Datuve :: TOP 5 inovācijas apdrošināšanas tehnoloģiju pasaulē

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 54

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 54

Datuve.lv video
Top.LV

TOP 5 inovācijas apdrošināšanas tehnoloģiju pasaulē

Ievietoja: Draxo @ 2016.11.16 19:48  

Gatavojoties tehnoloģiju maratonam „Startup Slalom”, apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) apkopojusi TOP 5 inovācijas apdrošināšanas tehnoloģiju nozarē, kas tuvākajā nākotnē varētu būt saistošas arī Latvijas iedzīvotājiem.

„Dzīvojot tehnoloģiju laikmetā, ir jāizmanto iespējas, ko tas piedāvā. Apdrošinātājiem un klientiem tas nozīmē saprotamāku un ērtāku komunikāciju, lietotāju vajadzībām un ieradumiem pielāgotus apdrošināšanas pakalpojumus. Ignorējot šīs iespējas, mēs riskējam gan ar uzņēmuma, gan nozares attīstību,” ir pārliecināts Dmitrijs Nosko, BALTA Procesu un IT direktors.

Inovāciju virzību apdrošināšanas nozarē nodrošina InsurTech apdrošināšanas tehnoloģiju kompānijas, kuru attīstības pamatā ir ideja. „Sākotnēji šie uzņēmumi darbojas start-up režīmā, līdz tos pamana investori, kas pēc sava rakstura ir ļoti dažādi – no privāta kapitāla sindikātiem līdz tādiem investīciju milžiem kā Google. Pērn šādu uzņēmumu attīstībā investēti vairāki miljardi dolāru,” skaidro D. Nosko, norādot, ka arī Latvijā ir lielisks potenciāls attīstīt InsurTech veiksmes stāstu.

Gatavojoties tehnoloģiju maratonam, BALTA apkopojusi TOP 5 inovācijas apdrošināšanas tehnoloģiju pasaulē, kas no idejas jau pārtapušas reālos projektos.

insurance

1.Apdrošināšana pēc pieprasījuma
Šis risinājums paredz apdrošināšanas pakalpojuma pielāgošanu individuālajām vajadzībām pēc pieprasījuma un neatkarīgi no apdrošināšanas pakalpojuma veida, proti, tas attiecas arī uz tiem pakalpojumiem, kurus parasti klienti iegādājas ilgākam laika posmam, piemēram, īpašuma, transporta vai nelaimes gadījumu apdrošināšana. No klienta skatu punkta tas nozīmē, ka apdrošināšanas pakalpojuma darbības ilgums var būt stunda, diena vai nedēļa – pēc vajadzības. Piemērs, kā tas darbojas realitātē, skatāms šeit.

2.Kop-apdrošināšanas grupas
Kop-apdrošināšana nozīmē mini apdrošināšanas grupas izveidošanu, grupas biedriem savstarpēji vienojoties par iemaksu apmēru, atlīdzību izmaksām, iemaksu atlikuma sadalīšanu gada beigās un, protams, par lēmumu pieņemšanas procesu, tādējādi aizvietojot apdrošināšanas kompānijas. Lai cik utopiski šis arī neizklausītos, praksē tas jau darbojas.

3.Uzlabota telemātika
Mūsdienās apdrošinātāji jau plaši pielieto telemātikas ierīces automašīnās, iegūstot visaptverošus datus par braukšanas stilu. Šādi dati apdrošinātājiem dod iespēju detalizēti analizēt braukšanas stilu, un, balstoties uz tiem, apdrošinātājs pieņem lēmumu par atlaidēm apdrošināšanas pakalpojumiem, atlīdzību izmaksām un citiem jautājumiem. InsurTech kompānijas ir spērušas soli uz priekšu un izmanto šos datus nevis, lai sodītu, bet, lai mainītu uzvedību, piemēram, sūtot brīdinājumus par slideniem ceļiem vai nosakot bonusus par drošas braukšanas principu ievērošanu. Vēl vairāk – telemātika var tikt izmantota ne tikai transporta apdrošināšanā, bet arī, piemēram, veselības un dzīvības apdrošināšanā. Kā tas darbojas realitātē, aicinām apskatīt šeit.

4.Atsevišķu lietu apdrošināšana
Šis risinājums ir īpaši izstrādāts jaunākās paaudzes klientiem, kurus raksturo piedzīvojumu gars un kuru vajadzībām standarta apdrošināšanas pakalpojumi neatbilst. Šis apdrošināšanas pakalpojums paredz atsevišķu lietu (piemēram, viedtālrunis, dizaineru rokassoma, snovborda dēlis) apdrošināšanu.

5.Jaunāko tehnoloģiju integrācija apdrošināšanā
Mūsdienu pasaulē ir virkne inovatīvu tehnoloģisku risinājumu, par kuru pielietošanas iespējām apdrošināšanā vēl tiek plaši diskutēts, taču visi eksperti ir vienisprātis – tā ir nākotne. Piemēram, neirotīkli var tikt veiksmīgi pielietoti, prognozējot un identificējot krāpniecību, savukārt mākslīgais intelekts var tikt pielietots, apmācot datorprogrammu nodrošināt komunikāciju ar klientu.