paziņoja Sony Ericsson pārstāvis Aldo Liguori (Aldo Liguori). Kaut arī kompānija turpinās savu dalību Fondā, tā atbalstīs Android atklāto mobilo platformu, kura ātri kļūst populāra visā pasaulē.

Nokia paliek par lielāko mobilo telefonu ražotāju, tomēr tirgus daļa, kura pieder kompānijai, strauji samazinās. Viens no iemesliem ir Android, kas pēc gada rezultātiem var ieņemt otro vietu viedtelefonu operētājsistēmu popularitātes reitingā. 2008.gadā savas mobilās operētājsistēmas virzīšanai Nokia organizēja Symbian Fondu, par kura dalībniekiem kļuva vadošie ražotāji, tai skaitā Sony Ericsson, Motorola un Samsung Electronics, ka arī čipu ražotāji un programmnodrošinājuma izstrādātāji. Tomēr Samsung diezgan ātri pārgāja no Symbian uz Android (papildinājumā savai operētājsistēmai Bada), un tūliņ pēc tam uz Android pārgāja arī Motorola.Kaut arī Android pieauguma tempi ir augsti, un tā jau ir gatava apsteigt BlackBerry un iOS, līdz Symbian tai vēl ir tālu – Nokia telefonu daļa tirgū pārsniedz 40%. Tomēr situācija ļoti ātri mainīsies un jau 2012.gadā Android-viedtelefoni varētu pārspēt Nokia pārdošanas ziņā, bet 2015.gadā ierīču uz Android bāzes lietotāju skaits varētu sasniegt pusmiljardu cilvēku.

Kā avots izmantotas GigaOM, Computer Sweden un The Register.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Gestapo @ 2010.09.28 16:32

Vismaz vienu prātīgu soli ir spēris SE.

#2 °Diagnoze @ 2010.09.28 18:50

Nokia ari waretu atekties no symbian...tas warbuut wnus glabtu no nogrimsanas!:D

#3 ha ha @ 2010.09.29 23:06

Nokia negrimst un negrims, ļoti stabils uzņēmums :) Skaudību pieturiet pie sevis, letiņi ...

#4 gr @ 2010.09.30 02:00

ārzemnieks

#5 ZxP @ 2010.10.03 10:32

Mīlīgi izsakoties, šis ir rupjš žests no SE puses, papētot Simbas vēsturi, SE ar saviem P sērijas smārtiem jau pasauli iepazīstināja ar Simbu.
Bet man šķiet, ka tas androīds ir mākslīgi uzpūsts.
#3, ja tu kādā projekta būtu ieguldījis daudz naudas (n-tie ļimoni), tu no tā  projekta atteiktos, ja bariņš ar pumpainiem tīņiem, tfu... ķipa pašpasludinātajiem IT speciem to noniecinātu?.

Simbianam problēmas ir hārdwariskas, nevis softiskas, jo shēmām liek aizvēsturiskas frekvences, un Simba žagojas. Jāgaida izlēciens, tā pat kā bija ar tiem ekrāniem, konkurenti piedāvāja 64K krāsu ekrānus, bet Nokias stīvējās ar 4K krāsu ekrāniem, bet pēc kāda laika jau mainstream telefonos saka likt 16M QVGA ekrānus