Datuve :: Dvīņu torņi, kas spēj sevi pasargāt no saules stariem

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 152

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 152

Datuve.lv video
Top.LV

Dvīņu torņi, kas spēj sevi pasargāt no saules stariem

Ievietoja: OskarsM @ 2016.04.18 22:46  

aedas

Arābu Emirātos ir uzbūvēti divi skaisti dvīņu torņi, kuru būvē ir aizgūti daži no seno arābu arhitektūras elementiem, lai radītu inovatīvu veidu šo ēku aizsargāšanai no saules stariem.

Šie divi torņi ir pārklāti ar mehanizētām ģeometriskajām "ādām" un trīsstūrveida paneļiem, kas seko saulei un spēj nodrošināt aizsardzību pret saules gaismu.

Ēkas saules gaismas aizsardzību dizainu projektēja Aedas Architects kompānija, kura bija iedvesmojusies no Arābijas projekta "masharabiya" - skaista un grezna logu aizsega forma, kas aizsargā logus no spilgtās saules gaismas un cilvēka ziņkārīgajām acīm.

Šo tehnoloģiju kontrolē ar datora palīdzību, kas ļauj to atvērt, aizvērt un pat pārvietot horizontāli, lai aizsegtu saules starus. Šie iespaidīgie torņi ir aptuveni 145 metrus augsti, kuru celtniecība tika pabeigta jau 2012.gadā - torņus izrotājot ar neskaitāmiem mirdzošiem stikliem. Tā kā Arābu Emirātos lielākoties valda saule un ļoti karstais klimats - jaunā tehnoloģija samazina saules gaismu nokļūšanu telpās. Tā rezultātā ne tikai telpas kļuvušas tumšākas, bet ir kļuvis arī par 50% vēsāks, kas arī palīdz ēkas esošajiem gaisa kondicionieriem.aedas

aedas

aedas

aedas