Datuve :: Ierīces konstrukcijai ir pārsteidzoši liela nozīme darba ražīgumā

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 54

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 54

Datuve.lv video
Top.LV

Ierīces konstrukcijai ir pārsteidzoši liela nozīme darba ražīgumā

Ievietoja: Draxo @ 2016.02.09 15:00  

attēla_nosaukums

Darba devēji to gaida. Darbinieki izmisīgi cīnās par to. Tomēr par spīti uzmanībai, kas tiek pievērsta darbinieku ražīgumam, lielākajai daļai no mums tā joprojām ir mīkla.

Dell darbaspēka attīstības pārskatā ir atklāts, ka septiņi no desmit darbiniekiem vislabāk paveic darbu uzņēmuma birojā pie galda. Taču septiņi no desmit darbiniekiem, kas vismaz 75% no sava darba paveic mājās, ziņo, ka tieši tur viņu darbs ir visražīgākais. Turklāt, saņemot jautājumu par attālo darbaspēku vispār, darbinieku domas krasi dalījās par to, vai mājās strādājošu cilvēku darbs ir tikpat ražīgs kā birojā strādājošo (52% piekrita, un pārējie teica, ka viņi tā nedomā vai nav pārliecināti).

Mēs neesam pilnībā pārliecināti, kuri vides faktori padara vienu personu ražīgāku nekā citu, taču tehnoloģiju piegādātāji jau sen ir atzinuši, ka dabīgāks un netraucētāks darbs nodrošina efektīvāku tā izpildi.

evolving workplace

Viens no labākajiem šīs filozofijas piemēriem ir Microsoft nesen izlaistā operētājsistēma Windows 10. Jaunā operētājsistēma ir īpaši piemērota darba ražīgumam, sākot ar plūstošo datu apmaiņu starp mobilajām un stacionārajām ierīcēm līdz pat daudz dabiskākai mijiedarbībai, līdzās daudzām citām īpašām funkcijām izmantojot arī balss atpazīšanu un rakstīšanu rokrakstā ar irbuli.

Microsoft sekmē darba ražīgumu vislabākajā veidā, kādā to var izdarīt tehnoloģiju piegādātājs — netraucējot darbiniekiem paveikt viņu darbu. Tāds ir arī vislabāko darba ražīguma sekmēšanai paredzēto ierīču uzdevums, sākot ar dažām galvenajām īpašībām.

Spilgtāki, lielāki ekrāni īpaši portatīvās ierīcēs

Iespējams, jūs nedomājat par ekrānu kā par elementu, kas var ietekmēt darba ražīgumu, taču padomājiet, kā ekrāna lielums ietekmē ierīces izmērus un svaru, un galu galā — tās pārnesamību.

Viens no pašreiz veiktajiem uzlabojumiem ir 13,3 collu ekrāna izmantošana standarta 11 collu datoram, ieguldot līdzekļus nepārspējamā dizainā ar faktiski nepamanāmu ekrāna ietvaru. Tādējādi darbinieki var ne tikai vieglāk pārnēsāt klēpjdatorus, bet, atrodoties ceļā un attāli strādājot, tos var arī vieglāk izmantot lidmašīnās un citās šaurās vietās. Šādas konstrukcijas izmaiņas ir svarīgas, lai atrisinātu tāldarbinieku darba ražīguma problēmas. Viņiem ir nepieciešams, lai varētu ērti strādāt jebkurā vietā, ne tikai savā birojā.

Spilgtāki ekrāni ar lielāku izšķirtspēju darbiniekiem arī atvieglo ierīču izmantošanu dienas laikā ārpus telpām, likvidējot vēl vienu bieži sastopamu attālinātā darba ražīguma traucēkli. Iztēlojieties, cik daudz vairāk varētu izdarīt galvenie darbuzņēmēji, policisti, ātrās palīdzības mediķi un citi lauka apstākļos strādājošie, ja viņu ierīces varētu viegli izmantot pat spožā saules gaismā.

Mazas izgaismotas tastatūras, kas nešķiet saspiestas

Tāpat pirmajā brīdī var šķist, ka tastatūra nav saistīta ar darba ražīgumu, taču, ja tastatūras lielums un izkārtojums nav ērts darbiniekiem, tā var kavēt dabisku darbplūsmu. Viens no veidiem, kā atrisināt šo problēmu ar mazākām ierīcēm, ir saglabāt lielākus galvenos taustiņus, vienlaikus samazinot retāk izmantotos taustiņus, piemēram, atpakaļatkāpes taustiņu.

Turklāt izgaismoti taustiņi var būt svarīgi darbiniekiem, kas ceļo (atcerieties par nakts lidojumiem) vai strādā naktī. Šī mazā detaļa var radīt lielas izmaiņas ikdienas darba ražīgumā.

Skārieninterfeiss ar irbuli

Operētājsistēmai Windows 10 tāpat kā iepriekšējai versijai ir izkārtojums, kura pamatā ir mozaīkas elementi un kuru sauc par skārieninterfeisu (vienīgā atšķirība ir tā, ka operētājsistēma Windows 10 var arī viegli pārslēgties uz galddatoram pielāgotu versiju, kad tiek atrasta tastatūra un pele). Lai gan mums neviens nav jāpārliecina, ka skārienierīces būs standarta parādība nākotnē, ir vērts pieminēt, ka skāriens nodrošina daudz dabiskāku mijiedarbību ar šīm ierīcēm, piedāvājot augstāku darba ražīgumu īpaši salīdzinājumā ar tradicionālo peles vadības interfeisu.

Tāpat arī jaunā pārlūkprogramma Microsoft Edge, kas iekļauta operētājsistēmā Windows 10, atrisina vairākas nozīmīgas problēmas, ar ko sastopas tāldarbinieki — nespēju kopīgi izmantot balto tāfeli vai ar roku rakstītas piezīmes, fiziski neatrodoties vienā telpā ar pārējiem. Ierīces, kas ir apgādātas ar ļoti jutīgiem irbuļiem, ļauj darbiniekiem izmantot pārlūkprogrammas Edge rokraksta iespējas. Tādējādi lietotāji var atvērt savus hibrīddatorus vai planšetdatorus un vienkārši sākt rakstīt, kā viņi to darītu papīra piezīmju grāmatiņā, kamēr pārlūkprogramma Edge automātiski atver piemērotu piezīmju rakstīšanas programmu. Iztēlojieties, kā varētu mainīties tikšanās tiešsaistē, ja prezentācijas vadītāja ekrāns kļūtu par virtuālu balto tāfeli. Lietotāji var arī tieši rakstīt tīmekļa lapās un nosūtīt šajās lapās veiktās piezīmes citiem, šādi iegūstot gandrīz bezgalīgas iespējas vieglai un attālai sadarbībai, kad tiek pieņemti lēmumi par pirkumiem, tīmekļa lapu noformēšanu, veikti konkurētspējas pētījumi un citi darbi.

Komerckategorijas materiāli

Tā kā pēdējo gadu laikā ir izzudušas atšķirības starp ierīces izmantošanu personīgajām un darba vajadzībām, aparatūras ražotāji ir sākuši ražot patēriņa preces, kas vairāk atbilst komerckategorijai. Lai pilnībā veicinātu mobilu darba ražīgumu, mobilās ierīces vienlaikus turpinās kļūt gan vieglākas, gan izturīgākas, gan ātrākās, vairāk izmantojot oglekļa šķiedras korpusus, lai panāktu nepieciešamo izturības un viegluma apvienojumu.

Biometriskie sensori

Viena no vislielākajām uzņēmumu rūpēm saistībā ar mobilajiem darbiniekiem ir drošība. Ierīces var tikt pazaudētas vai nozagtas, un ir grūti nodrošināt, lai darbinieki veiktu visas nepieciešamās darbības, kas ļauj izvairīties no drošības riskiem — atjauninātu programmatūru, izvairītos no nedrošiem tīkliem un bloķētu savas ierīces. Tādēļ daži uzņēmumi ievieš ļoti ierobežojošas drošības politikas, kas var krasi palēnināt pieteikšanās procesu Wi-Fi tīklā, pētījumu veikšanu internetā, failu kopīgošanu un citu svarīgu ikdienas uzdevumu veikšanu.

Windows 10 ļauj atrisināt dažas no šīm problēmām, ieviešot daudzfaktoru autentifikācijas procesu, kas izmanto ierīci kā vienu no faktoriem un biometriju, piemēram, sejas atpazīšanu, kā otru no faktoriem. Tas ne tikai padara sistēmu drošāku un darbiniekus laimīgākus, bet arī ļauj pilnvarotiem lietotājiem vieglāk tikt cauri drošības vārtejām. Piemēram, ja tāldarbinieks visu dienu strādā no kafejnīcas un pieceļas, lai paņemtu vēl vienu kafiju, ierīce automātiski izslēdz piekļuvi tās failiem. Kad darbinieks atgriežas pie sava galdiņa, ierīce atpazīst viņa seju un automātiski atjauno piekļuvi.

Protams, lai to paveiktu, ierīcēm ir jābūt apgādātām ar biometriskajiem sensoriem, piemēram, pirkstu nospiedumu lasītājiem vai 3D kamerām. Šīs funkcijas var arvien biežāk sastapt ierīcēs, jo gan patērētāji, gan profesionāļi atzīst biometrijas priekšrocības drošības un darba ražīguma uzlabošanā.

Darba ražīgums var būt personīga problēma, taču tehnoloģijām var būt liela nozīme, ja tās atbalsta vai traucē darbiniekus, kad viņi risina šo problēmu. Ierīces konstrukcija, sākot ar tastatūru un beidzot ar ekrānu, var sniegt dažādus rezultātus, kad darbinieks ērti pabeidz atskaiti lidmašīnā vai atliek šo darbu uz citu stresa pilnu dienu. Tāpēc varbūt ir laiks domāt ne tikai par to, kur jūsu darbinieki strādā, bet arī — kā viņi to dara. Lai pēc iespējas sekmētu jūsu darbinieku panākumus, izvēlieties iekārtas, kas ir projektētas, domājot par viņu darba ražīgumu un ērtībām.

Saistītie raksti