Profesionālie tulkošanas pakalpojumi. 5
Pardod: MSI GeForce RTX 2080ti gaming X TRIO Graphic Card 1
Vēlos piedāvāt darbu online. 0
OCTA termiņš 13
Ka sauc Pasaules dalu kura dzivojam 4
google 1
Taustiņu funkcijas izmainīšana 2
Torrent 1
Cik maksā šodien kārtigs Gamer PC? 4
ESET izlaiž 2017.gada produktu izdevumus 23
VIAPLAY: Video tiešsaistē skatās 70% Latvijas iedzīvotāju 21
Katrā desmitajā datorā joprojām izmanto Windows XP 2
Google tuvākajā laikā atteiksies no Chrome paplašinājuma palaidēja 2
Acer ievieš nozares pirmo ieliekto monitoru ar acu izsekošanas funkcionalitāti 4
Adobe laiž klajā ārkārtas atjauninājumu 3
Tests: Cik precīzs ir "lēta gala" velo spidometrs? 3
Leģendārie telefoni – Nokia 3310 un citi 3
Puisis iziet Super Mario spēli mazāk kā piecu minūšu laikā un labo pasaules rekordu 2
Līdz 29.jūlijam atjaunini savu Windows bez maksas! 3
Kā uzlabot televizora skaņu? 2
Programma, ar kuras palīdzību fotogrāfijas pārveidot .gif formātā 1
Aproce, kas sastāv no 25 instrumentiem 1
Trīs padomi televizora izvēlei 2
Windows 7 ēra tuvojas noslēgumam, Microsoft koncentrējas uz Windows 10 1
Lietotāji online: 323
Reģistrētie lietotāji online: 1
Viesi online: 322
No programmas plaģiāta atklāšanai studentu darbos Plag.lv palaišanas momenta pagājis gads, un jau ir redzami pirmie pozitīvie rezultāti. Kopumā gada laikā pārbaudes veiktas vairāk nekā 20 000 reižu: 2000 pārbaužu veica pasniedzēji, 18 000 – studenti.
Plag.lv sistēmas izstrādātāji rūpīgi seko, lai sistēma strādātu nevainojami un atklātu visu plaģiātu akadēmiskajos darbos.
Pirmajās sistēmas testa pārbaudēs secināts, ka studentu darbos, kas veidoti 2010.–2013. gadā, apmēram katrā 3.-4. dokumentā bija plaģiāts. Šodien šis rādītājs nedaudz samazinājies – plaģiāts atrodams apmēram tikai katrā piektajā darbā.
„No vienas puses, šāda tendence nevar neiepriecināt. Tas nozīmē, ka mūsu pārbaudes sistēma nav izveidota veltīgi un tiešām dod augļus. No otras puses, plaģiāta Latvijas augstskolu studentu darbos joprojām ir daudz. Salīdzinājumam: Francijā, kur arī veiksmīgi darbojas mūsu sistēma, plaģiātu atrod tikai vienā no 12 studentu nodotajiem darbiem,” saka programmas Plag.lv pārstāvis Arturs Vinkevičs.
Francijā plaģiāta īpatsvars darbos nepārsniedz 5%, bet Latvijā un Lietuvā šis rādītājs ir 12 – 14%. Un, lai arī ne Lietuvā, ne Latvijā nav norādīts, kāds plaģiāta īpatsvars ir pieļaujams, sistēmas izstrādātāji uzstāj, ka tehniskais plaģiāts nedrīkst būt vairāk par 5% no visa teksta. Tieši šo rādītāju ievēro arī citas plaģiāta noteikšanas programmas visā pasaulē.
„Kopumā situāciju Latvijas zinātnē var nosaukt par pieņemamu. Dublētā satura samazināšanās pozitīvā tendence studentu darbos mūs ļoti priecē, taču, protams, vēl ir jāstrādā. Mēs ļoti ceram, ka nākamais sistēmas darbības gads palīdzēs vēl vairāk mazināt plaģiātismu Latvijas augstskolās,” pauž Arturs Vinkevičs.
Jāatgādina, ka sistēma Plag.lv strādā Latvijā no 2014. gada septembra. Tā sniedz iespēju pārbaudīt jebkādu akadēmisko darbu kā studentiem, tā pasniedzējiem. Gudrā sistēma analizē un salīdzina darbu ar simtiem tiešsaistes avotu – no bibliotēkām līdz ziņu portāliem. Plag.lv izmanto pasniedzēji visās Latvijas augstskolās bez izņēmuma.