Datuve :: Kā ierakstīt TV raidījumus - video apstrāde

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 64

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 64

Datuve.lv video
Top.LV

Kā ierakstīt TV raidījumus - video apstrāde

Ievietoja: urbis @ 2004.09.03 18:00  

Nepieciešama programma TMPGEnc (bezmaksas versija), kuru lejuplādējam no oficiālās lapas. Startējam to. Ailē Video source norādām iepriekš saglabāto *.avi failu. Kā Audio source automātiski uzrādīsies šis pats fails, ja izmantojāt Browse pogu. Kā Stream type norādām System (Video+Audio), lai jaunapstrādātais fails tiktu saglabāts ar video un audio plūsmām.Spiežam uz pogas Setting. Pie Advanced norādām Source range (dubultklikšķis, lai iekļūtu papildus logā). Kur norādām sākuma un beigu kadrus (Start frame, End frame). Ja nepieciešams, uzstādām Audio gap correct, pozitīvām vērtībām skaņa sāksies ātrāk, negatīvām vēlāk (t.i., notiks skaņas nobīde attiecībā pret kadriem, kas dažreiz ir nepieciešams sinhronizācijai).Ja ierakstītajam raidījumam bildes (redzamā laukuma; nejaukt ar kadru!) izmērs nav 4:3 formātā, tad norādām Clip frame. Norādām pikseļus, cik jānogriež no katras malas. Jaunajam izmēram pa horizontāli ir jādalās ar 8, bet vertikāli ar 2 (vēlams 8). Šīs prasības ir dēļ video kodeku ierobežojumiem, parasti tas ir 8x8 px, taču DivX 5 sērijas video kodeki atļauj 8x2 px.
Ja ierakstītā *.avi faila kadra izmērs ir lielāks par 384x288 px, tad vēlams norādīt Deinterlace. Svarīgi ir norādīt pareizu puskadru sapīšanas veidu. Gandrīz vienmēr der Double vai Odd field (Adaptation).


Pie Video norādām jauno izmēru un pie Advanced Video arrange Method: Full screen.


Video faila apstrādes (galvenie) parametri ir norādīti, spiežam OK un atgriežamies programmas logā.

Tagad jānorāda jaunā video faila (kompresijas) parametri. Spiežam: File/Add current project to batch list/Avi file (šis ir saīsināts apakšizvēļu pieraksts). Uzrakstām jaunā faila nosaukumu un norādam, kur tas tiks saglabāts.

Spiežam pie Video pogu Setting. Norādām Compression: DivX Pro 5.0.5 Codec (vai citu DivX 5 sērijas kodeku). Spiežam Setting... - atveras DivX 5 kodeka parametru logs.

Lai iegūtu maksimāli labu kvalitāti ar minimālu bitreitu (tātad fails būs pēc iespējas mazāks), jānorāda sekojoši parametri/uzstādījumi:


Pēc šī visa Quick Config CLI rinda ir aptuveni šāda: [-bvn1 1000 -pre 4 -psy 2 -key 250 -log "D:\recording\coding\ecstasy.log" -w -b -sc 50 -pq 5 -profile 4].

Spiežam OK un atgriežmies pie loga ar virstakstu Batch encode.

Pie Audio izņemam ķeksīti. Tie, kas video failu apstrādās tikai vienu reizi, t.i., izvēlējās: Biterate Control/Biterate/Variable bitrate bontrol = 1-pass, atstāj ķeksīti un norāda sev tīkamo kompresijas veidu (parasti MPEG Layer-3).

Tagad viss ir nokonfigurēts. Spiežam Save. Parādās grupas apstrādes (Batch encode) saraksts, kuru aizveram.

Iepriekš grupas apstrādei pielikām video apstrādes pirmo kārtu, tagad ir jāpieliek otrā. Principā mums viss jau ir uzstādīts un saglabājies, izņemot to, ka tagad ir jānorāda Biterate Control/Biterate/Variable bitrate control = Multipass, nth pass. Tie, kuri netaisīs papildus audio apstrādi, norāda audio kompresiju tieši tāpat, kā tie, kas video apstrādi veic vienu reizi.

Principā viss ir uzstādīts un varam palaist ilgo* video apstrādes procesu: File/Batch encode/Run. Protams, patērētais laiks ir atkaīgs no datora jaudas, video ilguma un kadra izmēra.

Tagad nedaudz par bitreitu un Mini Calc.

Video faila izmērs un kvalitāte ir atkarīga no video datu plūsmas apjoma, t.i., bitreita. Dažāda izmēra kadriem un kadru mainīgumam (cik dinamisks ir sižets) ir nepieciešams atšķirīgs bitreits. Jo lielāks kadrs un jo dinamiskāks sižets, jo lielāku bitreitu vajag. Vēl ir tāda īpatnība, ka, jo tumšāks attēls, jo mazāks bitreits nepieciešams (tas ir saistīts ar cilvēka redzes īpatnībām un to efektīvu izmantošanu kodekos).

Parasti 384x288 px video bitreits ir 300 - 1400 kbps robežās. Diapazons ir ļoti liels! Ziņu raidījumiem un multfilmām tas būs mazs, bet video klipiem liels.Programma Mini Calc vai Adv Bit Rate nepieciešama tikai tādā gadījumā, ja jums nepieciešams zināt precīzu bitreitu gariem raidījumiem, piemēram, koncertiem. Tad parasti izvēlas tādu bitreitu, lai iegūto failu varētu ierakstīt uz 1 vai 2 CD. Šīs programmas parasti ir iekļautas dažādu kodeku paku sastāvā, piemēram, Ace Mega Codecs Pack.


Programmā norādām video garumu, kadru biežumu (FPS), audio bitreitu (vai audio faila izmēru), kā arī stratēģiju, t.i., 1 vai 2 CD (650 vai 700 MB).


Iegūto (vidējo) bitreitu ierakstam DivX kodeka parametru logā. Te jāpiebilst, ka pareizi uzrādot visus parametrus Mini Calc bitreitu izskaitļo ļoti precīzi, bet Adv Bit Rate to uzrāda nedaudz mazāku.


Vēl der piebilst, ka dažreiz ļoti noderīgi ir firmas Boilsoft video rīki, ar kuriem var savienot vairākus vienādu (audio un video) parametru video failus vienā, vai tieši otrādi - vienu lielu sadalīt mazākos.


Nākamajā rakstā par audio aprstrādi un kompresiju


Citi raksti par šo tēmu:
Kā ierakstīt TV raidījumus
Kā ierakstīt TV raidījumus - audio apstrāde

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Tievais @ 2004.09.03 19:45

Pirmaa stunda bija biki vienkaarshaaka , te jau paraadaas matemaatika :)))
Bet kopskats jau galaa buus labs, man gan pashlaik nav TV kartes, bet kas dziivee negadaas...

#2 bubu @ 2004.09.04 10:43

Nu nez, nez. Es labāk pieturos pie VirtualDub, lai kompresētu video.

#3 Foris @ 2004.09.08 21:36

Viss jau būtu labi, ja kādam būtu tas maksas DivX 5 kodeks :-). Pārējais jau gan ir bezmaksas... Būtu labāk aprakstījuši kā to dabū gatavu ar XVID kodeku.

#4 Foris @ 2004.09.08 22:03

Un vispār es nesapratu kur jūs atradāt tik sarežģītu programmu un metodi video kompresēšanai. Es piemēram ielādēju bezmaksas STOIK Video Converter, norārdīju kodēšanas algoritmu XVID (kas jau arī bija uzinstalēts) un visas šeit aprakstītās darbības veicu ar pāris peles spiedieniem, kas saprotams pats pirmklasniekam (ja šis daudz maz rubīs angļu valodu).

#5 urbis WWW @ 2004.09.08 22:09

DivX 5.0.5 kodeka versiju vajag njemt Bundle versijaa, kura ir kopaa ar Gain adware. Peec instalaacijas Gain novaacam un kodeks ir pilniibaa funkcioneejosh!
Gain novaac shaadi: Task managerii aizver procesu gain*.exe un/vai trickler*.exe (iisti vairs neaceros, jo uz w2k3 shaadas probleemas nav:)) tad instalaacijas folderii izdzeesham gain*.exe un/vai trickler*.exe). Dereetu arii veel iztiiriit regjistru, visus ierakstus , saturoshus rindinju "Gain".

#6 Foris @ 2004.09.09 18:43

Bet tas tak nebuus DivX Pro versija vai ne taa? Liidz ar to visi uzstaadiijumi nedarbosies... Un vispaar DivX peedeejaas versijas ir baigais suu...s, jo atskanjot ar parastiem (vecaakiem) playeriem normaali vairs nevar, apstraadaat arii ne ar ko peec tam normaali nevar un izmeers arii nav nekaads mazinjais peec kompresijas. Tas ir tas pats, kas lietot WMV 9 kodeku no Microsoft un kompresija buus pat labaaka.

#7 Foris @ 2004.09.09 18:52

Un vēl pie DivX atskaņošanas sākumā rādās kaut kāds stulbs DivX reklāmas lodziņš video faila apakšā. Kam tas ir vajadzīgs?

#8 urbis WWW @ 2004.09.10 01:20

Tas ir gan DivX Pro kodeks (ar adware).
Reklāmas lodziņš netiek rādīts visos pleijeros :) bet MS Media Player-ī gan to rāda. VLC un BS Payer-os par laimi (vai diemžēl) nerāda.

#9 urbis WWW @ 2004.09.10 01:34

Vai Foris gadījumā pats ir mēģinājis izmantot sevis pieminēto programmu? vai tikai kautkur izlasījis? pamēģini TMPGEnc un tu sapratīsi, ka tā ir ļoti varoša programma ar daudzām iespējām, kas bieži vien ir nepieciesamas un kuras NAV pieejamas STOIK video converter-ī (tur vispār gandrīz nekā nav!:D)

#10 krisija @ 2004.09.19 14:29

vai pieminetas konvertacijas programmas var izmantot filmu sagraizishanai??Ja ja, tad kuras?

#11 urbis WWW @ 2004.09.19 15:26

krisijai: ja vajag filmu tikai sadaliit vairaakos video failos bez paarkodeeshanas, iesaku izmantot firmas Boilsoft programmu Video Splitter. saite ir rakstaa.

#12 ASte @ 2005.01.14 10:41

Ierakstīt :( Vakar nopirku kompi ar TV/FM karti - neiet maita :(. Problem reported

#13 ressnulis @ 2005.09.20 15:46

krisija rakstīja:

vai pieminetas konvertacijas programmas var izmantot filmu sagraizishanai??Ja ja, tad kuras?

un tas buutu >?

#14 igorins @ 2007.09.11 00:13

A kaadam dzelzim ir jaabuut ,vai kabelim????