Datuve :: Kā ierakstīt TV raidījumus

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 261

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 261

Datuve.lv video
Top.LV

Kā ierakstīt TV raidījumus

Ievietoja: urbis @ 2004.08.27 18:59  

Jums notiekti ir TV raidījumi, kurus vēlaties ierakstīt un vēlāk noskatīties. Nav svarīgi, vai tie ir jūsu iecienītie seriāli, šovi vai multfilmas. Kadreiz jūs to darījāt ar video magnetofonu, kas sākumā jums šķita sarežģīti. Tagad sāciet rakstīt šos raidījumus ar datora palīdzību! Lasiet rakstu un uzziniet, kā to izdarīt.

Pirmkārt jums ir jābūt ierīcei ar kuru dabūt televīzijas bildi un skaņu datorā. Tā varētu būt Video Capture karte vai TV Tuner.

Pirmajā gadījumā jums ir jāieslēdz savs televizors un S-Video vai Composite Video (CVBS / RCA) ieeja ar kabeļa palīdzību japieslēdz Video Capture kartei (TV Tuner kartēm arī parasti ir šādas ieejas un tad pie tām var pieslēgt, piemēram, video magnetofonu). Kabelis parasti ir maza diametra [3 - 5 mm] (dubultais) koaksiālais 75 Ω (omu) kabelis. Televizora skaņas izeja jāsavieno ar datora skaņas kartes ieeju (3,5 mm Jack), televizoriem parasti skaņas izeja ir realizēta ar RCA ligzdu. Reti, kad tā ir 3,5 mm Jack, tāpēc vajadzēs salodēt kabeli pašam vai prasīt speciālista palīdzību. Ja nolemjat doties pie speciālista un jūsu televizoram ir SCART izeja, tad iesaku izmantot jums šo izeju video un audio signāla pievadīšanai uz datoru.

Otrajā gadījumā, TV Tuneris jums jau ir datorā un no "ārpasaules" jums nav jāpieslēdz nekādi kabeļi (izņemot TV antenu). Tāpat jābūt savienotai Tunera audio izejai ar skaņas kartes ieeju. To veic ar 3,5 mm Jack savienotāju (abi gali).

Sagatavošnās posms ir beidzies un varam uzsākt darboties ar programmām.

Ierakstīšanai varam izmantot ražotāju piegādāto programmatūru, bet es iesaku iuLabs veidoto iuVCR. Šajā rakstā būs izklāstīts TV raidījumu ieraksts tieši ar šo programmu. iuVCR var lejuplādēt no oficiālās lapas un izmantot 30 dienu izmēģinājuma režīmā.

Startējam iuVCR.Sadaļā File izvēlamies mapi, kurā saglabāsim ierakstītos failus (ņemiet vērā, ka brīvajai vietai uz diska ir jābūt vismaz 500MB, ieteicams 10GB). Norādam opcijas, kādas vēlamies šajā logā. Iesaku izvēlēties To add a timestamp, lai katram jaunam failam nosaukums saturētu laiku, kurā tas sākts rakstīt, un neizvēlēties Max file time, lai fails netiktu pārtraukts rakstīt pēc uzdotā laika, ja nezinam cik ilgi mums ir jāieraksta. Ja tomēr izvēlaties, noteikti atstājiet ar rezervi.Sadaļā Video norādām Capture Format un Preview Format vienādus, piemēram, 384x288, kas ir maksimālais izmērs bez puskadru sapīšanas. Jaudīgākiem datoriem par celeron 1GHz var izmantot lielāku kadra izšķirtspēju, ja dators spēj to apsrādāt. Pie Compression norādam kodeku [VFW] DivX Pro 5.0.5 Codec vai līdzīgu DivX 5 kodeka versiju. Ja tāds nav, tad vajag lejuplādēt no oficiālās lapas un uzinstalēt, jo tikai šis kodeks nodrošina vislabāko bildi un kompresiju reālajā laikā.

Spiežam uz Configure, parādās DivX kodeka konfigurācijas logs. Šajā rakstā neapskatīsim, kas ko šeit nozīmē (tas būs takstīts kādā no nākamajiem maniem rakstiem), tāpēc pārkopējiet rindu Quick Config CLI, kas ir: [-bv1 8000 -pre 3 -psy 2 -key 25 -sc 50 -pq 1 -vbv 8000000,6291456,4718592 -profile 4] un spiezham OK.Sadaļā Audio norādām Mixer Input skaļumu un avotu Line-In. Skaļumu vajadzētu likt tā lai ierakstot tas nebūtu ne pārāk skaļš (ar manāmiem kropļojumiem), ne pārāk kluss. Format liekam PCM - CD Quality. Ja rakstam TV raidījumus varam rakstīt skaņu Mono režīmā. Ja ieejas skaņa ir Stereo (divkanālu), piemēram, no satelītuztvērēja vai video magnetafona ar stereo skaņu, tad jāizmanto CD Quality.

Sadaļā Channels pieliekam televīzijas kanālus, izmantojot frekvences, vai arī nospiediet Scan un programma pati mēģinās atrast TV kanālus. Informācija par TV kanālu raidfrekvencēm varat dabūt LVRTC (Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs) mājaslapā. Tur ir norādīti izmantotie televizijas kanāli. Kanālu ievades režīmā programmā iuVCR var rasties problēmas ar neprecīzu uztveršanu, kas ir saistīts ar dažādiem kanālu standartiem. Televīzijas standarts Latvijā ir PAL D/K. Kanālu izvietojumu varat iegūt no LVEI (Latvijas Valsts Elektrosakaru inspekcija) mājaslapas.Sadaļā Options aktivizējam ekrāna saudzētāja izslēgšanu Disable Screen Saver. AVI miksēšanas opcijās norādām Audio kā galveno datu plūsmu Master Stream un aktivizējam Short audio samples, lai skaņa ar bildi nenobīdītos viena no otras.

Sagatavošnās process ierakstīšanai ir beidzies.

Atgriežamies pie Channels un spiežam uz vajadzīgā kanāla, vai video ieejas.

Labajā pusē ir 3 pogas: Enable Preview (aktivizēt video avota apskatu), Start Record (sākt ierakstīt), Snapshot (kadra foto).

Ar Enable Preview mēs varam pārliecināties, ka esam izvēlējushies pareizo TV kanālu un apskatīties tā kvalitāti. Tāpat arī ierakstīšanas laikā varam skatīties, ja ir pietiekoši jaudīgs dators.Sākam ierakstīšanu, nospiežot uz Start Record un beidzam ierakstīt, nospiežot Stop Record. Ierakstīšanas laikā varam arī nospiest pauzi Pause, taču to neiesaku darīt.

Uzsākot ierakstu, parādīsies Info logs, kurā parādīs informāciju par cieto disku, ierakstīto failu, ieraksta gaitu un citu statistiku. Ja gadījumā CPU usage history grafiks ir tuvu maksimumam, kā parādīts attēlā, jāsamazina ieraksta izšķirtspēja. Ja to nedarīs, ierakstītais video būs ar manāmiem kvadrātiem un ir liela iespējamība, ka vairāki kadri tiks nomesti (skatīties: Dropped Frames).

Tas arī pagaidām ir viss par TV raidījumu ierakstīšanu.

Nākamajā rakstā būs par ierakstītā faila tālāko apstrādi, kompresiju un DivX kodeka opcijām.


Citi raksti par šo tēmu:
Kā ierakstīt TV raidījumus - video apstrāde
Kā ierakstīt TV raidījumus - audio apstrāde

Saistītie raksti

Komentāri

#1 Didulis @ 2004.08.27 20:04

Slinkums un laika truukums lasiit to visu cauri, tachu uzmetot aci izskataas, ka labs manuaalis. ;-))

#2 jx @ 2004.08.27 20:06

Zetons autoram! Sitaada veidu rakstu vareetu buut vairaak, lai iesaaceejiem buutu kur izgliitoties, nevis 100x postot forumaa tizlus jautaajumus.

#3 oollee WWW @ 2004.08.27 20:10

Ir plānots, ka būs vēl līdzīgi raxti par dažādām tēmām, ja kāds vēlas, var palīdzēt to tapšanā. Būtu labi, ja arī ieteiktu tēmas, par kurām uzraxtīt šādus manuāļus.

#4 fixaiz @ 2004.08.28 00:18

Didulis: laika truukums? manupraat, vinju var izlasiit aatraak, nekaa tu paspeesi aiziet padirst uz poda.
raxtc patieshaam labs, tik diemzheel, man nav ne jaudiiga pc, ne taadas kartes..

#5 Ixtys @ 2004.08.28 18:30

Paldies par rakstu. TV karti nesen nopirku tieshi ar shadu merki, lai kaut ko ierakstitu. Esmu izmeginajis daudzus softus, par shadu nebiju dzirdejis. Tagad pameginashu sho.

#6 Kuuper @ 2004.08.29 18:59

klau a uz kurieni var suutiit tev tos manuaaljus vai arii atsuuti man teemas un tad paskatiishos ko tev var liidzeet jo man laika ir daudz un kapeec nepaliidzeet cilveekiem ;) ja kas tad raxti man uz e-mailu

#7 blinker @ 2004.09.02 19:09

raxc labs! izlasiju atskiribaa no daziem slinjkjiem :))) iesakumaa samulsu pie daudzajiem saisinajumiem (piem.CVBS / RCA), kas apzimeja kabelus. pec kontexta sapratu, kas tie domaati, bet mosh dazhi nee (kaukad ppl ar tik liikaam rokaam laikam neko taadu nelasa) :)
taalaak veel gribeej pajautaat vai tas, ka man PC kaukaadai kartei ir S-video (ieeja/izeja), vai tas noziimee, ka man ir taa Video Capture karte ? plz atsit atbild uz meilu, ja nau gruuti!

#8 abv @ 2004.09.04 15:43

Tiem kas meegjinaas varu veerst uzmaniibu uz to, ka defaultaa nezkapeec brightness, saturation u.t.t ir uz 0, tb raadiisies melns ekraans un viss. Ceru ka kaadam aiztaupu taas 3 liekas minuutes vainas mekleeshanai.

#9 Racer @ 2004.11.10 00:48

Mnjaa, nebriinos, ka arvien vairaak tizlu divXu paraadaas :( Kaut mazaak buutu shaadu pamaaciibu. urbi, visu cienju par padariito darbu, bet captureet uz divX ir sliktaakais, ko var dariit. :( Neaizmirsti, ka divxam visa fiicha ir ieksh postprocessinga, kursh absoluuti nestraadaa ne captureejot, ne paarkonverteejot no divX uz kaadu citu formaatu (kaa Tu veelaak iesaki dariit). Pareizaakais ir captureet uz kaadu no bezzudumu kodekiem, piem, huffyuv, ja diska vieta ierobezhota, var izmantot mjpeg - Morgan, Picvideo, etc. Sliktaakajaa variantaa var dziit uz Indeo, kursh i pateiciigs gadiijumos, kad taalaak dziisi uz mpeg1. divX, Xvid un tml, ir paredzeeti kaa gala formaati - lasi kompreseeshanai 2pass modee un skatiishanai ar postprocessiinga filtriem. Ja buutu izveicis kaut elementaarus testus, tad redzeetu, ka divixam peec 1,5 Mbit pluusmaas uzstaadiishanas, taas palielinaashana absoluuti neko nedod, jo quantize liikne praktiski nemainaas.

#10 urbis WWW @ 2004.11.10 15:05

Racer, man tev neliels jautajums: ar kaadu kodeku tu vari iekaptureet fulscreen resolution (768x576) reaalaa laikaa un ar kaadiem PC parametriem (CPU, RAM, HDD).
Neviens bezzudumu kodeks, ko meegjinaaju to nav speejiigs paveikt uz mana PC. labaakais, ko atradu (lasiit visspeejiigaakais) ir DivX5, turklaat nonjem arii troksni! protams var jau arii kaptureet nekompreseetu video :D tikai nieka 1.2GB/min. ja ir briiva 160GB NTFS partiicija - luudzu.
man shaadas platiibas nav ...

#11 Racer @ 2004.11.12 19:00

Ar huffyuv esmu dzinis uz 768x576, skanja 44kHz mono. PIII 800 RAM 384, HDD neatceros, bet 7200. Dropped frames izpalika. Uz divX ir veerts dziit tikai tad, ja raxti kaarteejo seriaala versiju, kuru noskatiisies un izdzeesiisi, pie tam raxtiit ir veerts bez puskadriem, tb 384x288.

Atvaino, bet nekaadu troksni divx nenonjem - netici visam, ko raxta.

P.S. Ja gribi, varam uztaisiit testu ar sources materiaalu VHS, nosakot, kaadam formaatam ir jaabuut rezultaataa - tad vareeshu uzskataami Tev nodemonstreet, kaapeec divX sux, ja tiek izmantots kaa captures kodeks. Lai gan - patiesiibaa man po - daru to ilgstoshi un saaku shtukot, ka nav veerts kaadam ko pieraadiit. :)

Lai veicaas - labi, ka vispaar kaads ko raxta par sho teemu. ;)

#12 aloha @ 2005.01.02 14:35

vai vispar ir iespejams dabut uz tv tunera idealu bildi, pashlaik ar pinnacle pctv pro capturet varu da jebko- kaa vien gribu , bet tikai viens, bet kaa lai dabuu nost taas sviitras.

#13 urbis WWW @ 2005.01.02 18:44

ja svītras ir arī skatoties, tad tas nozīmē, ka ir slikts signāls. Nelielus traucējumus spēj likvidēt DivX 5 sērijas kodeki, iesaku 5.2.1 versiju.

#14 aloha @ 2005.01.03 08:46

Prochem secinajums ir viens- analog tv capturet ir galigi greiza doma:) Japamegjina Baltkom dtv.

#15 urbis WWW @ 2005.01.03 10:14

analog TV capturēt nemaz nav greiza doma, vajag tikai labu signālu.

#16 aloha @ 2005.01.03 13:26

labu signalu vari dabut tikai no reala tv, a no tv tunera driizak rokas izlauziisi kamer dabusi kautcik normalau bildi!!!

#17 _nitro_ @ 2005.06.08 08:13

capture labāk ar Virtual Dub uzliekot vēl dažus filtrus, nu a procim jābūt jaudīgam

#18 Vermin @ 2005.06.08 15:47

Manuprāt tā gan nav pārlieku laba doma capturēt vienlaicīgi taisot avi DivX formātā. Neticu, ka tur kaut kas labs var iznākt. Vismaz mana reālā pieredze rāda, ka sāk peldēt framerate. Tādēl capture taisu MPEG formātā, ko pēc tam pārkodēju ar vajadzīgo kodeku.

#19 modzha @ 2005.06.08 17:57

shitas ir labs,sen jau gribeeju atrast kaadu pamaaciibu,tagad izlasiiju un viss notiekas....:)

#20 w @ 2005.07.10 11:23

nesaprotu kaapeec juus veel njematies ar un ap analogo tv captureeshanu, ja visas lv televiizijas jau raida arii digitaali (LTV1, LTV7, LNT ieksh DVB-T; TV3 un TV5 DVB-S)

#21 EIFELA @ 2005.09.07 20:23

Kaklz rakstīja:

nu ko, tagad ieksh DC++ būs kaudze failu ar tekstu TV-Rip failu nosaukumos :P

kā aktivizēt DC++?

#22 fans @ 2005.10.25 13:52

Raksts ir ievērības cienīgs,urbi,bet vai Tu nebūtu ar mieru palīdzēt ar programām un padomu,kas saiatīts ar capčerēšanu.Varbūt,pdod ziņu,parādā nepalikšu.

#23 fans @ 2005.10.27 12:26

Urbi,lūdzu atsaucies.

#24 rt25 @ 2005.11.28 12:29

oollee, būtu labi, ja kāds uzrakstītu pilnvērtīgu manuāli dc++  - kā max izmantot tā piedāvātās iespējas u.tml.

#25 ssam @ 2005.11.28 22:36

labs manuālis, visi jau nevar ierakstīt uber krutos digitālos agregātos. pats a rtādiem strādāju, bet cena sjau var atļauties tikai uzņemumi... bet patīkami, ka ir pilnīgi visu TV digitāls ieraksts augstā kvalitātē, ja tik kādu raidījumu sagribas, bez problēmām... žēl tikai, ka cena vairāki tūkstoši ir par daudz mājas lietošanai :)

#26 sufliks @ 2005.11.30 18:57

jaa big sity laif

#27 Gints_lv @ 2006.03.20 21:27

Es lietoju MPEG-2 parasti caur Pinnacle ;TV-tjuneris ;analoga kamera Sanāk normāli

#28 kasix WWW @ 2007.05.12 11:42

w rakstīja:

nesaprotu kaapeec juus veel njematies ar un ap analogo tv captureeshanu, ja visas lv televiizijas jau raida arii digitaali (LTV1, LTV7, LNT ieksh DVB-T; TV3 un TV5 DVB-S)

analogajai televīzijai ir laba kvalitāte, manās acīs...

#29 Joseph WWW @ 2007.05.29 19:27

Labs raksts, bet no šī jau visu māku :)

#30 rollmax @ 2007.06.17 20:34

Nevaru pievienot televīzijas - nevar uzlikt frekvenci, un nevar nospiest "Scan" :(