Datuve :: Ievadot kļūdainu komandu, uzņēmējs izdzēš pats savu firmu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 261

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 261

Datuve.lv video
Top.LV

Ievadot kļūdainu komandu, uzņēmējs izdzēš pats savu firmu

Ievietoja: kapanen @ 2016.04.15 17:53  

hostings

Noteikti gandrīz katram no jums dzīvē ir bijusi situācija, ka vēlētos kaut būtu “undo” poga tajā vietā, kur viņas nav. Runa ir par darbībām, kuras cilvēki dara pie datora un dažreiz aiz neuzmanības sabojā visu padarīto, kā rezultātā nākas visu sākt no sākuma. Šāda situācija ir piemeklējusi kādu uzņēmēju – Marco Marsala.

Marco Marsala ir īpašnieks nelielam hostinga uzņēmumam. Marco Marsala veicot korekcijas sava uzņēmuma sistēmas darbībā, netīšam vai nejauši ierakstīja komandrindu, kura neatgriezeniski izdzēsa visu viņa uzņēmuma datu bāzi.

Tika pielietota “rm-rf” komanda, kura izdzēš visus norādītos failus. Šajā gadījumā Marco Marsala nebija precizējis nepieciešamos failus, kurus vajadzēja izdzēst – tāpēc tika izdzēsts pilnīgi viss.

komandrinda

“Man pieder mazs hostinga uzņēmums ar aptuveni 1535 klientiem. Es izmantoju Ansible programmatūru, lai automatizētu dažas darbības, kuras darbojās uz visiem maniem serveriem” rakstīja Marco Marsala.

“Pagājušajā naktī es nejauši palaidu Bash skriptu uz visiem serveriem - rm -rf {foo}/{bar}. Kļūdas dēļ nebiju nodefinējis mainīgos šajā funkcijā,” stāsta kompānijas īpašnieks. “Visu serveru faili tika izdzēsti! Tika izdzēsts arī "backup" fails, kurš tika uzstādīts un ārējā servera, bet šis serveris lietoja to pašu skriptu, kuru pārējie mani serveri. Esmu izdzēsis savu kompāniju…”

Saistītie raksti