Datuve :: Bosch uzsāk pilna spektra IoT jeb lietiskā interneta pakalpojuma sniegšanu

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 65

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 65

Datuve.lv video
Top.LV

Bosch uzsāk pilna spektra IoT jeb lietiskā interneta pakalpojuma sniegšanu

Ievietoja: Draxo @ 2016.03.31 20:14  

Bosch ConnectedWorld konferencē uzņēmums paziņo par jaunu pakalpojumu - Bosch IoT (Internet of Things) Cloud jeb Bosch lietiskā interneta mākonis. IoT Cloud sekmē ātru, efektīvu un drošu datu apmaiņu, nodrošinot pilnvērtīgu Bosch biznesa risinājumu savienojamību ražošanas, mobilitātes un ēku tehnoloģiju jomās. Piemēram, “gudro māju” sistēma, kas ļauj mainīt gaisa temperatūras un citus iestatījumus no attāluma. Bosch pašlaik ir vienīgais uzņēmums pasaulē, kas aktīvi darbojas visos trīs lietiskā interneta līmeņos – sensoru, programmatūras un saistīto pakalpojumu.

„Bosch IoT Cloud bija pēdējais, trūkstošais gabaliņš mūsu IT risinājumu kompetenču puzlē nolūkā sekmēt klientu biznesa attīstību un darba efektivitāti. Esam kļuvuši par savienoto biznesa risinājumu un lietiskā interneta pilnpakalpojumu sniedzējiem, un mēs to uzskatām par ievērojamu Bosch sasniegumu. Būtisks savienotu risinājumu panākumu faktors ir to pielāgošanas iespējas jau esošam biznesa modelim,” norāda Bosch Group vadītājs Folkmārs Denners (Volkmar Denner). Sākumā Bosch šo mākoni izmantos savu risinājumu infrastruktūrā, bet no 2017. gada tas būs pieejams arī kā pakalpojums citiem uzņēmumiem.

bosch

Augstākā līmeņa datu drošība
Pirmais mākonis izvietots Vācijā, un tas ir bijis apzināts lēmums. „Daudzi uzņēmumi un patērētāji saka, ka neizmanto mākoņu tehnoloģijas un savienojamības risinājumus drošības apsvērumu dēļ. Bosch IoT Cloud risinājums novērš šādas bažas.” Bosch pārvalda savu IoT Cloud no skaitļošanas centra netālu no Štutgartes. Denners skaidro: „Patērētāji vēlas zināt, vai viņu dati ir pietiekami aizsargāti, un mēs klientiem vienmēr piedāvājam augstākā līmeņa drošību.” Par juridisko pamatu ņemti Vācijā un Eiropā spēkā esošie datu drošības noteikumi.

Bosch IoT Cloud komplekts savieno vairāk nekā 5 milj. ierīču un iekārtu
Bosch IoT Cloud programmatūras pamatā ir uzņēmuma IoT Suit komplekts. Tas identificē tīmekļa objektus, veic datu apmaiņu un nodrošina visdažādākos pakalpojumus un uzņēmējdarbības modeļus. Lielo datu pārvaldība ļauj analizēt ļoti lielus datu apjomus. „Bosch IoT Suite komplekts nodrošina visas nepieciešamās funkcijas, lai savienotu ierīces, lietotājus un uzņēmumus savā starpā,” saka Denners. Piemēram, Bosch IoT Suit ļauj ziņot par atsevišķu iekārtu nolietojuma pazīmēm un savlaicīgi veikt iekārtu profilaktisko apkopi, tādējādi novēršot dīkstāvi. Bosch un tā klienti jau lieto daudzus risinājumus un īsteno projektus, kas izvietoti šajā platformā. Bosch IoT Cloud šobrīd savieno vairāk nekā piecus miljonus ierīču un iekārtu.

Daudz dažādu iespēju un uzņēmējdarbības modeļu
Bosch “gudro māju” sistēma var pavēstīt lietotājiem aktuālo mājas temperatūru un ļauj mainīt iestatījumus, vēl esot ceļā uz mājām. Kāds cits Bosch IoT Cloud izvietots risinājums ir paredzēts siltumapgādes tehniķiem. Tas ļauj viņiem attālināti piekļūt Bosch apkures sistēmām, lai veiktu iestatījumus, avārijas gadījumā novērstu problēmas un palīdzētu sagatavoties apkopes vizītei. Tas nozīmē, ka jau pirmajā – un tagad arī vienīgajā – apkopes vizītē viņiem būs līdzi visas nepieciešamās rezerves daļas. Līdz ar to klientiem būs zemākas apkopes izmaksas.

bosch

Bosch IoT Cloud mākonī ienāk arī dati no sensoriem, piemēram, sparģeļu laukos. Zinot, kāda tieši ir zemes temperatūra un mitrums, lauksaimnieki var gūt labāku ražu un līdz ar to - peļņu. Bosch IoT Cloud veido arī tiešsaistes karti ar brīvajām vietām Park-and-Ride. Sensori nosaka, kuras stāvvietas ir brīvas, un nosūta šo informāciju uz mākoni. Tur tā tiek pievienota reāllaika kartei, ko lietotāji var apskatīt savos viedtālruņos. Vēl viens piemērs ir stāvvietu rezervēšanas pakalpojums kravas automobiļu vadītājiem. Meklējot stāvvietu, kur atpūsties, automobilis nosūta atrašanās vietu uz Bosch IoT Cloud. Tas rezervē netālu esošu brīvu stāvvietu un informē par to vadītāju. „Šie piemēri pierāda, ka inteliģenti savienotas ierīces apvienojumā ar mūsu IoT Cloud mākoņa pakalpojumiem ir pamats veiksmīgiem IoT biznesa modeļiem. Savienoti risinājumi uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti un ļauj taupīt dabas resursus,” sacīja Denners.

Saistītie raksti