Datuve :: Ciparu TV tagad visā Latvijā

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 73

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 73

Datuve.lv video
Top.LV

Ciparu TV tagad visā Latvijā

Ievietoja: Bruno @ 2010.02.04 23:19  

Ar šodienu visā Latvijas teritorijā ir uzsākta Virszemes televīzijas komercapraide, līdz ar to iedzīvotāji visā valstī var droši pārslēgties no analogās uz ciparu TV un skatīties ne tikai bezmaksas Latvijas kanālus, bet arī plašu ārzemju maksas kanālu klāstu, ko analogā apraide līdz šim nenodrošināja.
Turklāt, lai tūkstošiem cilvēku atvieglotu pāreju no analogās uz ciparu apraidi un sniegtu iespēju izbaudīt visas Virszemes TV priekšrocības, tostarp arī maksas kanālus, Lattelecom ir radījis unikālu produktu – priekšapmaksas televīziju, kas darbosies identiski kā mobilo sakaru priekšapmaksas kartes un būs pieejama bez jebkādām līgumsaistībām.

“Kopš brīža, kad uzsākām Virszemes televīzijas ieviešanu un valsts pāreju no analogās uz ciparu TV apraidi, ir pagājuši nepilni septiņi mēneši, un šobrīd Virszemes televīzija pieejama 99% valsts teritorijas. To jau ir novērtējušas un lieto vairāk nekā 50 000 Latvijas mājsaimniecību, no kurām 21 000 papildus bezmaksas kanāliem izvēlējušās abonēt arī kādu no maksas pakām,” informē Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Lattelecom partneris infrastruktūras izbūvē - Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) - ir veicis visaptverošus signāla intensitātes mērījumus visā Latvijas teritorijā, kas liecina - izbūvētais tīkls ir gatavs pilnvērtīgai ciparu TV apraidei komercrežīmā.

LVRTC rekordātrā tempā – 8 mēnešu laikā - ir izveidojis ciparu TV infrastruktūru. Veiktie mērījumi liecina, ka 1. tīkls, kurā tiks apraidītas bezmaksas programmas, pilnībā atbilst valsts pieprasītajam pārklājumam - 99% Latvijas teritorijas.

„Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem visā valstī tagad būs iespējams skatīties ne vien sabiedriskās TV programmas (LTV1 un LTV7), bet arī citas nacionālās TV programmas. Pastāvot līdzšinējai analogās TV apraides sistēmai, minētie kanāli nebija pieejami vairāk nekā 20% Latvijas iedzīvotāju, it īpaši pierobežas rajonos,” norāda LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Nacionālās Radio un televīzijas padomes priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece apstiprina, ka LTV1 jau 1.aprīlī pārtrauks analogo apraidi Rīgas apraides reģionā (70 km ap Rīgu), bet 1.jūnijā - visā Latvijā. Arī LNT analogo apraidi pārtrauks šajos pašos datumos. „ Pāreja uz ciparu TV apraidi ir valstisks projekts, un sabiedriskās televīzijas lēmums to darīt jau šajā pavasarī iezīmē robežšķirtni, kad arī komerckanāliem tam būtu jāseko,", saka D. Buceniece.

Analogās TV apraides partraukšana

1.marts – LTV7 visā Latvijā

1.aprīlis – LTV1 un LNT – Rīgas apraides reģionā (70 km radius ap Rīgu)

1.jūnijs – LTV1 un LNT- visā Latvijā

Piedāvā nebijušu produktu TV pakalpojumu tirgū

Lai tūkstošiem cilvēku atvieglotu pāreju no analogās uz ciparu apraidi un sniegtu iespēju izbaudīt visas Virszemes TV priekšrocības, tostarp arī maksas kanālus, Lattelecom ir radījis unikālu produktu – priekšapmaksas televīziju, kas darbosies identiski kā mobilo sakaru priekšapmaksas kartes un būs bez jebkādām līgumsaistībām.

“Šodien ļoti daudzi iedzīvotāji rūpīgi izvērtē savas ģimenes obligātos maksājumus un ļoti piesardzīgi izturas pret dažādām ilgtermiņa līgumsaistībām, tādēļ šis piedāvājums ir Lattelecom atbilde uz tirgus vajadzībām - tas ir vēl nebijis risinājums TV pakalpojumu tirgū, kas piedāvā iedzīvotājiem izvēles brīvību skatīties maksas kanālus bez ikmēneša rēķiniem un pagarināt vai atteikties no pakalpojuma pēc pašu izvēles,” uzsver Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Lai sāktu lietot šo produktu, ir jānopērk Virszemes TV Starta paka, kurā ietilpst dekoders un viedkarte ar aktivizētu bezmaksas 30 dienu piekļuvi maksas kanāliem. Pagarināt pakalpojumu varēs ar TV atjaunošanas koda palīdzību, kas būs nopērkams Narvesen un Plus Punkts tirdzniecības vietās.

Starta pakas cena ir Ls 44.50, kas ietver 39 Ls par dekoderu un 5,5 Ls par viedkarti un iespēju ne tikai uztvert bezmaksas kanālus, bet arī 30 dienas par velti skatīties arī maksas kanālus. Starta paku no šodienas var iegādāties Lattelecom veikalos, un tuvākajā laikā tā būs nopērkama arī vadošajos sadzīves elektronikas veikalos. Precīzāku informāciju par tirdzniecības vietām varēs atrast www.lattelecom.lv.

TV atjaunošanas kodi jau februāra vidū būs nopērkami visās Narvesen un Plus Punkts tirdzniecības vietās. Pērkot atjaunošanas kodu, jāņem vērā ka iespēja redzēt attiecīgo TV kanālu paku atkarīga no ģeogrāfiskā pārklājuma, piemēram, Pamata pakas atjaunošanas kodu ir vērts iegādāties tad, ja Pamata pakas kanāli jau ir redzami Jūsu dzīvesvietā.

Šobrīd 70 km rādiusā ap Rīgu pieejamas viasas kanālu pakas, bet pārējā Latvijas teitorijā iespējams skatīties Bezmaksas paku un Ekonomisko paku (+13 kanāli). Pēc tam, kad visā Latvijā pilnībā tiks izslēgts analogais signāls un atbrīvotas frekvences, tiks paplašināts arī Pamata pakas pārklājums, kā arī būs iespēja paplašināt kanālu klāstu līdz pat 70 kanāliem.

Līdztekus jaunajam Starta pakas piedāvājumam visos Lattelecom veikalos, kā arī vairāk nekā 170 sadzīves elektronikas veikalos visā Latvijā tie iedzīvotāji, kuri vēlas skatīties tikai bezmaksas kanālus, dekoderu joprojām varēs nopirkt arī atsevišķi. Tāpat tos var pasūtīt arī Lattelecom mājas lapā internetā vai arī zvanot uz klientu servisa tālruni 177. Lattelecom piedāvā dekoderus arī īrēt par 1,98 Ls mēnesī uz diviem gadiem (šo pakalpojumu iespējams noformēt tikai Lattelecom klientu apkalpošanas centros, Lattelecom mājas lapā vai zvanot uz 177).

Lattelecom sadarbībā ar v/a Kultūras informācijas sistēmas apmācījis Latvijas bibliotekārus, līdz ar to informāciju par Virszemes TV iedzīvotāji var meklēt bibliotēkās.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Andrejs K @ 2010.02.05 10:51

*** kaut kāds, valsts vienmēr atradīs kā ispiest naudu no cilvēkiem , pat krīzes laikā :(

#2 Reloaded @ 2010.02.05 12:20

Visticamāk, nopirkšu datoram TV tūnera karti, kas nemaksā vairāk par 20 latiem, bet atbalsta MPEG1/2/4. Videokartei ir TV izeja, pieslēgšu televizoru kā otru monitoru un nekādu problēmu.

#3 rumis @ 2010.02.05 12:29

#2 Var nopirkt pāreju par 15ls no Scart (ltc dekoderim) uz DVI vai VGA (monitoram). Šādi varēsi vēl maksas pakas pasūtīt.

#4 Reloaded @ 2010.02.05 13:02

#3, Tavs variants ietver dekodera pirkšanu un LTC pakalpojumu abonēšanu, kas maksā 44,50 Ls. Mans variants iztiek ar trīskārt mazākām izmaksām. Maksas pakas man nevajag.

Viedkaršu ieviešana arī liek domāt, ka kādā prāta aptumsuma brīdī valstsvīri varētu izdomāt, ka sabiedriskajai TV vairs nav līdzekļu un nepieciešams ieviest abonentmaksu. Ar LTC dekoderiem tas būtu paveicams vienā dienā.

#5 Platrix @ 2010.02.05 14:57

#4 vienā dienā tas var notikt ar vai bez Lattelecom dekoderiem (tam nav nozīmes) un  lai skatītos TV arī turpmāk būtu nepieciešama viedkarte, kuras izmantošana  tavā gadījumā būtu neiespējama.

#6 Reloaded @ 2010.02.05 16:02

Platix, kādēļ būtu vajadzīga viedkarte, lai skatītos valsts sabiedrisko televīziju, kurai apriori jābūt bezmaksas un brīvi pieejamai, ja reiz to finansē no nodokļiem?

#7 _ @ 2010.02.05 21:46

ZB tās lcom reklāmas, kas viņi slimi?

#8 gulju @ 2010.02.05 22:39

un cik tusktosi maxas abonoments? :)

#9 gulju @ 2010.02.05 22:39

saksim ar to ka, sis ir, IT forums nevis spamu purvuciems kura spameri vairojas

#10 digus @ 2010.02.05 22:42

latelecom vienmer ir bijusas tadas cenas taka visi mes butu miljonari

#11 Copy @ 2010.02.06 03:31

Raksta autoram: pēdējais teikums ir gramatiski pareizs, bet tai pat laikā divdomīgs.
"Lattelecom sadarbībā ar v/a Kultūras informācijas sistēmas apmācījis Latvijas bibliotekārus, līdz ar to informāciju par Virszemes TV iedzīvotāji var meklēt bibliotēkās."
Aiz TV iedzīvotāji un pirms var meklēt bibliotēkās trūkst tāds vārds kā arī, jo ja nav "arī" pielikts, tad liekas domāt, ka informācija ir meklējama tikai un vienīgi bibliotēkās, nevis LT mājaslapā vai 117 :)

#12 uuuu @ 2010.02.06 09:50

a kaa buus ar tv3? kad to atsleegs?

#13 baranka @ 2010.02.06 11:04

cik zinu, tad tv3 veel domaa, raidiit par maksu vai nee, bet ja jau rakstiits, ka visaa valstii 1. juunijaa izsleegs analogo apraidi, tad jau tv3 ar atsleegs, kaut gan saakotneeji bija info, ka tas analogajaa raidiis liidz naakamajam gadam...

#14 daunis kvadrātā @ 2010.02.25 22:24

Nu atļaujiet man nopirkt karti! Nu nevajag man to sūda dekoderi! Taču NĒ! Meitene 117 laipni paskaidro ka nevar! A ko var? Var slēgt beztermiņa līgumu un pēctam viņu lauzt! Tas kā minimums 4 A4 lapas izmestas miskastē(nocirsti koki) uzskatu, ka tā ir maucība!!!