Datuve :: Ražotāji cenšas radīt mēbeles, kuru detaļas varētu savienoties pašu spēkiem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 34

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 34

Datuve.lv video
Top.LV

Ražotāji cenšas radīt mēbeles, kuru detaļas varētu savienoties pašu spēkiem

Ievietoja: BaibaKlava @ 2015.02.20 08:14  


Vairākas kompānijas, tajā skaitā arī MIT, strādā pie tā, lai radītu gudrās mēbeles, kas to īpašniekiem aiztaupītu sarežģītos uzstādīšanas un detaļu savienošanas darbus. Nesenās laboratorijas publikācijas atklāj, cik tālu šis process ir attīstījies, proti, ir radīts krēsls, kas var paša spēkiem pārtapt no atsevišķām daļām par īstu mēbeli. Lai uz tā varētu apsēsties, vēl nepieciešams ieguldīt daudz darba – pašlaik tas ir vien 15cm augsts un atrodas iegremdēts ūdens konteinerā.

Ideja ir sekojoša: krēsla detaļas tiek ievietotas ūdens vannā, kurā atrodas arī ventilatoru pāris, un ūdens kustības izraisa to mijiedarbību. Katrai daļai ir pievienots atšķirīga stipruma magnēts, kas spēj savienoties tikai ar noteiktu detaļu. Viss, kas jādara – jāpatur tās ūdenī tik ilgi, līdz iedarbojas fizikas likumi un tu galarezultātā iegūsti krēslu. Lai gan attēlā tas izskatās ērti un vienkārši, patiesībā krēsla izveidošana ūdens vidē aizņēma 7 stundas.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 STF @ 2015.02.20 10:47

Prieks redzēt, ka Datuve ir atpakaļ.

Man nav tik liela vanna, lai tajā samontētu skapi :)

#2 Neticis @ 2015.02.20 18:32

Tas varētu strādāt miniatūrām lietām, bet citur noteikti ne. Tehnoloģiju faniem derētu arī parēķināt, cik liels ir procesa lietderības
koeficients. Varu saderēt, ka tādā detaļu veidošanā un "purināšanā" pēc tam patērē daudz vairāk enerģijas nekā ar klasisku, apzināti vadītu salikšanu.