Datuve :: Radīts daudzfunkcionāls mini robots origami formā

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 44

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 44

Datuve.lv video
Top.LV

Radīts daudzfunkcionāls mini robots origami formā

Ievietoja: OskarsM @ 2016.04.15 21:16  

origamirobots

Zinātnieki no Masačūsetsas Tehnoloģijas Institūta (MTI) un TU Munich ir radījuši mazu mikro robotu, kas pats spēj pārvietoties, staigāt pa dažādām virsmām, peldēt, kāpt un pat savākt dažādas lietas.

Šis interesantais origami robots sver 0,31 gramu un ir aptuveni 1,6 centimetru garš, tas ir izgatavots no PVC (polyvinyl chloride jeb polivinihlorīds - termoplastisks plastmasas materiāls ar amorfu struktūru) un sīkiem magnētiem, un to pat var izšķīdināt ar acetonu.

"Pašmontāža un vilces spēks tika īstenoti ar dažādiem paņēmieniem. PVC lapa ir ar lāzeru griezti un strukturēti slāņi, kas ļauj izraisīt lapas salocīšanos, kura procesu var apskatīt zemāk esošā video, proti - kā robots maina pats savu formu. Procesā piedalās arī sīki magnēti, kas nodrošina robota formas maiņu.

Savukārt robota kustība tika panākta ar impulsu ģenerējošām elektromagnētiskajām spolēm, kas ir novietotas blakus mikro mašīnai un stimulētu tās magnētu.

Projekta izstrāde aizsākās jau 2012.gadā, un tikai nesen tas beidzot pieredzēja savu publisko debiju IEEE (Elektronikas un Elektrotehnikas inženieru institūts) Starptautiskajā robotikas un automātikas konferencē Sietlā (ASV).